Mobilizujeme.cz

LG G Pad 8.3 oficiálně: kompaktní tablet s Full HD displejem

  |  5 komentářů  |  autor:

LG se znovu vrací na pole tabletů. Představilo novinku LG G Pad 8.3, která potěší zejména kompaktním tělem s 8,3″ dotykovým Full HD displejem.

Korejské LG to poprvé s tabletem zkusilo již v roce 2011, kdy jeho model dokázal dokonce natáčet 3D videa pomocí dvojice kamerek. Jenže žádný velký úspěch s ním výrobce nezaznamenal a ani další počiny nestály za mnoho. V ČR se ani oficiálně žádný tablet LG neprodával. To se ale zřejmě změní s příchodem nové generace tabletů. Prvním modelem je LG G Pad 8.3.

Tablet je s rozměry 217 x 127 x 8,3 mm o něco málo tenčí, než jeho největší považovaný rival – nový Nexus 7 (2013), který má v pase 8,65 mm. U hmotnosti to ale mají oba tablety prohozené, nový G Pad 8.3 s celkem 338 gramy zaostává za 290/299 gramy u nejnovějšího Nexusu 7 (3G/LTE). V potaz se však musí brát, že je tablet od LG celkově větší, zatímco Nexus má 7″ displej, G Pad 8.3 pak displej s úhlopříčkou 8,3″.

 

A LG se chlubí, že v kategorii 8″ tabletů je právě jeho nejnovější kousek jediným s Full HD displejem (dokonce WUXGA, které má na kratší straně místo 1080 px hned 1200 px). Rozlišení 1920 x 1200 px dělá konkrétně na úhlopříčce 8,3″ jemnost 273 ppi. Pro srovnání, menší Nexus 7 (2013) má ještě jemnější displej s hodnotou 323 ppi. Výkon G Padu 8.3 obstará čtyřjádrový 1,7 GHz procesor Qualcomm Snapdragon 600 s operační pamětí 2 GB RAM, vnitřní paměť dosahuje 16 GB. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

Z multimédií a funkcí nechybí 5 Mpx fotoaparát na straně zadní a 1,3 Mpx kamerka pak na straně přední. LG neochudilo G Pad 8.3 ani o nejnovější funkce, které jako první přináší nová vlajková loď LG G2. Konkrétně se jedná o funkci Slide Aside, která umožňuje procházení mezi spuštěnými aplikacemi přímo ve full screen režimu pomocí tažení 3 prstů doleva či doprava. Dále funkce QSlide povoluje používat až 3 různé aplikace na jedné obrazovce a funkce KnockON pak zapne a vypne displej jednoduše dvojitým ťuknutím na obrazovku. Tablet bude využívat baterii s kapacitou 4.600 mAh.

Do prodeje na evropském trhu půjde tablet LG G Pad 8.3 ve 4. čtvrtletí 2013. A vypadá to, že na výběr bude jen Wi-Fi verze, naopak verze s 3G či LTE k dispozici zřejmě nebude. Dostupné budou bílá a černá barva. Cenu oznámí výrobce až před zahájením prodeje.

ČLÁNKY:, , ,
Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  5 komentářů

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Mobilní zobrazení