Mobilizujeme.cz

LG G2: přehled chytrých funkcí a vychytávek

  |  komentovat  |  autor:

LG na včerejší tiskové konferenci představilo vyzyvatele těch nejlepších smartphonů současnosti, model G2. Jeho zbraní mají být chytré funkce a vychytávky, které vzešly z reálného pozorování uživatelů.

S chytrými funkcemi se v poslední době roztrhl pytel. A ono je to logické, cesta k tomu být nejlepší není jen přes výkonnou hardwarovou konfiguraci, ale vede zároveň i přes inovace. LG tak stejně jako konkurenční Samsung přidalo své vlajkové lodi znatelný počet vychytávek. Podle společnosti LG však právě její vlajková loď má ty správné a reálně využitelné funkce. Tak se na ně pojďme podívat.

Doplněno: přečtěte si naší podrobnou recenzi na LG G2.

Zadní tlačítko a žádné jiné další

Za na první pohled viditelnou inovaci podle LG patří odstranění téměř veškerých tlačítek z telefonu, smartphone G2 se ovládá výhradně jen skrze dotykový displej. Jen vypínací tlačítko nemohlo zmizet. A pro jeho jednodušší ovládání se LG rozhodlo přesunout jej na zadní stranu, do míst, kde má každý uživatel většinou přirozeně ukazováček. S tímto tlačítkem se dá nejen telefon vypínat, ale také rychle zapnout poznámky QuickMemo, pořídit snímky či nastavovat hlasitost.

Ťuk, ťuk .. poklepáním probudíme displej

Tato funkce není ve svém principu nová, už dlouhou dobu ji používá například Nokia. U LG ji ale trochu vylepšili. Nejen, že dvojitým poklepáním na displej G2 jej probudíte, ale stejně tak při poklepání na nečinnou část displeji telefon zamknete.

Uživatelský mód pro vetřelce

Ani tahle funkce nepatří mezi extra inovace. Speciální uživatelský mód, který má ochránit majitele telefonu, aby mu nevymazal data nebo nekoupil tatínkovi nové auto jeho syn, už má v sobě například systém Windows Phone 8 a také nový Android.

Slide Aside pro skutečný multitasking

Z jedné spuštěné aplikace do druhé se uživatel rychle dostane posunutím 3 prstů po displeji do strany. Je to rychlejší řešení, než u Androidu, Windows Phone či iOS. Ale bere tak trochu inspiraci od tabletů iPad s jejich fullscreen procházením spuštěných aplikací, taktéž s gestem pomocí více prstů do stran.

S QuickRemote ovládnete domácí elektroniku

LG G2 má v sobě zabudovaný Infraport, stejně jako u Samsungu či HTC tak bude možné telefon použít jako dálkový ovladač. Ale možnosti by měly být rozsáhlejší.

Answer Me zvedne telefon za vás

Pokud vám někdo volá a vy máte špinavé ruce, takže si nechcete zamazat dotykový displej, stačí telefon přiložit k uchu a ten sám hovor zvedne.

Text Link vám zorganizuje čas

Někdo vám pošle například v SMS zprávě, jestli byste s ním šli do kina. Přidržením prstu na zprávě pak telefon rozpozná údaje, které obsahuje SMS zpráva a převede vše do kalendáře.

Capture Movie pro vylepšené zaznamenávání screenshotů

G2 umí pořizovat screenshoty tak, že například ve webovém prohlížeči uloží rovnou celou stránku, ať už je jakkoliv dlouhá.

Optická stabilizace obrazu u 13 Mpx

LG se dále chlubí optickou stabilizací obrazu, která zatím nemá u smartphonu takto tenkých rozměrů (8,9 mm) a při vyšším rozlišení 13 Mpx obdoby. Naráží tak zejména na Lumii 1020, která se svojí optikou dosahuje tloušťky 10,4 mm, nebo na Lumii 925, která má optickou stabilizaci u rozlišení 8,7 mm. Na tiskové konferenci však LG naživo demonstrovalo srovnání funkčnosti optické stabilizace obrazu u G2 s iPhonem a Galaxy S4, takže je stále otázka, kde leží pravda.

Za inovativní se dají pokládat i další vlastnosti telefonu, o kterých jsme se zmínili v podrobném představení LG G2. Některé funkce jsou však jen obdobou těch, které již můžeme vidět u konkurence.

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

DNES  |    |  diskuze (1)

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

DNES  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

DNES  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení