Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Recenze Alcatel One Touch 810: čistě dámská záležitost

  |  23 komentářů  |  autor: David Šantora

Pamatujete ještě na Alcatel One Touch db? Nebo Alcatel One Touch 511? Kdysi měl Alcatel, nejenom v České republice, velmi silnou pozici. Podaří se mu jí získat zpět nejenom zástupem levných Androidů, ale také ryze dívčí stylovkou? Dnešní recenze odhalí, jaké šance Alcatel má. A vyberete si barvu Mystery Pink, nebo Light Chrome?

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, videopohled
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, telefonování a zprávy, hudební a video přehrávač
» Fotoaparát a videokamera, organizační a datové funkce, zhodnocení

Alcatel. Pro spoustu lidí synonymum pro levnou značku, která v prémiové společnosti tehdejších Nokií a Siemensů neměla co dělat. Alcatel. Pro velké množství lidí první značka mobilního telefonu, kterou spousta Čechů zavrhovalo, ale obrovské masy jí kupovali, potají doufajíc, že by se v kapse třeba mohl objevit Siemens C35i. Alcatel. Značka, která před lety zmizela z českého trhu, aby se na něj mohla v současnosti vrátit. A i když se nesnaží útočit dál než na nižší střední třídu, nestydí se jít proti davu…

Za zapůjčení mobilního telefonu Alcatel One Touch 810 do redakce děkujeme společnosti Datart, kde si telefon můžete zakoupit.

Zcela na rovinu přiznám, že jsem k testu Alcatel One Touch 810 přistupoval s respektem. Klasický telefon bez operačního systému jsem již dlouho nepoužíval, navíc OT810 má dost netradiční konstrukci připomínající dámskou pudřenku, a aby toho nebylo málo, na test jsem dostal růžovou verzi. Jakožto chlap jsem navíc měl s růžovým telefonem ve tvaru pudřenky docela problém a mé okolí si tento fakt navíc náležitě užívalo. Na druhou stranu, svým zaměřením je OT810 jasně daná stylovka pro dámy a slečny. Pojdme se na něj podívat.

Po stránce hardwaru působí Alcatel One Touch 810 jako přízrak z dob minulých. V době, kdy se výrobci předhání v integraci vícejádrovách procesorů na frekvencích, které se pomalu ale jistě přibližují 2 GHz hranici, pokročilých senzorů, gigabitů místa pro uživatele a to vše nám servírují v tělech, které svojí tenkostí již pomalu atakují použitelnost takového zařízení, vypadá HW stránka OT810 jako špatný vtip.

Jako procesor je totiž využit RISC CPU MediaTek 6235 na frekvenci 208 Mhz. Jedná se o low-endový procesor, který je hojně využíván v telefonech čínské výroby, protože k němu výrobce poskytuje též svůj vlastní operační systém nazvaný Nucleos RTOS, který je možné zcela zásadně upravit pro každého výrobce mobilů na přání. Následně se telefon ale chová jako bez operačního systému.

 

Procesor umí přepínat mezi frekvencemi 25 / 52 / 104 a 208 MHz, dle aktuálního vytížení. Pokud tedy s telefonem nepracujete, sníží se frekvence na nejnižší hodnotu, což se příznivě odráží ve spotřebě. Z větších výrobců tento procesor třeba ještě používá Sharp ve svém modelu sh9010c, Lenovo v I50, či třeba Motorola v modelu E12. Tolik pouze pro zajímavost o použité platformě v One Touch 810. Operační paměť výrobce neudává, interní paměť pro data uživatele se ustálila na hodnotě 50 MB. Telefon naštěstí ale podporuje microSD karty do kapacity 16 GB.

Základní parametry – Alcatel One Touch 810

Rozměry70 x 70 x 16,8 mm
Hmotnost94 g
DisplejTFT, rozlišení QVGA (320 x 240 px), 256 tisíc barev, úhlopříčka 2,4“
Procesor a paměťjednojádrový 208 MHz procesor, vnitřní paměť 50 MB a microSD karty až 16 GB
Operační systémproprietární
Fotoaparát2 Mpx (1600 x 1200 px), nahrávání videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, datový USB kabel, kožené pouzdro
Cena a dostupnost1 990 Kč, listopad 2012

Obsah balení: Levně se stylem

Alcatel One Touch 810 se mi do ruky dostal v příjemné hezké krabičce, která ctí zaměření přístroje. Růžová barva je tedy základ, tak jako vyobrazení telefonu samotného s piktogramy co vše může své nové majitelce přinést. Po otevření krabice je uprostřed již usazen samotný telefon v černém papírovém výlisku, který na první pohled evokuje satén.

Níže najdeme krabičku, která obsahuje klasickou nabíječku, samostatný microUSB kabel pro připojení k počítači a špuntové sluchátka, u kterých po použití vyvstává otázka, jestli vám výrobce chtěl úmyslně ublížit. Horší zvuk jsem ze sluchátek pravděpodobně neslyšel a vřele doporučuji tuto parodii na sluchátka vyhodit a zakoupit nějaké použitelnější. Nehledě, že díky použitému tvrdému plastu tlačí do ucha a velmi špatně v něm drží. Dále v krabičce najdeme český a slovenský návod a samozřejmě též záruční list. Pokud krabičku s příslušenstvím nadzvednete, najdete pod ní ještě stylové, bílé kožené pouzdro. Tím Alcatel dokonal dílo zaměření telefonu. Tohle prostě JE pro dámy!

Komentovaný videopohled

Oficiální video výrobce

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, videopohled
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, telefonování a zprávy, hudební a video přehrávač
» Fotoaparát a videokamera, organizační a datové funkce, zhodnocení

..

Testovaný produkt: Alcatel One Touch 810, autor recenze: David Šantora, hodnocení: 5/5
ČLÁNKY:, ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení