Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 3: výkonný poznámkový blok naživo (IFA 2013)

  |  5 komentářů  |  autor:

Samsung představil první den na obří konferenci v rámci IFA v Berlíně dlouho očekávaný Galaxy Note 3. Mobil se nese ve vylepšování již představeného, navíc přináší několik novinek. Výrobce se též snažil u Note 3 napravit chyby svého předchůdce, navíc přidal elegantní design a obří porci výkonu.

Samsung Galaxy Note I a Note II se stal pro spoustu lidí vysněným mobilem, jelikož Samsung jako první přinesl práci s dotykovým perem opravdu na velmi vysoké úrovni. Dvě vrstvy v displeji, kdy se jedna stará o práci s perem a druhá s našimi prsty, dokázaly běžet najednou a tento způsob práce se jednoduše u cílové skupiny uživatelů ujal. A tak se série Galaxy Note i přes svoji obří velikost stala velmi dobře prodávaným přístrojem. Ve své kategorii, kterou definovala, se jedná s přehledem o nejprodávanější modely. Není proto divu, že Samsung Galaxy Note 3 věnuje velkou pozornost a na IFA v Berlíně připravil detailní a velice dobře pojatou prezentaci.

Doplněno: přečtěte si naší podrobnou recenzi na Samsung Galaxy Note 3.

 

Předně je třeba si říct, že Galaxy Note 3 přináší, na rozdíl od svého předchůdce, opravdu brutální porci výkonu. Note II už v době svého uvedení nebyl žádný výkonnostní přeborník a v dnešní době jeho procesor Exynos patří spíše do slabého průměru. Note 3 ale pohání Snapdragon 800 taktovaných na velmi vysoké frekvenci 2,3 GHz. Procesor je samozřejmě čtyřjádrový, doplněný o špičkový grafický akcelerátor Adreno 330, který patří taktéž výkonově na absolutní špičku. Tento tandem je zastřešen operační pamětí o velikosti 3 GB RAM.

 

Samsung Galaxy Note 3 dokáže nově natáčet video v rozlišení 4K, což jsme si ověřili přímo na vystavených vzorcích. Toto rozlišení zvládá se snímkovou frekvencí 30 fps. Pokud se rozlišení sníží na Full HD, je video natáčené v 60 fps. Za tuto schopnost vděčí Galaxy Note 3 právě použitému Snapdragonu 800, který toto podporuje přímo na hardwarové úrovni. Samsung v rámci pořizování záznamů slibuje taktéž silnější diodový blesk vůči konkurenci. Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a pokud si zachová kvalitu Galaxy S4, bude za dobrého počasí jistě poměrně dobře použitelný. Na závěry je ale ještě brzy.

 

Samsung taktéž vylepšil S-Pen, které nyní pracuje rychleji, což je poznat hlavně při kreslení. Nově též bylo představeno několik nových funkcí, kdy stačí například pero přiblížit k displeji a po stisknutí klávesy na S-Penu se uživatel dočká tzv. Air Command menu, které umožňuje velice rychle vyvolávat zástupce aplikací dokonce v požadované velikosti tak, aby zůstal displej volný tam, kde je potřeba. Případně lze rychle spustit vyhledávání, kreslit poznámky apod. Na S-Pen nově taktéž reagují dotykové senzory pod displejem. Až se chce zvolat: “Konečně!“

Galaxy Note 3 nás zaujal i při pohledu na záda. Na první pohled se tváří jako kožená, všitá do těla přístroje, ale po uchopení do ruky je ihned jasné, že se jedná opět pouze o plast, pouze velmi zdařile opticky imitující koženou vazbu. Nicméně, Galaxy Note 3 tato zvláštnost velmi sluší.

Podrobnější informace o přístroji si představíme v recenzi, která jistě bude následovat, jakmile se objeví mobil na českém trhu.

ČLÁNKY:, , , ,
Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  4 komentáře

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

Mobilní zobrazení