reklama

Mobilizujeme.cz

reklama
reklama

Recenze Apple iPhone 6S: Maskovaný revolucionář

  |  34 komentářů  |  autor:

Na první pohled se u Applu nezměnilo vůbec nic. Vylepšení, která letošní iPhone 6S přináší, jsou skryta opravdu důkladně. Paradoxně mají však právě proto větší význam než obří evoluční skoky. Kdo stráví s iPhonem 6S delší čas, bude se ke starším modelům vracet opravdu jen těžko.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

Aktuální cena Apple iPhone 6S: (zdroj: Heureka.cz)

Už to není ten Apple jako dřív. Nostalgické stýskání podobného typu slýcháme od fanoušků nakousnutého jablka stále častěji. Společnost z Cupertina se podle nich zpronevěřuje svým někdejším ideálům, vydává operační systémy plné chyb a jeho výrobky si o kvalitě svých dávných předchůdců mohou nechat jen zdát. Je tedy iPhone 6S „best iPhone ever“, jak se stalo zvykem říkat o každé nové generaci? Podle mého názoru je to sporné víc než dříve.

Po dvou týdnech s iPhonem 6S si každopádně dovoluji tvrdit, že pokud si nejnovější iPhone koupí příznivce některého z konkurenčních operačních systémů, dostane za své peníze něco, na co od konkurence není zvyklý: kombinaci neuvěřitelné rychlosti a odladěnosti, intuitivního ovládání a doposud nevídaných technických inovací. Na druhou stranu: ani tato lichotivá slova neznamenají, že zklamaní „jablíčkáři“ nemají v lecčems pravdu. Poslední inkarnace jablečného telefonu ve spojení s iOS 9 skutečně přináší dosud nepoznané problémy. Jak ale poslední prodejní čísla ukazují, historie se ráda opakuje a ani na iPhonu 6S Apple nijak neprodělá.

iPhone 6S: specifikace

Konstrukce kov, 138 x 67 x 7,1 mm, 143 g
Displej 4,7″, IPS LCD, 1334 x 750 px, jemnost 326 ppi
Operační systém iOS 9
Procesor 2 jádrový, 2 GHz, Apple A9
Paměť 2 GB RAM, úložiště 16, 64 a 128 GB, bez microSD slotu
Fotoaparát 12 Mpx, blesk, 4K video + přední 5 Mpx
Technologie LTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 1715 mAh
Cena a dostupnost , říjen 2015

Za zapůjčení mobilního telefonu Apple iPhone 6S děkujeme prodejci Mironet.cz, u kterého si jej můžete zakoupit.

Design a zpracování: kus „šestky“ navíc

Víte-li, jak vypadá iPhone 6, znáte i nový iPhone 6S. Do ringu opět vstupuje konstrukce kluzkého hladkého oblázku, poněkud nevzhledné plastové pruhy antén na zádech a vystouplý fotoaparát, kvůli kterému se přístroj na každém stole tak trochu „vrklá“ a situaci napraví až patřičné pouzdro. Pohled příznivce jablečných výrobků je v tomto případě nemilosrdný.

Tip: Díly pro iPhone 6S nestojí ani 6 tisíc, prodává se přitom 3x dráž

Objektivní uživatel ovšem musí i poslednímu vydání mobilního telefonu Apple iPhone 6S přiznat, že patří mezi ty nejluxusnější kousky na trhu. Ani z nejdražších Samsungů – Galaxy S6 nedává svou cenovku na odiv tak, jako právě iPhone. Výjimečnost svého zboží buduje od samého počátku: začíná to obrázkem telefonu na krabičce v poměru 1:1, jehož poloha dokonale kopíruje uložení telefonu pod víkem. Vše pak pokračuje chladivým kovem v dlani, zaobleným sklíčkem na okrajích a nulovou vůlí všech hardwarových prvků na celém těle.

Výše zmíněná slova platí pro většinu iPhonů v dějinách. To, že vylepšené modely „s“ do posledního detailu kopírují design vlastní pro celou generaci, už si zákaznici také zvykli. U iPhonu 6S je ale něco jinak. Uživatel na to však přijde až poté, co dostane do ruky oba modely najednou. 6S je totiž výrazně těžší. V číselném vyjádření sice 14 g nepředstavuje žádnou extrémní hodnotu. V přímém porovnání však iPhone 6 vypadá jako lehká, tenká stylová modelka, iPhone 6S pak jako obludný krám.

Že takové extrémní hodnocení není na místě? Naopak. Uvědomme si, že se nacházíme v kategorii luxusních telefonů s cenovkou nad dvacet tisíc, kde hraje obrovskou roli sebemenší detail. Daň za implementaci nových technologií v tomto případě platí elegance, k čemuž přispívá i ztloustnutí telefonu ve všech rozměrech o desetinky milimetru. Zdá se vám to málo? Tak tedy jiný pohled na věc: iPhone 6S je o 2 cm3 objemnější, než iPhone 6. Samozřejmě, že to není na první pohled poznat. Dovedu si ale živě představit situaci, kdy právě tento parametr nakonec při výběru nového telefonu převáží nakloněnou rovinu uživatelského názoru na stranu původního iPhonu 6. Éterické slečně totiž jen těžko vysvětlíte, že za nárůstem hmotnosti a rozměrů může stát i nová slitina, z níž Apple iPhone 6S vyrobil. Jedná se údajně o tzv. „7000 series Aluminium“, tedy o materiál, z něhož jsou vyrobeny i Apple Watch Sport.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Google Assistant bude dostupný na Androidu Nougat i Marshmallow

Google Assistant bude dostupný na Androidu Nougat i Marshmallow

DNES  |    |  diskuze (0)

Dobrá zpráva pro majitele chytrých telefonů či tabletů, které pohání Android 6 Marsmallow. V průběhu týdne totiž přijde aktualizace, která…

Samsung Galaxy Tab S3: prvotřídní displej a vysoký výkon

Samsung Galaxy Tab S3: prvotřídní displej a vysoký výkon

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung dnes na své tiskové konferenci na veletrhu MWC v Barceloně ukázal svůj zatím nejlepší tablet, který je přímou konkurencí…

Huawei Watch 2: dlouho očekávaný nástupce s LTE

Huawei Watch 2: dlouho očekávaný nástupce s LTE

VČERA  |    |  diskuze (0)

Jsou to už téměř dva roky, co Huawei představil své první chytré hodinky postavené na platformě Android Wear. Dnes…

Mobilní zobrazení