Mobilizujeme.cz

Recenze Samsung Galaxy S7 Edge: evolucí k dokonalosti

  |  36 komentářů  |  autor:

V Samsungu si konečně uvědomili, že revoluce není jejich silná stránka. A když už našli po letech tápání recept na dokonalost, není důvod se ho nedržet. Samsung Galaxy S7 Edge je nádherný a vypilovaný telefon, který si svou vysokou cenovku dokáže bez problémů obhájit.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Tak schválně, co vám chybělo na Samsungu Galaxy S6? Vodotěsnost? Není problém, Galaxy S7 můžete klidně namočit. Slot na paměťové karty? S7 jej má. Řezaly vás ostré hrany předchozího modelu do rukou? To se vám už nestane. Samsung Galaxy S7 působí, jako by předchozí model dostali do rukou sami uživatelé a měli možnost přetvořit jej podle svých představ. Pokud bychom použili terminologii konkurenční firmy z Cupertina, mohli bychom Galaxy S7 Edge považovat za Galaxy S6 Edge S. Ani tento příměr však nesedí stoprocentně. Na to je změn nad i pod kapotou přeci jen hodně.

Samsung Galaxy S7 Edge: specifikace

Konstrukce kovový rám + sklo, 151 x 73 x 7,7 mm, 157 g
Displej 5,5″, Super AMOLED, 2560 x 1440 px, jemnost 534 ppi
Operační systém Android 6.0 Marshmallow + TouchWiz UI
Procesor 8 jádrový, 2,3 GHz, Samsung Exynos 8890
Paměť 4 GB RAM, úložiště 32/64 GB + microSD karty
Fotoaparát 12 Mpx, Dual Pixel, blesk, OIS, 4K video + přední 5 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3 600 mAh, rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení
Cena a dostupnost , 11. březen 2016

Design a zpracování: klenot bez kompromisů

Kdo by měl snad jen na chvíli pochybnost o tom, že by Samsung Galaxy S7 Edge neměl stát 23 tisíc korun, ať jej chvíli drží v ruce. Na trhu není druhý telefon, který by působil tak luxusně. To, že na dokonale zpracovaném těle složeném z kovu a tvrzeného skla nic nevrže, snad ani není potřeba zdůrazňovat. Daleko důležitější je to, jak vlastně telefon vypadá. Zaoblené krycí sklo displeje nyní doplňuje podobně zakřivené sklo na zádech. Kovový rám se proto o něco ztenčil a telefon tak připomíná ocucaný bonbon opět o něco více než předchozí generace.

Kupodivu novému S7 Edge hodně sluší zlatavá barva, ve které jsme jej dostali k testování. Je originálnější než černá a stříbrná, a navíc na ní nejsou tolik vidět otisky prstů, které skleněný povrch telefonu nutně přitahuje. Galaxy S7 Edge je ovšem krásný v jakémkoli barevném provedení. I po více než týdenním testování jsem se stále občas přistihl, jak se na telefon jen dívám, a kochám se jeho dokonalými křivkami. Na těle Samsungu bylo co se designu týče stále do objevovat. Na první pohled každého zaujme zahnutý displej. Na druhý si všimne, že díky použití skla na zádech Samsung minimalizoval nenáviděné plastové proužky antény zasazené v kovu. Na ten desátý si možná povšimne, že zlatavá úprava pod krycími skly vytváří efekt broušeného kovu. Dvacátý pohled pak prozradí, že kolem celého displeje se vine jen desetinku milimetru tenká linie imitující naopak kov leštěný.

Pokud jste někdy drželi v ruce zaoblenou verzi předchůdce testovaného přístroje, asi rychle odhalíte hlavní rozdíl mezi oběma generacemi. S7 Edge disponuje ne 5,1 palcovým, ale 5,5 palcovým displejem. Jakoby tím odkazoval spíše na větší model Samsung Galaxy S6 Edge+. Pravda je to jen napůl. Ačkoli se oba displeje co do velikosti nedají srovnat, je S7 Edge oproti svému předchůdci širší o pouhé 2 mm. To je také důvod, proč mi nedělalo potíže na něm psát jednou rukou. Zbytek však dohání na vertikálním rozměru, kde se od sebe oba telefony liší téměř o centimetr. S7 Edge na v první chvíli působí trochu jako dálkové ovládání od televizoru. Naštěstí Samsung zapracoval na síle rámečků a zatímco na minulé generaci zabírá obrazovka 72 % rozlohy čela přístroje, u S7 je to už 82 %.

Další drobný rozdíl mezi oběma přístroji představuje tvar domovského tlačítka, které skrývá čtečku otisků prstů. Jenže zatímco vše ostatní se oproti předchozí generaci špičkového Samsungu dočkalo vylepšení, konkrétně čtečka mi subjektivně na S7 přijde ještě o něco méně spolehlivá než dříve. Hodně závisí na tom, v jakém úhlu přiložení prstu necháte telefon své otisky zapamatovat. Pokud pak totiž prst budete přikládat jiným směrem, telefon otisk nerozpozná. Díky tomu jsem také zjistil, že pokud se to stane pětkrát po sobě, telefon se za půl minuty celý zablokuje. To jsem mimochodem ještě u žádného telefonu neviděl. Ne snad proto, že by touto funkcí žádný jiný nedisponoval, ale zkrátka proto, že mě zatím každý poznal nejpozději na třetí pokus.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , , , , ,
Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

DNES  |    |  2 komentáře

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by…

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete –…

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

DNES  |    |  3 komentáře

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově…

Mobilní zobrazení