Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Výkonný ředitel Olli-Pekka Kallasvuo končí v Nokii

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Nejvyšší rada finského giganta v oblasti mobilních telefonů, firmy Nokia, oznámila změnu na pozici výkonného ředitele. K 21. září střídá v čele firmy Stephen Elop dosavadního představitele,  Olli-Pekka Kallasvuo.

Nokia má nového ředitele, Kanaďana!

Stephen Elop pracoval dosud v podnikové divizi Microsoftu a dříve např. v Juniper Networks, Adobe Systems a Macromedia. Vystudoval počítačové inženýrství a management na univerzitě McMaster v Hamiltonu (Kanada), který je zároveň jeho rodným městem.

 
Olli-Pekka Kallasvuo a Stephen Elop

Nokia si od změny ve vedení slibuje znovuzrození ještě před časem jasné jedničky na trhu s mobilními telefony. Stephen Elop je ten správný typ člověka, který dokáže využít svých znalostí především z oblasti managementu a Nokii tak vytáhnout z poměrně nepříjemného úpadku (podíl na trhu klesl za poslední roky z neohrozitelných 60% na necelých 33%!). Podle jeho vyjádření je v Nokii spousta talentovaných vývojářů, se kterými se může pustit do výroby nových produktů, které opět vrátí Nokii původní tvář se sloganem Connecting People. Nové možnosti a schopnosti telefonů, to bude to hlavní, co se musí v nejbližší době změnit k lepšímu.

Olli-Pekka Kallasvuo po třiceti letech končí

Olli-Pekka Kallasvuo opustí pozici výkonného ředitele Nokia ke dni 20. září a dál se bude věnovat pouze předsedání v představenstvu Nokia Siemens Network. V Nokii strávil rovných 30 let! Ke svým 57. narozeninám tedy dostává nepříliš vydařený dárek. Představenstvo nicméně trvá na tom, že firma potřebuje nový impuls, který dosud nedostala, a proto byla změna už nevyhnutelná.

Nokia chystá i speciální tiskovou konferenci, na které ony důvody představenstvo ve složení Jorma Ollila, Dame Marjorie Scardino, Lalita D. Gupte, Bengt Holmström, Dr. Henning Kagermann, Per Karlsson, Isabel Marey-Semper, Risto Siilasmaa a Keijo Suila zvěřejní a upřesní. Tisková konference začíná dnes po 12. hodině a my ji pro vás budeme samozřejmě sledovat.

Tisková konference právě začala (12.05). Hovoří Jorma Ollila. Nejprve se zmínil o kandidátech na místo výkonného ředitele, několik jich bylo přímo z Nokie, další mimo firmu. A právě z nich byl vybrán Stephen Elop. Ten v úvodu řeči poděkoval za tuto možnost a pustil se ihned do přednesu hlavních bodů, které musí Nokia nyní splnit. Především jde o to naslouchat uživatelům, plnit jejich přání a požadavky. Jedině tak může být mise úspěšná.

 
Jorma Ollila a Stephen Elop

Stephen Elop hovoří také o tom, jak jeho předchozí zaměstnání byla vždy určitým způsobem spjata s Nokií, ať už to byla firma Macromedia či Microsoft, v jehož řadách domlouval spolupráci s Nokií ohledně podpory Office. Ujištuje, že jako Kanaďan má k Finsku vřelý vztah, doslova uvedl, že vlastně Kanada a Finsko téměř sousedí svými břehy přes oceán. Za sebe slíbil, že pro Nokii udělá nyní maximum, co je v jeho silách.

Jeden z dotazů novinářů se týkal ohledně odcházejícího výkonného ředitele, jak moc těžké rozhodnutí to bylo. Jorma Ollila odpověděl, že se s Ollim zná přes 25 let a spolupráce s ním rozhodně nekončí, pouze Nokia vymění onu tvář za novou a pokusí se tím vlít společnosti novou krev do žil.

Konference byla velmi krátká, představil se na ní nový výkonný ředitel a bylo zodpovězeno několik dotazů, jak to s Nokií bude dále. Nokia se musí nadále soustředit jak na levné telefony, tak na ty dražší a potažmo i topmodely. Musí se zlepšit doba, po které jsou modely uváděny na trh a zároveň naslouchat uživatelům, ne jen razit vlastní cestu tak, jak si myslím, že to či ono má být. Nokia slibuje lepší zítřky, na minulost se už neohlíží. Uvidíme, jak se jí tyto prognózy lepších zítřků podaří realizovat.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Jihokorejská společnost Samsung dělí své smartphony na prémiovou řadu Note, vlajkové řady S, střední či vyšší-střední třídu A a…

Mobilní zobrazení