Recenze Honor 70 – Šperk, nebo pouhá bižuterie?
- Otestovali jsme nový potenciální bestseller Honor 70
- Boduje stylovým designem, špičkovým displejem i zajímavým fotoaparátem
- Na našem trhu je k dispozici za poměrně sebevědomou cenu. Dokáže si ji obhájit?

Modelové řady Honoru nesoucí číselné označení se těší velké oblibě a tvoří notnou část jeho prodejů. Původní série Honor 50 byla prvními telefony výrobce s Google službami od dob uvalení sankcí na mateřský Huawei. Následovala řada 60 a nyní dorazila nová, s navazujícím označením 70. Ambice nemá vůbec malé, ale povedlo se jí naplnit celý svůj potenciál? To si řekneme v nadcházející recenzi.
Honor 70: specifikace
Konstrukce | plast, 161,4 × 73,3 × 7,9 mm, 178 g |
---|---|
Displej | 6,67″, OLED, 120 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 395 PPI |
Operační systém | Android 12 + Magic UI 6.1 |
Čipset | 8jádrový, 2,5 GHz, Qualcomm Snapdragon 778G+ |
Paměť | 8/12 GB RAM, 256/512 GB úložiště (UFS 3.1), bez MicroSD slotu |
Fotoaparát | tři snímače (54 Mpx hlavní + 50 Mpx ultra-širokoúhlý 122° + 2 Mpx hloubka), clona f/1.9 + f/2.2 + f/2.4, LED blesk; přední 32 Mpx, clona f/2.2 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře |
Baterie | 4 800 mAh, rychlonabíjení 66 W |
Cena a dostupnost | od 13 490 Kč, září 2022 |
Obsah balení
- telefon Honor 70
- jehla na SIM
- USB-A / USB-C kabel
- 66W nabíjecí adaptér
- silikonový kryt
- technická brožura a základní průvodce
Balení dle starých tradic
Honor 70 mě potěšil již po otevření krabičky, a to jejím obsahem. Dostanete totiž vše, na co jsme byli v minulosti zvyklí (až na sluchátka, pochopitelně), takže jak kabel s nabíjecím adaptérem, tak silikonový kryt. Honor tedy v tomto ohledu potěšil a za zcela kompletní balení si určitě zaslouží pochvalu, protože co možná nejmenší krabičky prosté jakékoliv příslušenství dnes bohužel frčí.

Je to šperk? Ne, je to telefon
Ale šperk trochu připomíná. Alespoň tedy v barevné variantě Crystal Silver, u které se výrobce inspiroval šperkařským průmyslem. Na zádech se pod vrstvou matného skla nachází plastický, kosočtvercový vzor, jenž je doplněn o maličké třpytky. Stačí, aby na ně trochu zasvítilo a dočkáte se hezkých efektů v podobě změn odstínů a různých odlesků. Vypadá to zkrátka dobře a po stránce designu Honor 70, minimálně v této verzi, určitě zaujme. Skleněná záda doplňuje plastový rámeček a jsou, stejně jako displej, po stranách zahnutá.
To znamená, že telefon má velmi tenké rámečky okolo displeje a na první dobrou působí skoro jako bez rámečků. Ani brada není enormně široká a Honor 70 v tomto ohledu patří mezi premianty třídy. Šasi je tenké pouze 7,9 mm a jedná se o další z aspektů, díky kterým se tato novinka tak příjemně drží v ruce. Do dlaně padne jako ulitá, a ačkoliv prakticky není možné obsáhnout její displej jednou rukou, ergonomie je dobrá a v tomto ohledu si není moc na stěžovat. A rozhodně chválím také hmotnost – 178 gramů je velmi příjemná hodnota a telefon je lehký jako pírko.

Konstrukce je kvalitní
Konstrukční zpracování je bez chybičky. Šasi je, i přes svou útlost a nízkou hmotnost, tuhé a v ruce působí Honor 70 takřka jako prémiovka, plastovému rámečku (jenž se snaží imitovat kov) navzdory. Škoda, že výrobce neimplementoval do své novinky i nějakou tu zvýšenou odolnost. Stačilo by klidně třeba jen IP52 proti postříkání vodou, ale bohužel, nic takového tu není. Dočkali jsme se ale čtečky otisků v displeji, která je příkladně přesná, rychlá a nemám k ní prakticky žádné výhrady.
- Ultra-širokáč, který umí i makro | foto: vlastní
Odolnost zadního skla proti ulpívání otisků prstů je slušná, a ačkoliv budete muset čas od času leštit, rozhodně ne nějak přehnaně často. Dostavila se ale i jedna nevýhoda – záda jsou poměrně klouzavá a bude chvilku trvat než si na to zvyknete. Honor 70 sice není nejkluzčí telefon na světě, ale umí být neposedný víc než by bylo záhodno. A ideální není ani dvojice prstenců hostící snímače fotoaparátu, která z šasi výrazně vystupuje a telefon se tak při položení na rovný povrch poměrně dost pohupuje.
Displej, to je paráda
Jednou z hlavních ozdob nového Honor 70 je určitě displej. Výrobce vsadil na kvalitní OLED panel s úhlopříčkou 6,67 palce, FullHD+ rozlišením, standardem HDR10+ a frekvencí 120 Hz. Obraz je dostatečně jemný, barvy jsou příjemně syté a díky vysoké frekvenci je vše příkladně plynulé. Panel je po stranách zahnutý, což v této třídě není úplně běžné a jedná se o prvek, který zaujme hned na první pohled. Automatická regulace jasu funguje bez problémů a maximální svítivost blížící se hranici 800 nitů je dostatečná pro pohodovou čitelnost i na přímém slunci.

Nastavte si napevno nejvyšší frekvenci
Obnovovací frekvence je možné nastavit ve třech úrovních – lze napevno zapnout nejvyšší hodnotu 120 Hz, nejnižších 60 Hz nebo nechat telefon, aby ji upravoval dle aktuálního obsahu. Režim Dynamic ale nefunguje úplně ideálně a nastavuje frekvenci lehce zmatečně, takže pokud si chcete užít dokonalou plynulost za všech (nebo alespoň za většiny) podmínek, nastavte si režim Vysoká frekvence. Kromě frekvence je možné u displeje nastavovat také barvy, a to ve dvou přichystaných režimech – Normální a Živý.

Úprava teploty barev je také možná, a to buď prostřednictvím trojice přednastavených módů (Výchozí, Teplé a Studené), nebo manuálně. Na své si tak přijdou všichni, a pokud vám nevyhovují přirozeně syté barvy OLED displeje, lze je utlumit a přizpůsobit obrazu svému. Celkově je displej Honoru 70 výborný a patří na špičku segmentu.
Android od Honoru nesedne každému
Tato novinka běží na Androidu 12 s grafickou nadstavbou Magic UI 6.1, která není nějak extrémně přeplácaná a patří mezi středně velké úpravy. Pokud jste někdy používali předchozí verze tohoto rozhraní (či dokonce EMUI od Huawei), budete v něm jako doma. Co se odladěnosti týče, neznamenal jsem sebemenší problémy a všechno v tomto ohledu běží naprosto plynule, bez jakéhokoliv, byť minimálního, náznaku zaškubnutí. Systém nabízí spoustu praktických prvků, jako třeba ovládání gesty, jenž je velmi příjemné, funkci Always-on nebo boční lištu s miniaplikacemi.

Jsou ale věci, které neumí a ty jsem bohužel poměrně dost postrádal. Tak třeba zcela schází možnost stáhnout horní lištu odkudkoliv z displeje, což je funkce, kterou u většího panelu, jenž není možné obsáhnout jednou rukou, ocení snad každý. Dále mi chyběla možnost spustit dvě aplikace na rozpůlené obrazovce nebo třeba zabezpečení pomocí gesta. Magic UI nabízí jen otisk, rozpoznání obličeje a číselný PIN kód. Proč schází populární gesto, které používám prakticky u všech telefonů, je mi záhadou. A ani ten Always-on displej není zcela ideální.
Magic UI je semeniště bloatwaru
Možnosti jeho nastavení a přizpůsobení jsou výborné a lze si upravit to, jak bude vypadat i to, kdy se zobrazí. Lze zapnout, aby kromě času zobrazoval také datum a stav baterie, nicméně jakmile dorazí nějaké oznámení, tyto údaje zmizí a nahradí je právě ikonky notifikací. Přitom místa je pochopitelně na displeji všude okolo dost. Rozhraní Magic UI není špatné, to ani omylem, ale tak nějak na mě působí dojmem, že by chtělo věnovat mu ještě trochu péče a dopřát pár funkcí navíc. V oblasti usnadnění pak systém nabízí vše, co člověk může potřebovat.
Displej je možné zapnout poklepáním či zdvižením telefonu ze stolu, hovory lze přijímat přiložením telefonu k uchu a neschází ani navigační tlačítko, které je možné umístit kamkoliv na displej a používat ho k základnímu ovládání. Na závěr si ale neodpustím jedno rýpnutí, a to směrem k bloatwaru. Toho je zde opravdu hodně a ihned po spuštění na vás vyskočí nejenom předinstalované aplikace jako TikTok, Facebook, Netflix či Booking, ale také instalátory her a několik dalších programů. Co se výskytu zbytečností týče, Magic UI patří v tomto ohledu, bohužel, mezi premianty.
Procesor je sázka na jistotu
Honor v oblasti procesoru nevymýšlel žádné výstřednosti a vsadil na osvědčenou klasiku v podobě Snapdragonu 778G+. Ano, můžeme namítnout, že už je to tak trochu nuda, protože v této třídě používá tuto čipovou sadu drtivá většina výrobců, ale je to zkrátka jasná sázka na jistotu. Toto osmijádro nabízí podporu 5G, má velmi slušný výkon a je energeticky nenáročné, takže zbytečně nedrásá baterii a zároveň produkuje velmi málo tepla. Výkonu má Honor 70 opravdu dostatek jak pro běžné používání, tak pro náročnější činnosti typu hraní her.

Syntetické testy s přehledem
A potvrzují to i benchmarky – v populárním AnTuTu ukázala tato novinka velmi solidních 554 tisíc bodů a dobře si vedla i v dalších testech, jako Geekbench či 3DMark. Zátěžový test dokončil Honor 70 s výtečnou stabilitou 99,7 % a jen průměrným zahříváním. Ano, telefon ve vysoké zátěži hřeje, ale šasi se nikdy nerozpálí tak, aby to bylo nepříjemné a problematické tedy nebudou ani delší herní maratony. Snapdragon 778G+ zkrátka nabízí ideální poměr mezi výkonem, spotřebou a produkcí odpadního tepla a není s podivem, že na něj vsází tak moc výrobců.
Co se dalšího hardwaru týče, tak k testu nám dorazila vrcholná verze kombinující 8 GB RAM s vnitřním úložištěm 256 GB, které již není možné rozšířit (slot na MicroSD kartu schází). Funkce Honor RAM Turbo pak k operační paměti přidává další dva virtuální gigabajty a bohužel nejde vypnout, ačkoliv se jedná o zbytečnost a víceméně jen marketingový prvek. Kolem a kolem, hardwarově potěší Honor 70 i náročnější uživatele a hráče, protože bez problémů rozhýbe zcela plynule i nejnáročnější mobilní tituly současnosti, a to mnohdy na nejvyšší možné detaily.
Výdrž a baterie
Nový Honor 70 obsahuje, tenkému a lehkému šasi navzdory, solidní baterii o kapacitě 4 800 mAh. V kombinaci s energeticky nijak extrémně náročným procesorem to znamená, že výdrž je nadprůměrná, a když se trochu uskromníte, dostanete se i na dva dny. Vytahat z akumulátoru veškerou její šťávu za jeden den se vám jen tak nepodaří a to byste mu museli dát opravdu pořádně zabrat. Co se nabíjení týče, tak tento třpytivý elegán se opírá o 66W nabíjení, což je, minimálně papírově, moc hezká hodnota.
Mohlo to jít i rychleji
Rychlost nabíjení není špatná, ale není ani, vzhledem k vysokému výkonu, nijak zázračná. Honor uvádí, že nabití na 60 % zabere 20 minut, no realita byla o něco horší a tato hodnota se na displeji rozsvítila po zhruba 25 minutách. Doba potřebná k celkovému nabití se pak přiblížila jedné hodině, což sice není špatný výsledek, ale nabíjení o takovém výkonu by mělo být rychlejší.
Pro srovnání – Realme GT Neo 2 s 65W nabíjením a o 200 mAh vyšší kapacitou baterie se nabije naplno za nějakých 32 minut. Na druhou stranu, nabíjení Honoru bude pravděpodobně šetrnější k baterii a co si také zaslouží pochvalu, je přítomnost reverzního nabíjení.

Fotoaparát, co zaujme
Honor zvolil u tohoto středně-třídního modelu poměrně zajímavou sestavu objektivů, která zahrnuje primární snímač s rozlišením 54 Mpx, ultra-širokoúhlý objektiv s rozlišením 50 Mpx a hloubkový senzor, jehož rozlišení čítá 2 Mpx. Ten je víceméně zbytečný a prim pochopitelně hrají hlavní snímače, přičemž největší hvězdou zde je 54Mpx fotočip IMX800 od japonského Sony. Honor 70 je první telefon na světě, který se tímto senzorem může pyšnit a je evidentní, že výrobce na něj hodně vsází.
O ostření se stará systém PDAF a fotoaparát bohužel není doplněn o optickou stabilizaci obrazu, což je užitečný prvek, který se v této třídě vyskytuje čím dál častěji. Ve finále to ale není až takový problém, jen se čas od času stane, že fotografie není tak ostrá, jak by mohla být hned na první pokus. Jinak je ale ostrost fotografií velmi dobrá, jsou příjemně detailní a vykreslené jsou i jemnější detaily. Barvy jsou výraznější než realita a díky tomu působí fotografie obecně líbivě, nicméně saturace není nijak extrémně přehnaná.

Čas od času se dočkáte fotografie vyvedené v tmavším odstínu než by odpovídalo skutečnosti, což znamená, že telefon ne vždy nastaví expozici správně. Jedná se ale spíše o výjimky a rozhodně to není nějak moc frekventovaná věc. Co se přiblížení týče, tak optický zoom se pochopitelně nekoná a telefon zvládá maximálně 10násobné digitální přiblížení. S tím moc parády neuděláte a výsledkem jsou softwarově notně dopočítávané, nevzhledné snímky plné šumu a neostrosti. Pokud chcete použitelné, přiblížené snímky, používejte maximálně 2× zoom.
Ultra-širokáč, který umí i makro
Výsledné fotografie v tomto přiblížení se velmi blíží klasickým snímkům, takže jsou kvalitní, detailní a s minimem šumu. Hlavní fotočip tedy odvádí dobrou práci, ale co ultra-širokoúhlý snímač? Je chvályhodné, že výrobce nasadil na tuto pozici pořádný čip a v této třídě se 50Mpx ultra-širokoúhlý objektiv až tak často nevidí. Výsledky jsou vesměs velmi dobré a Honor 70 má v rámci třídy jeden z nejlepších ultra-širokoúhlých snímačů. Ostrost je na vysoké úrovni, míra detailů také a podání barev o něco reálnější než u hlavních objektivu.
Dynamický rozsah je ale průměrný a snímky čas od času vykazovaly výraznější rozostření po stranách, ovšem ne vždy a v tomto ohledu byl fotoaparát lehce nekonzistentní. Honor 70 nemá dedikovaný makro snímač a namísto něj se tento typ fotografií pořizuje právě ultra-širokoúhlým objektivem. A to je dobře, protože makro snímky jsou opravdu povedené a dočkáte se mnohem detailnějších výsledků než se všemi těmi klasickými makro snímači s mizerným rozlišením, které používají skoro všichni výrobci, a to i v této třídě.

Milovníci selfíček i videí budou nadšeni
Docela příjemně překvapily noční snímky, které vykazují solidní ostrost, jsou kontrastní a je vidět, že si výrobce na nočním režimu od minula zapracoval. Potěší obstojná míra detailů, jen decentní saturace do žluta a reálné podání barev. Obecně patří noční fotografie, v rámci třídy, k lehčímu nadprůměru. Čelní snímač s rozlišením 32 Mpx umístěný v průstřelu uprostřed displeje odvádí dobrou práci a s takto ostrými a detailními selfíčky si určitě na žádné ze sociálních sítí neutrhnete ostudu.
Povedená jsou i videa, které lze pořizovat maximálně ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. O plynulejší záznamy se stará elektronická stabilizace obrazu, která odvádí dobrou práci a výsledné videa jsou ostré, detailní a s minimem šumu. Honor vytvořil tento model s ohledem na dnešní sociální trendy, tedy vlogging či youtubery a doplnil tedy fotoaparát o několik zajímavých funkcí. Při natáčení videí lze například natáčet skupinku lidí a zároveň i jednoho jejího člena, jehož výřez se zobrazuje v levé části displeje.
Tato funkce se jmenuje Sólového vystřižení a samotný výřez lze pouhým ťuknutím přepnout v průběhu natáčení na jinou oblast. Honor 70 umí dále natáčet zadní i přední kamerou zároveň, a to na rozpůlené obrazovce nebo v malém okénku (obraz v obraze). Při tomto duálním natáčení je také možné točit na oba zadní fotoaparáty zároveň a u části, kterou pořizuje hlavní snímač, lze v průběhu natáčení plynule zoomovat, a to až do hodnoty šestinásobného přiblížení. Pokud se v natáčení videí vyžíváte, Honor 70 pro vás bude určitě zajímavý telefon.
Jak fotí Honor 70?
Ukázka: noční snímky
Ukázka: ultra-širokoúhlé snímky
Ukázka: zoom 2×
Ukázka: makro snímky
Závěr recenze telefonu Honor 70
Příspěvek Honoru do vyšší-střední třídy v podobě modelu 70 se povedl a rozhodně se jedná o zajímavý telefon. Pokud chcete opravdu výrazný, designově zajímavý kousek, stříbrná varianta Crystal Silver je dobrá volba a pochvalu si zaslouží i tenoučké, lehké šasi, které padne skvěle do ruky. Dobrý dojem pokračuje u displeje, který má špičkové parametry a navíc je po stranách zahnutý, což telefonu přidává na stylu. Zpracování je příkladné a v ruce působí tato novinka takřka prémiovým dojmem.
Nedostatkem výkonu Honor 70 rozhodně netrpí, použitý procesor Snapdragon 778G+ odvádí velmi dobrou práci a spokojeni budou i náruživí hráči. Co se fotoaparátu týče, tak ten na špičku ve své třídě sice nedosáhne, ale špatný určitě není a fotočip IMX800 odvádí velmi dobrou práci. A to ostatně platí také pro ultra-širokoúhlý objektiv, jenž telefon využívá i pro makro fotografie. Další chvála pak míří k baterii a výdrži, která je rozhodně nadprůměrná. Nedostatky se ale Honoru 70 nevyhnuly a ten největší vidím v softwaru.
Nadstavba Magic UI má do dokonalosti daleko, schází jí několik praktických funkcí a navíc je prolezená bloatwarem. Telefonu dále schází jakákoliv, byť jen základní zvýšená odolnost a dokonce i odolné sklo Gorilla Glass či 3,5mm audio konektor. A určitě nepotěší ani absence stereo reproduktoru, který by měl být v těchto cenových patrech samozřejmostí.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() |
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.