Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Tři muži ukradli iPhony X za více než 8 milionů korun

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Rajnoch

Nový Apple iPhone X byl už před zahájením prodeje těžce nedostatkovým zbožím. Nicméně tři muži se rozhodli tento problém vyřešit po svém. V San Franciscu ukradli zhruba 300 iPhonů X v celkové hodnotě cca 370 000 dolarů, což je v přepočtu více než 8 milionů korun!

Na začátku září představila společnost Apple svůj výroční iPhone X. Tedy smartphone, který se od svých předchůdců razantně liší, ani ne však ve výbavě, nýbrž ve vzhledu, jenž následuje aktuální trend v podobě bezrámečkového designu. Také se ale zbavil čtečky otisků Touch ID a nahradil ji čtečkou tváře Face ID. A je toho více, co nového iPhone X přináší.

Smartphone se včera dostal konečně do prodeje, leč velmi omezeného. Před Apple Story po celém světě se utvořily doslova obří fronty. Zájem o telefon byl opravdu enormní a zůstává to tak nadále. A to i přes fakt, že si za něj výrobce účtuje zhruba 30 tisíc v základní paměťové variantě, respektive cca 35 000 korun ve vyšší paměťové verzi.

Tip: Zloději ukradli iPhony za 13 milionů přímo z jedoucí dodávky

Jelikož jsou iPhony X velice žádaným zbožím, rozhodli se toho využít lupiči, ti ukradli dodávku s 313 iPhony X. K tomuto incidentu došlo mezi čtvrt na jedenáct a půl jedenácté ráno, kdy řidič dodávky s novými iPhony zaparkoval na parkovišti v San Franciscu před obchodním domem Stonestown Galleria. A jakmile se řidič vzdálil, nastal čas pro tři muže, kteří tuto dodávku ukradli.

Rick Yick, šéf policejního oddělení v San Franciscu, uvedl, že vzhledem k částce za ukradené telefony, která se pohybuje na zhruba 370 000 dolarech, v přepočtu více než 8 milionů korun, byla tato loupež plánovaná. Také dodal, že na dopadení pachatelů již tvrdě pracují. Vzhledem k tomu, že každý z odcizených iPhonů má vlastní IMEI, neměl by být problém ukradené kusy vypátrat.

Zákazníci, kteří na tento telefon v obchodním domě čekali, svůj nový smatphone dostali i tak v čas. Celková částka za ukradené modely je to vskutku veliká, pro Apple to je to však pouze „kapka“ v moři. Prodejní čísla společnosti za čtvrté čtvrtletí se totiž odhadují na zhruba 85 miliard dolarů.

zdroj: theverge

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V Barceloně dnes Nokia představila upgradovanou vlajkou loď Nokia 8, která nese přídomek Sirocco. A již na první pohled…

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Samsung před malým okamžikem představil své nové vlajkové modely řady S9 a již nyní známe české ceny i dostupnosti.…

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Větší z nových vlajkových modelů Samsungu není jen zvětšenou variantou klasické „es devítky“, ale přináší i pár dalších vylepšení.…

Mobilní zobrazení