Mobilizujeme.cz

LG G Pad 8.3 oficiálně: kompaktní tablet s Full HD displejem

  |  5 komentářů  |  autor:

LG se znovu vrací na pole tabletů. Představilo novinku LG G Pad 8.3, která potěší zejména kompaktním tělem s 8,3″ dotykovým Full HD displejem.

Korejské LG to poprvé s tabletem zkusilo již v roce 2011, kdy jeho model dokázal dokonce natáčet 3D videa pomocí dvojice kamerek. Jenže žádný velký úspěch s ním výrobce nezaznamenal a ani další počiny nestály za mnoho. V ČR se ani oficiálně žádný tablet LG neprodával. To se ale zřejmě změní s příchodem nové generace tabletů. Prvním modelem je LG G Pad 8.3.

Tablet je s rozměry 217 x 127 x 8,3 mm o něco málo tenčí, než jeho největší považovaný rival – nový Nexus 7 (2013), který má v pase 8,65 mm. U hmotnosti to ale mají oba tablety prohozené, nový G Pad 8.3 s celkem 338 gramy zaostává za 290/299 gramy u nejnovějšího Nexusu 7 (3G/LTE). V potaz se však musí brát, že je tablet od LG celkově větší, zatímco Nexus má 7″ displej, G Pad 8.3 pak displej s úhlopříčkou 8,3″.

 

A LG se chlubí, že v kategorii 8″ tabletů je právě jeho nejnovější kousek jediným s Full HD displejem (dokonce WUXGA, které má na kratší straně místo 1080 px hned 1200 px). Rozlišení 1920 x 1200 px dělá konkrétně na úhlopříčce 8,3″ jemnost 273 ppi. Pro srovnání, menší Nexus 7 (2013) má ještě jemnější displej s hodnotou 323 ppi. Výkon G Padu 8.3 obstará čtyřjádrový 1,7 GHz procesor Qualcomm Snapdragon 600 s operační pamětí 2 GB RAM, vnitřní paměť dosahuje 16 GB. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

Z multimédií a funkcí nechybí 5 Mpx fotoaparát na straně zadní a 1,3 Mpx kamerka pak na straně přední. LG neochudilo G Pad 8.3 ani o nejnovější funkce, které jako první přináší nová vlajková loď LG G2. Konkrétně se jedná o funkci Slide Aside, která umožňuje procházení mezi spuštěnými aplikacemi přímo ve full screen režimu pomocí tažení 3 prstů doleva či doprava. Dále funkce QSlide povoluje používat až 3 různé aplikace na jedné obrazovce a funkce KnockON pak zapne a vypne displej jednoduše dvojitým ťuknutím na obrazovku. Tablet bude využívat baterii s kapacitou 4.600 mAh.

Do prodeje na evropském trhu půjde tablet LG G Pad 8.3 ve 4. čtvrtletí 2013. A vypadá to, že na výběr bude jen Wi-Fi verze, naopak verze s 3G či LTE k dispozici zřejmě nebude. Dostupné budou bílá a černá barva. Cenu oznámí výrobce až před zahájením prodeje.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  10 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení