Dobrá powerbanka je základ. Vyberte si z 10 nejzajímavějších modelů

Ondřej Koníček
  • Powerbanky patří mezi nejoblíbenější mobilní příslušenství
  • Na našem trhu je jich k dispozici nespočet typů v různých cenových relacích
  • My vám dáme tip na ty nejzajímavější powerbanky u nás
Powerbanka
Powerbanka

Powerbanky patří rozhodně mezi nejpopulárnější příslušenství k telefonům a jsou uživatelé, pro které se jedná o takřka nezbytný doplněk. Na našem trhu je jejich nabídka opravdu úctyhodná a lze vybírat z různých tvarů, kapacit a v opravdu širokém cenovém rozpětí. My vám dnes dáme tip na ty nejzajímavější powerbanky u nás.

ADATA P20000QCD

Jedná se o jednu z nejprodávanějších powerbank u nás a není se čemu divit. Je relativně levná, vyjde na nějakých 569 korun a nabízí velmi hezkou kapacitu čítající 20 000 mAh. Její maximální výkon čítá 18 W a má tři konektory (2× USB-A, 1× USB-C), takže lze nabíjet až tři zařízení najednou. Touto powerbankou rozhodně chybu neuděláte.

ADATA AT10000

Tento model potěší zase ty uživatele, kteří chtějí spíše něco levnějšího a stačí jim jednodušší model. V tomto případě dostanete kapacitu 10 000 mAh v kombinaci s šasi tenkým příjemných 15 mm, takže to není žádná přerostlá obluda, která by vám utrhla kapsu u kalhot. Powerbanka má dva konektory a stojí necelých 300 korun.

ADATA AT10000
ADATA AT10000

Cellularline Essence 20 000 mAh

S cenovkou 449 korun se jedná o jeden z nejlevnějších modelů s kapacitou 20 000 mAh. Pokud vám jde jen a čistě o kapacitu a nevadí vám nižší nabíjecí rychlost (12 W) ani fakt, že i přes tři konektory na palubě lze nabíjet jen prostřednictvím jednoho (USB-A), jedná se o dobrou volbu, která si svoje odpracuje.

YENKEE YPB 3010

S tímto modelem se přesunujeme do vod kapacity 30 000 mAh, což už se hodí i na delší pobyt mimo civilizaci. Tento model se dá sehnat za cenu okolo 800 korun a nabízí rovnou pět konektorů – tři vstupní (MicroUSB, Lightning, USB-C) a dva výstupní (USB-A). Lze tedy nabíjet až dva přístroje najednou a powerbanka potěší i povedeným informačním LCD displejem.

YENKEE YPB 3010
YENKEE YPB 3010

FIXED MagZen

Tato powerbanka potěší hlavně majitele iPhonů s technologií MagSafe, tedy iPhonů 12 a novějších. Má kapacitu 10 000 mAh, vyjde na sympatických 799 korun a díky magnetickému uchycení je nabíjení velmi příjemné a praktické. Powerbanka dále nabízí dva USB výstupy (maximální výkon 20 W) a díky bezdrátovému nabíjení lze tedy nabíjet až tři zařízení najednou.

LAMAX Journey 12000 mAh

Jedná se o jednu z nejodolnějších powerbank na našem trhu a vyznačuje se skvělými vychytávkami, které se v terénu určitě neztratí. Má například LED panel se čtyřmi režimy, solární panely, které ji udrží déle nabitou a pyšní se také stupněm krytí IP65, takže přežije i náročné podmínky. Nabídne maximální výkon solidních 20 W a možnost nabíjet až tři zařízení najednou.

LAMAX Journey 12000 mAh
LAMAX Journey 12000 mAh

Tactical C4 Explosive

Tato powerbanka parametry sice nijak nevyniká, ale nabídne opravdu stylový, částečně průhledný design (viz úvodní obrázky) s odkazem na ikonickou výbušninu české provenience, C-4. Kapacita 19 200 mAh ale není úplně špatná a také nabíjení o výkonu 20 W / 22,5 W působí obstojně. Powerbanka nabízí dva USB výstupy (USB-A, USB-C) a stojí okolo 900 korun.

XO PR125

Absolutní vítěz v poměru cena / výkon, respektive v ohledu vynaložené částky za celkový objem. S touto powerbankou totiž dostanete obří kapacitu čítající 50 000 mAh, a to za příjemných 1 490 korun. Ano, už to není kousek vyloženě do kapsy, ale hmotnost čítající 1 kg se v batohu ještě ztratí a na delší výlety bude jako dělná. Nabízí čtyři výstupy, tři vstupy a také integrovanou svítilnu.

XO PR125
XO PR125

Epico 46 200 mAh

S cenou okolo 6 600 korun se jedná o velmi drahou powerbanku, ale jen stěží seženete kvalitnější. Má tělo chráněné odolným, hliníkovým pláštěm, aktivní chlazení a byla vyrobena tak, aby vydržela i vysokou zátěž. Nabízí kapacitu 46 200 mAh, čtyři výstupy, maximální nabíjecí výkon až 65 W a také vestavěnou 220V zásuvku. Toto unikum znamená, že z ní můžete napájet klidně malou lednici.

FLASH 2.0 210W

Na závěr jsme si nechali tento unikátní kousek, který je nejvýkonnější powerbankou současnosti. Nabízí obří nabíjecí výkon čítající 210 W s maximálním výkonem 100 W na jeden port pro vstup i výstup (USB-C). Celkově má tento model pětici portů, kapacitu 20 000 mAh, nabízí také bezdrátové nabíjení a podporuje technologie rychlého nabíjení všech hlavních výrobců. Cena této bleskově rychlé powerbanky je 4 840 korun.

FLASH 2.0 210W
FLASH 2.0 210W

Autor článku

Ondřej Koníček - Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články