Nový Pixel 6 Pro míří mezi elitu, podle DxOMarku prokázal obrovské zlepšení

Ondřej Koníček
  • Pixely 6 od Googlu patří mezi nejvýraznější telefony tohoto roku
  • Jsou na ně kladeny jen ty největší nároky, a to ve všech směrech
  • Jak si vede varianta Pro co se fotografování týče?
Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro

Google u svých referenčních telefonů, respektive jejich fotoaparátů, nikdy zbytečně neplýtval ani snímači, ani rozlišením. Třeba loňský Pixel 5 má pouze dvojitý fotoaparát s rozlišením 12 + 16 Mpx a duální sestavení má také Pixel 6. Vrcholná specifikace Pro už ale dostala fotoaparát trojitý a minimálně na papíře ho má opravdu skvělý. Co ale realita?

Pixel 6 Pro v testu DxOMark

Kdo jiný by měl vrcholný telefon Googlu v oblasti fotografování pořádně proklepnout než specialisté ze serveru DxOMark? Na první Pixel s trojitým fotoaparátem byly všichni nesmírně zvědaví a předpoklady pro to, aby se stal špičkovým fotomobilem, zcela jistě má. Je samozřejmě otázkou, zda je naplnil nebo zůstal někde na půli cesty.


Fotoaparát Pixelu 6 Pro:

  • Hlavní snímač: 50 Mpx, 1,2µm pixely, světelnost f/1,85, OIS, PDAF
  • Ultra-širokoúhlý: 12,5 Mpx, 1,25µm pixely, světelnost f/2,2, záběr 114°
  • Teleojektiv: 48 Mpx, 0,80µm pixely, světelnost f/3,5, OIS, PDAF, 4× optický zoom
  • LDAF (laserové automatické ostření)
  • Videa: 4K při 30/60 FPS

Nebudeme chodit okolo horké kaše – tato očekávaná novinka si v testu DxOMark vedla velmi dobře. Na nejlepší sice nestačí, ale v celkovém žebříčku se, díky dosažení skóre 135 bodů, umístila na velmi hezkém sedmém místě. Jen o dva bodíky víc mají letošní iPhony 13 Pro a 13 Pro Max, přičemž novinka od Googlu za sebou nechala třeba Xiaomi Mi 10 Ultra nebo Huawei P40 Pro.


Čtěte také: Dražší Pixel 6 Pro má bizarní vadu displej. Google ještě naštval uživatele


Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro

Co se povedlo a co naopak ne?

Specialisté ze stránek DxOMark u fotoaparátu pochválili spoustu věcí, mezi nimi třeba dobrou úroveň detailů ve světlém prostředí; to platí také při natáčení videí. Kladné bodíky si telefon odnesl i za dobré detaily stínů, kontrast nebo vyvážené podání barev při fotografování i natáčení. Automatické ostření je rychlé a přesné, stabilizace videa velmi efektivní a chválena byla i expozice a dynamický rozsah ve videích.

Co se týče nedostatků, tak při testu byla odhalena hlavně nízká hloubka ostrosti, což má za následek rozmazané pozadí objektů na skupinových snímcích. Fotografie pořízené uvnitř nebo za horšího světla vykazovaly hodně šumu a fotoaparát občas nezvládl dobře změřit hloubku ostrosti, což vyústilo v nepovedený bokeh efekt. Ultra-širokoúhlý snímač nemá tak široký záběr, jako přímá konkurence a v horším světle pak úplně ideálně nefungovalo automatické ostření (platí pro videa).

Finální verdikt

Nový Google Pixel 6 Pro obstál v testu DxOMark velmi dobře a určitě neodešel s ostudou. Pokrok proti loňskému Pixelu 5 a jeho 120 bodům je obrovský a očekávaná novinka víceméně srovnala krok s hlavní konkurencí (iPhony 13). Škoda problémů týkajících se hloubky ostrosti a trochu horšího ultra-širokoúhlého snímač, jinak by Pixel 6 Pro dopadl určitě ještě lépe.

Co si o nových Pixelech 6. generace myslíte vy, plánujete si jeden z nich koupit?

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články