Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Ovi Store si osvojil češtinu a dává na jaře hry zdarma

  |  komentovat  |  autor:

Nokia představila Ovi Store v češtině, změna je patrná hned z názvu – Ovi Obchod. Platit už je možné v českých korunách. Vývojáři mohou získat slušný finanční obnos.

Portál Ovi Obchod, centrální místo na internetu, na němž lze najít nepřeberné množství softwarových doplňků pro mobilní telefony Nokia, prochází od února postupným převodem do českého jazyka. Čeština se tak zařadila k více než třiceti jazykům, do nichž je Ovi Obchod lokalizován. To českým zákazníkům, kteří v návštěvách Ovi Obchodu patří k nejaktivnějším na světě, usnadňuje jejich snahu „vyladit si“ mobily některou ze 7 500 položek pro více než 100 typů telefonů. Mimochodem, nejčastěji si Češi stahují aplikace pro modely Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 a Nokia 5530 XpressMusic.

„Češi mají zájem rozprostřen rovnoměrně mezi různé typy obsahu, který Ovi Obchod nabízí,“ říká Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR. Nejpopulárnější jsou konkrétně v poslední době žertovná aplikace pro kontrolu tělesného pachu Smell Scanner, hra Ski Jump 2010, aplikace Weather Touch, Battery Extender umožňující prodloužení práce baterie nebo hra Ovi Maps Racing. V případě placeného softwaru jsou na prvním místě zájmu hry (4 z top 10 aplikací), zbytek tvoří nástroje zvyšující produktivitu přístrojů Nokia. Celosvětově si zákazníci denně stáhnou z Ovi Obchodu 1 500 000 položek. Od otevření obchodu přitom dochází k prudkému nárůstu počtu stažení, meziměsíčně vždy o zhruba 100 %.

Ovi Obchod již také nabízí aplikace s obsahem speciálně pro české uživatele. Patří mezi ně například widgety přinášející na domovskou obrazovku telefonu novinky z portálu seznam.cz. Zveřejněny byly také první aplikace českých developerů. Jedním z nich je firma CMI Technologies. Její utilita Black&White, původně vyvinutá pro ozbrojené složky, skrývá informace o telefonních hovorech a SMS z důvěrných telefonních čísel. „Zájem Čechů o lokální aplikace potvrzuje i fakt, že widget seznam.cz během pár dnů po zveřejnění vyskočil v ČR mezi první dvě desítky nejstahovanějších aplikací,“ říká P. Kasa. Také aplikace Black&White je populární a počet jejích stažení kontinuálně roste.

Cenu za stahovaný software již nyní mohou zákazníci z České republiky hradit platební kartou v korunách. Brzy také přibude možnost využít prémiové SMS, což je velmi oblíbený jednoduchý nástroj pro mikroplatby. Zákazníkům je nákup buď okamžitě odečten z předplaceného účtu nebo započten do měsíčního vyúčtování mobilním operátorem .

Ovi Obchod je velkou obchodní příležitostí pro vývojáře mobilních aplikací. V současnosti je v něm k dispozici software od vývojářů z více než 80 zemí. Proces je velmi jednoduchý – registrace trvá pár minut, pak již stačí příslušnou aplikaci zaslat ke schválení, počkat na její zveřejnění a inkasovat tržby. Společnosti Polarbit a Nimbuzz oznámily, že si jejich aplikace stáhl již více než jeden milion uživatelů, řada dalších firem se pak k tomuto milníku blíží. Aby společnost Nokia podpořila české vývojáře, vyhlašuje místní kolo soutěže Calling All Innovators a zve všechny autory softwaru také do kola mezinárodního. Podrobnosti o soutěži najdete ve speciální tiskové zprávě.

Nokia se také snaží v Ovi Obchodu nabízet vždy aktuální obsah. V poslední době to byly balíky aplikací, her a dalšího obsahu s tématikou Vánoc nebo svátku Svatého Valentýna. Speciálně pro české uživatele je na jarní období připravena nabídka her zdarma. „Hry v přístrojích Nokia mají dlouholetou tradici. Znám jen minimum lidí, kteří nehráli oblíbeného hada. Právě hra Had ve vytuněné variantě bude již brzy ke stažení do široké škály přístrojů Nokia S40 i S60. Další hra, která se v češtině objeví v dubnu v Ovi Obchodu, je Los Rakeťák. Tento severský paroháč bude zažívat různá dobrodružství na cestě do Finska. Hra obsahuje specialni funkci „send score“. Každý hráč bude mít možnost poslat dosažené skóre jedním klikem na speciální facebookovou stránku. Zde bude po dobu kampaně na Nokia X6 každé dva týdny nejlepší skóre vyhrávat právě tento přístroj,“ říká k tomu Pavla Tomsová, manažerka marketingu Nokia ČR.

O telefonu Nokia X6 více informací např. ve článku Nokia X6 16GB – osobní setkání s nejbližší budoucností.

ČLÁNKY:
Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |    |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už to tak bývá, na konci letní sezóny dochází k různým výprodejům. A jedním takovým je i akce u předního zahraničního…

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

DNES  |    |  diskuze (1)

Veškeré předchozí spekulace naznačovaly, že Nokia představí své další telefony až příští rok. Nyní se ale dozvídáme, že tomu tak nebude. Finská…

Mobilní zobrazení