Mobilizujeme.cz

iPhone 7 vs Galaxy S7: který je lepší? (celkové srovnání)

  |  37 komentářů  |  autor:

Bitva Apple versus Samsung pokračuje. Po nečekaně vyrovnaném souboji v našem nedávném fotoduelu si to nyní oba prvotřídní telefony rozdají i celkově. Do ringu nastupuje nový iPhone 7 (recenze) – tedy ten, který čelí kritice za minimum inovací a dokonce z něj mizí druhdy standardní výbava. Dokáže toho využít jeho přímý konkurent? Galaxy S7 (recenze) rozhodně svému protivníkovi nic nedaruje.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, proč Samsung Galaxy S7
» 2. Proč Apple iPhone 7, krátký závěr a shrnutí

iPhone 7 vs Galaxy S7 srovnání

Jak má který telefon velkou baterii nebo jemný displej, si každý zájemce umí přečíst sám. Už před několika dny jsme se však pokusili nabídnout subjektivní zkušenosti s fotoaparáty dvou úhlavních soků. Jak si ale oba dva telefony budou stát v přímém porovnání praktických zkušeností z jejich několikatýdenního používání?

S oběma smartphony jsem strávil dlouhé dny. V následujícím srovnání jsem se oprostil od vlastností jednotlivých operačních systémů. Je totiž jasné, že iOS bude lépe spolupracovat s desktopovým protějškem i ostatními přístroji Apple, Google zase v našich zeměpisných podmínkách vede třeba online asistenčními službami. Úkolem následujících řádků je osvětlit rozdíly mezi oběma přístroji, které na první pohled až tak zřejmé nejsou.

iPhone 7 vs Galaxy S7: specifikace

iPhone 7 Galaxy S7
Konstrukce celokovové tělo, 138 x 67 x 7,1 mm, 138 g, voděodolnost (IP67) kovový rám + sklo, 142 x 70 x 7,9 mm, 152 g, voděodolnost (IP68)
Displej 4,7″, IPS LCD, 1334 x 750 px, jemnost 326 ppi 5,1″, Super AMOLED, 2560 x 1440 px, jemnost 575 ppi
Operační systém iOS 10 Android 6.0 Marshmallow + TouchWiz UI
Procesor 4 jádrový, 2,23 GHz, Apple A10 Fusion 8 jádrový, 2,3 GHz, Samsung Exynos 8890
Paměť 2 GB RAM, 32/128/256 GB úložiště, bez microSD slotu 4 GB RAM, úložiště 32/64 GB + microSD karty
Fotoaparát 12 Mpx, 4x blesk, OIS, f/1.8, 4K video + přední 7 Mpx 12 Mpx, 1x blesk, OIS, f/1.7, 4K video + přední 5 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Bluetooth 4.2, Lightning port, NFC (Apple Pay), Wi-Fi, GPS, stereo reproduktory, čtečka otisků prstů Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi, GPS, 3,5 mm Jack, čtečka otisků prstů
Baterie 1960 mAh 3 000 mAh, rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení
Cena a dostupnost od 21 190 Kč s DPH, v ČR od 23. září 2016 od 19 799 Kč s DPH (nyní jen 17 999 Kč v rámci cash back akce), v ČR od 11. března 2016

Produkty můžete zakoupit na Alza.cz.

Kdy preferovat Samsung Galaxy S7?

1) když chci krásný design

Nedá se nic dělat, špičkový Korejec je objektivně hezčí než jeho americký rival. Kombinace skla a oceli je působivá, efekt zahnutého displeje ve variantě S7 Edge (recenze) pak sice poněkud nepraktická, ale efektní libůstka. Pozadu ale nezůstává ani „plochá varianta“. Ocenění si zaslouží i na první pohled neodhalitelné detaily. Tak schválně: kolik majitelů Galaxy S7 si všimlo toho, že pod krycím sklem se nachází hned tři struktury povrchu? Přesně toto jsou drobnosti, které oddělují konzumní masovku od luxusního výrobku – tak jako to známe třeba ze švýcarských mechanických hodinek. Zkrátka: u Samsungu nikoho ani nenapadne řešit takovou marginálii, jako kudy vedou plastové proužky antén. (sic!) Na druhou stranu se sluší dodat, že co se dílenského zpracování týče, je to mezi oběma soupeři jasná plichta.

Samsung Galaxy S7 recenze

2) když chci rychlý telefon

Jak Samsung, tak iPhone patří k nejvýkonnějším telefonům současnosti – o tom stále není sporu. Podrobné údaje o hardwarových specifikacích nechť každý čtenář vyhledá v příslušných recenzích. Dočíst se lze také to, že Apple deklasuje v benchmarku AnTuTu korejského konkurenta o 30 000 bodů. Nový iPhone však bohužel patří mezi telefony, které mají problém převést papírové hodnoty do reality. V praxi se tak ukazuje, že Samsug umí běžné aplikace spouštět i o několik sekund rychleji. Síly jsou vyrovnané jen u systémových aplikací, jakmile však dojde na programy třetích stran, nepomůže jablečnému smartphonu ani benchmarková jednička s hvězdičkou.

Samsung Galaxy S7 recenze

3) když chci lepší displej

Není snad recenze, v níž bych nezmiňoval starou známou poučku, že rozlišení displej nedělá na úhlopříčce kolem pěti palců takový rozdíl, kdy by bylo lidské oko schopno poznat Full HD panel od 2K rozlišení. V našem ostře sledovaném duelu ale budu muset sám svou myšlenku dekonstruovat. Rozlišení je totiž téměř to jediné, co od sebe panely odlišuje. AMOLED displej u Samsungu má sice logicky lepší podání černé, to zase ovšem v očích řady zájemců vyváží jiný technologií podmíněný atribut: pro někoho až příliš pastelové barvy. Oba displeje se na slunci stejně dobře čtou a subjektivně (tj. bez použití měřící sondy) mají i zcela shodný rozsah nastavení jasu. Nezbývá tak, než se pokorně vrátit k rozlišení: HD displej iPhonu totiž není v úvodu zmiňované Full HD a Samsungu se tak nemůže rovnat. Za pravdu mi dá snad každý, kdo někdy hrál graficky náročnější mobilní hru.

Samsung Galaxy S7 recenze

4) když jsem ze staré školy

Také vás tak neuvěřitelně štve nová móda USB-C konektorů? Ano, já vím: přichází virtuální reality, USB-C může nést digitální audiosignál, a tak dále, a tak podobně. Věřte mi ale – na všechny tyto výhody rázem zapomenete, když musíte zůstat v práci déle než jste čekali, a v celé budově se nenachází ani jeden vlastník příslušného kabelu. Tehdy budete děkovat pánubohu za starý dobrý microUSB konektor Samsungu Galaxy S7. Nemluvě o tom, že Samsung pochází ještě z doby, kdy bylo zvykem standardizovat alespoň konektor na připojení sluchátek. Jak ale ukážou následující řádky, to nemusí v našem souboji nutně znamenat výhodu.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, proč Samsung Galaxy S7
» 2. Proč Apple iPhone 7, krátký závěr a shrnutí

ČLÁNKY:, , , , , , , , , ,
Získejte nové Vernee Mars Pro zadarmo nebo s výraznou slevou

Získejte nové Vernee Mars Pro zadarmo nebo s výraznou slevou

DNES  |    |  diskuze (0)

Číňané zahájili prodej nového smartphonu Vernee Mars Pro, o kterém hovoří jako o nejvýhodnější vlajkové lodi se 6 GB…

Obrazem: jak má vypadat iPhone 8 ve srovnání s prvním iPhonem?

Obrazem: jak má vypadat iPhone 8 ve srovnání s prvním iPhonem?

DNES  |    |  diskuze (1)

Letos je to už 10 let od uvedení prvního iPhonu, který znamenal ve světě mobilních telefonů nečekaný přelom.…

Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

DNES  |    |  2 komentáře

O fenoménu čteček otisků prstů zabudovaných přímo do displeje toho bylo řečeno již mnoho. Všichni velcí výrobci –…

Mobilní zobrazení