iPhone, který není pro každého. Za tuhle specialitku zaplatíte přes 2 miliony

iPhone za miliony. Caviar představil verzi inspirovanou katedrálou Notre-Dame. Nechybí bílé zlato, diamanty ani cenovka, co bere dech.
iPhone za rekordní cenu
Úpravce Caviar se pyšní mnohdy až neuvěřitelně nevkusně upravenými telefony, hlavně iPhony, za ceny, ze kterých se běžným uživatelům protočí panenky. Nyní tento úpravce představil zcela novou edici iPhonu 16 Pro, která byla inspirována jednou z nejslavnějších staveb na světě.
Na mysli máme francouzskou katedrálou Notre-Dame, která tvoří dominantu pařížského ostrova Île de la Cité. Jedná se o třetí nejdražší úpravu iPhonu 16 od tohoto úpravce a k dispozici je jen pro specifikace Pro a Pro Max, pro všechny paměťové verze a ve velmi omezeném nákladu.
Dominantou tohoto iPhonu je zadní panel, který obsahuje trojrozměrný vzor inspirovaný právě katedrálou Notre-Dame, respektive jejím gotickým stylem. Pod logem nakousnutého jablíčka se pak nachází trojice hlavních vstupů do katedrály, které tvoří její dominantu.

Zlato, diamanty a barevné sklo
Jak bývá zvykem i u ostatních úprav od Caviaru, i tato je až po střechu napěchována drahými a ušlechtilými materiály. Například trojrozměrný vzor obsahuje barevné sklo a je vyroben z 18karátového bílého zlata. Z něj je pak vyrobeno také logo Applu.
Nakousnuté jablíčko uprostřed zad je navíc zdobeno diamanty a obsahuje jich hned 58 v různých průměrech. Z bílého zlata je pak vyroben také rám telefonu a dle úpravce odráží tento materiál bílou, mramorovou fasádu samotné katedrály.
Pokud se vám tento styl líbí, ale nechce se vám platit astronomickou cenu (o ní až za chvíli), Caviar nabízí i výrazně levnější a stejně vypadající variantu. Ta neobsahuje zlato a její hlavní prvky jsou vyrobeny ze stříbra, které je zlatem jen potaženo. Také diamantů má nepatrně méně.
Cena a dostupnost
Plnohodnotná verze této úpravy s bílým zlatem stojí minimálně 93 770 euro, což je po přepočtu zhruba 2,34 milionu korun. Dostupnost je omezena na pouhých 16 kusů. Pozlacená varianta je pak výrazně levnější, vyjde „jen“ na 14 740 euro (370 tisíc korun) a k dispozici je v nákladu 99 kusů.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.