Mobilizujeme.cz

Samsung vyvíjí 5G sítě, rychlosti budou v desítkách Gb/s

  |  3 komentáře  |  autor:

Samsung je známý jako největší výrobce mobilních telefonů na světě. Portfolio jím nabízených produktů je hned celá řada. Co se týče telefonů, nezaměřuje se jen na jejich výrobu, ale snaží se dokonce podpořit infrastrukturu sítí. Nyní to vypadá, že bude prvním, kdo přijde s bezdrátovými sítěmi páté generace.

V neděli Samsung oznámil, že vyvinul technologii, která umožní, aby byl přenos až stokrát rychlejší, než tomu je u sítí 4G LTE. Tato technologie, nazývaná jako 5G, je sice na samém počátku, Samsung je však prý v jejím vývoji úspěšný.

Technologie podle uvedených zdrojů pracuje na 28 GHz vlnové délce. Stahovací a přenosová rychlost se vyšplhá až na desítky gigabitů za sekundu (Gb/s), zatímco sítě 4G dosahují nejvyšší rychlosti 75 Mb/s. V praxi by to mohlo znamenat, že budeme poměrně kapacitně náročné Full HD video stahovat rychlostí, která bude znamenat dokončení stahování v řádu sekund.

samsung-logo

Tyto sítě by měly být připraveny k používání do konce roku 2020, což znamená, že si ještě nějakou tu chvíli počkáme. Samsung samozřejmě není jediným, kdo takovéto sítě připravuje, NTT DoCoMo pracuje na 10 Gb rychlostní síti operující na frekvenci 11 GHz.

Uvidíme tedy, jak to vývojem nových technologií na poli telefonních sítí bude nakonec vypadat, my můžeme jen doufat, že se do našich přístrojů pohrnou data čím dál rychleji a spolehlivěji. Vzhledem k tomu, že ale většina území není kvalitně zasíťovaná ani 3G signálem natož 4G, budeme si muset ještě nějakou tu chvíli na 5G počkat.

Zdroj: appleinsider.com

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení