Kompletní rozborka výkonu novinky od Redmi. Obstojí v redakčním testu?
- Redmi poslalo do střední třídy povedený kousek Note 13 Pro 5G
- Telefon má několik skvělých vlastností, včetně výbavy
- Přinášíme kompletní rozborku výkonu

Čtěte také: Natáčejte s telefonem Redmi jako profík. Zde jsou ty nejlepší tipy a triky
Co benchmarky měří?
Výkon telefonů se měří různými benchmarky. V obchodech s aplikacemi jich najdete celou řadu, z nichž některé jsou na trhu etablované a používají se v hojném měřítku. Skvělým příkladem je AnTuTu Benchmark nebo Geekbench 6. Za zmínku ale rozhodně stojí i test jako je 3DMark. Všemi zmíněnými benchmarky jsme prohnali i Redmi Note 13 Pro 5G, jehož výsledky si později důkladně rozebereme.
Teď se ale podíváme na to, co vlastně benchmark testy měří. Například Geekbench 6 se zaměřuje na procesorovou a grafickou jednotku. Test zvládne změřit výkon jednoho, ale i všech jader. Oproti tomu 3DMark se zaměřuje na hrubý výkon zařízení. Test se skládá z několika oblastí, které prověří telefon za každé situace a zařízení se pokusí dohnat až do maximálního výkonnostního režimu.
AnTuTu je nejpopulárnější
Tím nejpopulárnějším benchmarkem je ale bez debat AnTuTu, které měří čtyři základní oblasti. V každé z nich udělí telefonu skóre, z nichž je složené to výsledné. Pro uživatele je navíc připravena tabulka, ve které se mohou podívat na porovnání s ostatními modely.
Výkon Redmi Note 13 Pro 5G
Všemi zmíněnými benchmarky jsme telefon nechali otestovat. Rovnou se tedy podíváme, jak novinka obstála. V testu procesoru od Geekbench 6 to úplná sláva není. Procesor není vyloženě herní a je to znát. V testu jednoho jádra si telefon odnesl 1 016 bodů, zatímco v multi-jádrovém testu je skóre 2 818 bodů. Telefon zaostává i za dva roky starými vlajkami, nicméně ve své třídě jde o lepší standard.
V benchmarku AnTuTu novinka bere 587 612. Opět se nejedná o nijak oslnivá čísla, která jsou ale vzhledem k ceně pochopitelná. Nové Redmi Note 13 Pro 5G si tak odneslo očekávané výsledky. Čísla jsou ale jedna věc, pojďme se podívat, co říká praxe.
U her s lehkým omezením
Výkon telefonu se samozřejmě nejvíc odráží na plynulosti systému a hraní her. V prvním případě jsme si již v recenzi prokázali, že v této oblasti není problém. A co tedy hry? Na telefonu si zahrajete veškeré náročné tituly. Ne u všech to ale jde na maximální detaily. Například PUBG nebo Asphalt 9 jsou vcelku rozsáhlé hry s vysokými nároky. V tomto případě telefon automaticky sníží grafiku her tak, aby netrpěla plynulost. Frekvence displeje se sníží na 60 fps.
Méně náročné hry, jako je Shadow Fight 4, jedou v rozmezí 110 až 120 fps a herní zážitek je maximální. Tomu pomáhá i speciální režim (Game Turbo), kdy během hry můžete ovládat různé aspekty telefonu. Například ztlumit příchozí notifikace, udělat screenshot nebo začít nahrávat obrazovku.
Pár slov závěrem
Novinka Redmi Note 13 Pro 5G je opravdu komplexním smartphonem s mnoha přednostmi. Jednou z nich je vnitřní výbava, která ukazuje skvělé výsledky. O herní telefon sice samozřejmě nejde, vzhledem k ceně ale ani nemůže. Přesto si nicméně nemá zákazník nač stěžovat. Hry si zahraje ve většině případů na maximální detaily a chod systému je naprosto ukázkový.
Autor článku

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.
Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.