Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG G Pad 8.3 oficiálně: kompaktní tablet s Full HD displejem

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

LG se znovu vrací na pole tabletů. Představilo novinku LG G Pad 8.3, která potěší zejména kompaktním tělem s 8,3″ dotykovým Full HD displejem.

Korejské LG to poprvé s tabletem zkusilo již v roce 2011, kdy jeho model dokázal dokonce natáčet 3D videa pomocí dvojice kamerek. Jenže žádný velký úspěch s ním výrobce nezaznamenal a ani další počiny nestály za mnoho. V ČR se ani oficiálně žádný tablet LG neprodával. To se ale zřejmě změní s příchodem nové generace tabletů. Prvním modelem je LG G Pad 8.3.

Tablet je s rozměry 217 x 127 x 8,3 mm o něco málo tenčí, než jeho největší považovaný rival – nový Nexus 7 (2013), který má v pase 8,65 mm. U hmotnosti to ale mají oba tablety prohozené, nový G Pad 8.3 s celkem 338 gramy zaostává za 290/299 gramy u nejnovějšího Nexusu 7 (3G/LTE). V potaz se však musí brát, že je tablet od LG celkově větší, zatímco Nexus má 7″ displej, G Pad 8.3 pak displej s úhlopříčkou 8,3″.

 

A LG se chlubí, že v kategorii 8″ tabletů je právě jeho nejnovější kousek jediným s Full HD displejem (dokonce WUXGA, které má na kratší straně místo 1080 px hned 1200 px). Rozlišení 1920 x 1200 px dělá konkrétně na úhlopříčce 8,3″ jemnost 273 ppi. Pro srovnání, menší Nexus 7 (2013) má ještě jemnější displej s hodnotou 323 ppi. Výkon G Padu 8.3 obstará čtyřjádrový 1,7 GHz procesor Qualcomm Snapdragon 600 s operační pamětí 2 GB RAM, vnitřní paměť dosahuje 16 GB. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean.

Z multimédií a funkcí nechybí 5 Mpx fotoaparát na straně zadní a 1,3 Mpx kamerka pak na straně přední. LG neochudilo G Pad 8.3 ani o nejnovější funkce, které jako první přináší nová vlajková loď LG G2. Konkrétně se jedná o funkci Slide Aside, která umožňuje procházení mezi spuštěnými aplikacemi přímo ve full screen režimu pomocí tažení 3 prstů doleva či doprava. Dále funkce QSlide povoluje používat až 3 různé aplikace na jedné obrazovce a funkce KnockON pak zapne a vypne displej jednoduše dvojitým ťuknutím na obrazovku. Tablet bude využívat baterii s kapacitou 4.600 mAh.

Do prodeje na evropském trhu půjde tablet LG G Pad 8.3 ve 4. čtvrtletí 2013. A vypadá to, že na výběr bude jen Wi-Fi verze, naopak verze s 3G či LTE k dispozici zřejmě nebude. Dostupné budou bílá a černá barva. Cenu oznámí výrobce až před zahájením prodeje.

ČLÁNKY:, , ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení