Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG Optimus 3D – recenze skutečně prvního 3D mobilu

  |  3 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Přichází na řadu očekávaná recenze telefonu LG Optimus 3D, ve které se zaměřujeme komplexně na první telefon se 3D displejem. Jaké má výhody obsah ve 3D, pořizování 3D fotografií či videí a hraní 3D her? Osloví dvoujádrový LG Optimus 3D jen specifickou skupinu uživatelů, nebo si najde cestu k většině? Prozradíme v recenzi.

LG Optimus 3D rozšiřuje možnosti mobilních telefonů o 3D zobrazení obsahu a také jeho pořizování. Vedle toho má slušný hardware, se kterým se může měřit s dalšími dvoujádrovými telefony, jako LG Optimus 2X či HTC Sensation. LG se tak podruhé v krátké době stává průkopníkem ve světě telefonů, poprvé s uvedeným dvoujádrem a nyní s prvním 3D displejem (bere se od data oznámení).


LG Optimus 3D – oficiální fotografie

Sledovat 3D obsah nemusí být pro každého snesitelné, avšak po nějaké době si vaše oči zvyknou a vy si budete naplno užívat filmů či her ve 3D. Pokud se chcete dozvědět více informací o modelu Optimus 3D, pak doporučujeme pokračovat ve čtení této recenze.

 
LG Optimus 3D – oficiální fotografie

Základní parametry – LG Optimus 3D

Rozměry129 x 68 x 11,9 mm
Hmotnost168 g
Displej3D TFT LCD, dotykový kapacitní, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4,3“
podpora multitouch, akcelerometr, senzor jasu, proximity senzor, gyroskop, magnetometr
Procesor a paměťdvoujádrový, 1 GHz (TI OMAP 4430)
512 MB RAM, 8GB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémAndroid 2.2.2 Froyo, nadstavba prostředí LG 3D UI
(upgrade na vyšší verzi očekáván)
Fotoaparátstereoskopický, 5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, LED blesk, geotagging
pořizování 2D/3D fotografií (5 Mpx/3 Mpx) a videí (Full HD 1080p/HD 720p) se 30 snímky/s
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, záruční list
Cena a dostupnost12 500 Kč, srpen 2011

Krátké postřehy z testování telefonu LG Optimus 3D

Co se nám líbilo: kvalitní pevná konstrukce, slušivý kovový rámeček fotoaparátů, 3D tlačítko pro přechod mezi zobrazením 2D/3D fotografií a videí, 4,3“ dotykový kapacitní TFT LCD stereoskopický displej s WVGA rozlišením, dvojice 5 Mpx fotoaparátů s autofocusem a LED bleskem, nahrávání HD 1080p videa ve 2D či HD 720p videa ve 3D, videokamerka nad displejem, konektivita – 3,5 mm Jack, microUSB a microHDMI, datové přenosy HSDPA až 21 Mb/s, HSUPA až 5,76 Mb/s, Wi-Fi (b/g/n) s DLNA a Bluetooth 3.0, dvoujádrový 1 GHz procesor TI OMAP 4430, vnitřní 8GB paměť s microSD slotem na rozšíření, odladěný operační systém Android 2.2.2 Froyo s prostředím LG 3D, podpora Adobe Flash 10.3 ve webovém prohlížeči, vylepšení zvuku SRS a Dolby Mobile, editace Office dokumentů

Co se nám nelíbilo: poměrně vysoká hmotnost (168 gramů), výdrž baterie klesá při využívání 3D o poznání rychleji, čitelnost na přímém slunci není dobrá, chybí FM rádio, využití gest není ani zdaleka takové, jako u Optimusu Black, senzorová tlačítka jsou podsvícena krátkou chvíli a dotyk na ně není doprovázen modrým zabarvením (což byla výhoda u Optimusu Black), zatím omezená nabídka 3D her a aplikací, hardwarové tlačítko fotoaparátu nahradilo 3D tlačítko, 512 MB RAM nemusí dostačovat při větším počtu spuštěných aplikací

TIP: Pro podrobné informace o telefonu LG Optimus 3D navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: červený kvádřík s potiskem

Výrobce pojal balení telefonu velkolepě, a tak do červené krabičky s potiskem 3D vlastností telefonu umístil vedle mobilního telefonu dále baterii, nabíječku se samostatným USB kabelem, sluchátka se špuntíky, návod, záruční list. Za sebe mohu říci, že mě mrzí absence pouzdra, které budete určitě potřebovat, aby se vám telefon nepoškrábal a neponičily se čočky fotoaparátů.

Vzhled a konstrukce: pevná plastová ulita

LG Optimus 3D má konstrukci tvořenou plasty, byť by se na první pohled mohlo zdát, že si dal výrobce říci a většinu krytu vyrobil z kovu. Kovový je rámeček kolem fotoaparátů a nápise 3D stereoscopic a rámeček kolem displeje, u kterého ale jednoznačně kovu nevěřím. Oproti únorovému shledání s telefonem jsem si všiml změny nad a pod displejem, kde části původně kovové nyní vyplňují plastové krytky. Zadní strana má matný plastový povrch, se kterým budete určitě spokojeni.

LG dbalo na to, aby 3D telefon měl dostatečně velký displej a pozorování 3D obsahu tak mělo smysl. V tomto ohledu si myslím, že 4,3“ displej je ideální, byť na dolním okraji v pozorovatelnosti, lepší by to bylo rozhodně na větších displejích. Nad displejem je prodírkovaný vývod hovorového reproduktoru, v černé liště kolem displeje pak videokamerka s VGA rozlišením, senzory jasu a proximity.

Pod displejem je umístěna čtveřice senzorových tlačítek ve standardním složení u telefonů LG, zleva tlačítko nastavení, domů, vrátit zpět a vyhledávání. Právě první dvě tlačítka zleva však nekorespondují s ostatními výrobci používajícími Android, jejich prohození může někomu dělat potíže, než si zvykne. Více mě však mrzí, že LG upustilo od modrého zbarvení tlačítka při potvrzení či možnosti nastavit délku podsvícení těchto senzorových tlačítek. Ta se vypínají poměrně za krátkou chvíli a pak na ně ve tmě neuvidíte.

Při pohledu na pravý bok telefonu uvidíme tlačítka hlasitosti v horní části hrany a 3D tlačítko ve spodní části, které v podstatě nahrazuje na stejné pozici dříve využívané hardwarové tlačítko fotoaparátu (to Optimus 3D nemá). Kouzelné 3D tlačítko umí přepínat mezi 2D a 3D zobrazením fotografií a videí v galerii.

Na levém boku telefonu jsou umístěny dva porty, zakryté přesuvnými krytkami, a to microUSB a microHDMI. Krytky jsou pevné, proto bych se neobával, že vám po pár týdnech budou plandat a netěsnit na konstrukci. Spodní hrana obsahuje jen otvor pro mikrofon a výřez na zadním krytu, kterým se celý kryt dá sejmout. Na vrchu telefonu je standardní 3,5 mm Jack, ve kterém ovšem sluchátka, resp. port, tak podivně čvachtá kvůli oblému tvaru hrany. Nechybí tu ani tlačítko zámku displeje a vypnutí/zapnutí telefonu.

Baterie a výdrž: užírá sebe samotného

S příchodem 3D zobrazení na mobilním telefonu musí být jasné, že k dobré výdrži bude potřeba zapracovat na lepší kapacitě baterií. LG Optimus 3D má Li-Ion baterii s kapacitou 1540 mAh (FL53-HN). Baterie přitom částečně blokuje vyjmutí SIM karty a podmiňuje to i jejím vyjmutím, zručný uživatel si však dokáže SIMku vyjmout i bez baterie, aniž by musel telefon zcela vypínat (stačí přepnout do režimu letadlo před vyjmutím). Slot na microSD kartu je dostupný přímo pod zadním krytem (kovová záklapka).

Pojďme se podívat na výdrž telefonu. Výrobce uvádí v oficiální specifikaci výdrž v pohotovostním režimu až 450 hodin, či 13h/9h hovorů v sítích 2G/3G. Aktivním užíváním telefonu se dosáhne nanejvýš zlomku zmíněných hodin. Pro příklad uvedu situaci, kdy jsem zkoušel hry jako Angry Birds a 3D tituly. Baterii jsem dokázal vybít za necelé tři hodiny (automatický jas, ostatní procesy povypínané)! V běžném provozu s aktivní Wi-Fi zhruba půl dne, automatickým jasem, několika krátkými hovory (10 minut), SMS (přijatých 20, odeslaných 5) a využíváním webového prohlížeče jsem telefon dobíjel po dvou dnech. Je tedy jasné, že výdrž bude pro každého velice specifická a nelze ji jednoznačně určit. Počítejte s častějším nabíjením, pokud propadnete 3D obsahu s hrami.

Displej a ovládání: 3D prostředí, jinak k nerozeznání

LG Optimus 3D disponuje v současnosti největším displejem, který kdy LG použilo v mobilních telefonech. Jedná se o TFT LCD displej se zobrazováním 3D obsahu (jak to funguje, si přečtete v našem speciálním článku – Jak funguje 3D displej u smartphonu LG Optimus 3D). Displej má úhlopříčku 4,3“ s rozlišením WVGA (480 x 800 px) a zobrazením 16 milionů barev. Jemnost bodů vzhledem k úhlopříčce odpovídá 240 dpi.

Telefon používá celou řadu senzorů, ať už se jedná o akcelerometr, senzor jasu, proximity senzor, gyroskop a magnetometr. Obraz domovských obrazovek i menu však telefon nedokáže překlopit ani na jeden bok, webový prohlížeč či galerie umí zobrazení na oba boky telefonu. Jas displeje je na přímém slunci i v maximální hodnotě nedostatečný, čitelnost poměrně zaostává. Mimo slunce, ve dne i v noci, vám naopak stačí nižší hodnota jasu, z vyšší mohou někoho bolet oči.

O tom, že telefon má schopnost zobrazení 3D obsahu, se při běžném používání ani nedozvíte. Domovské obrazovky, menu či další aplikace totiž obraz ve 3D nezobrazují. Změnu poznáte až při spuštění 3D galerie, her či fotoaparátu s přepnutím do 3D. Pak teprve nastává chvíle, kdy můžete bez speciálních 3D brýlí prohlížet 3D obsah a užívat si naplno schopností telefonu Optimus 3D.

Prostředí telefonu: vyladěný Android Froyo na úkor novějšího Gingerbreada

LG Optimus 3D rozšiřuje počet mobilních telefonů s dvoujádrovými procesory, přičemž vsází na výrobce čipové sady Texas Instruments (TI OMAP 4430). Ta je tvořena dvojicí 1 GHz procesorů typu ARM Cortex-A9 (ARMv7) a grafikou PowerVR SGX540 (304 MHz), s pamětí LPDDR2 (Dual-channel). LG přidalo 512MB RAM paměti, čímž telefon uskromnilo na úroveň modelů One, Black či 2X. Při spuštění většího množství aplikací by se více RAM paměti hodilo. Vnitřní paměť telefonu je 8GB, z čehož je dostupných pro uživatele zhruba 5,6 GB (jako interní SD karta) a přes 1GB jako interní paměť telefonu.

Prostředí systému Android ve verzi 2.2.2 (Froyo) nabízí standardních 5 domovských obrazovek s uživatelsky upravovaným obsahem (widgety, zkratky, složky, tapeta). Zamknutá obrazovka se odemyká posunem prstu od spodní hrany směrem vzhůru, případně lze nastavit odemykací gesto, PIN či heslo. Pro snazší užívání a nastavení připojení můžete využít třeba lištu s zapnutím/vypnutím Wi-Fi, Bluetooth, GPS, aktualizací a úrovně jasu. Podobné zkratky jsou i v horní výsuvné liště, kde navíc uvidíte zmeškané události, přijaté SMS či hudební přehrávač s rychlým ovládáním. Telefon mě však zklamal nabídkou pohybových gest, jelikož umí pouze ztlumit příchozí hovor či zastavit budík otočením telefonu. LG Optimus Black nabízí mnohem více gest.

Menu telefonu může zobrazovat obsah ve formě kategorií, stránek či seznamu. Kategorie si můžete sami upravovat a jednotlivé zástupce aplikací přesouvat (dlouhým podržením vyberete konkrétní a ty přesunete). Ve formě stránek se zobrazuje vždy 12 ikon na displeji s posunem po stránkách, při seznamu je na pravém okraji displeje lišta s abecedou, po které se posunem rychle přesouváte k požadovaným zástupcům.

Pro představu, jak si stojí LG Optimus 3D vedle prvního dvoujádra, LG Optimusu 2X, jsme vydali menší srovnání dvoujader z hlediska výrobce (více ve článku – Srovnáváme 1 GHz dvoujádra u LG: Nvidia Tegra 2 vs TI OMAP4430) a samozřejmě jsme si neodpustili ani kompletní srovnání všech čtyř prodávaných dvoujádrových telefonů (čtěte – Test výkonu dvoujader: LG Optimus 2X a 3D, HTC Sensation, Samsung Galaxy S II). Nejvíce vás asi zajímá 3D obsah v telefonu. K tomu se lze dostat nejpohodlněji přes ikonku 3D Space v menu telefonu či na domovské obrazovce. Na nabídku 3D Space jsme se podívali detailněji v samostatném článku, na který vás proto odkáži – LG Optimus 3D – vyzkoušíme si nabídku 3D Space.

Telefonování a zprávy: kompletní správa a provázanost se sociálními sítěmi

Zprávy jsou v LG Optimusu 3D v režii standardní složky se zobrazením formou konverzací, tedy každý kontakt v přijatých zprávách obsahuje určitou historii vzájemné konverzace, a tak neztrácíte přehled, s kým jste co konkrétního řešili. Staré zprávy se mohou sami mazat po zvoleném dosažení limitu. Nechybí potvrzení o doručení zprávy i jejím přečtení příjemcem, zprávy Cell broadcast či nastavení vyzvánění včetně vibrací. Pište zprávy klasické či multimediální (do velikosti 300 kB), telefon to rozezná v případě přiložení souborů.

Na softwarové klávesnici LG se píše poměrně dobře, a to v režimu na výšku i šířku displeje. V jejím nastavení, vyvolaném dlouhým podržením levého spodního tlačítka se znaky či písmeny, lze měnit mezi rozložením QWERTY či klávesnicí telefonů (3 znaky na jednom tlačítku), jazyk písma, návrhy slov, přidávat slova do uživatelského slovníku, změnit způsob zadávání (v případě doinstalování dalších klávesnicí).

Dostáváme se k hovorům, ke kterým vede nejrychleji cesta pomocí ikonky ve spodní části obrazovky (telefon, kontakty). Při volbě „telefon“ se vždy dostaneme k numerické obrazovce, i když třeba přepneme na obrazovce na hovory, kontakty či skupiny. Telefon si zkrátka nepamatuje, ve které z obrazovek byl naposledy a vždy spustí sekci první – vytočit. Pokud se nemýlím, jiné telefony si poslední pozici pamatují a nenutí pokaždé jít k numerické klávesnici. V hovorech jsou možnosti opětovného zavolání vytáčeným či zmeškaným číslům, včetně voleb videohovoru, odeslání SMS či přidání ke kontaktům.

V kontaktech, sdružujících jednak ty ze SIM karty, telefonu i sociálních sítí (dle volby), lze lehce vyhledávat zadání počátečních znaků či se posouvat po mapě abecedy na pravé hraně displeje. Kontakty mohou být importovány či exportovány ze SIM či microSD karty (doporučuji zálohovat). Ze sociálních sítí je nabízena přímo optimalizovaná správa Social+, a to pro Facebook, Twitter a MySpace. Vytváření nových kontaktů obnáší přidání mnoha údajů včetně fotografie či událostí (narozeniny atd., na které telefon upozorní). Vybrané kontakty rychle sdílíte přes Bluetooth, email či zprávu. Samostatně je v menu telefonu umístěna aplikace „Co je nového“, která obsahuje informace o uskutečněných hovorech, přijatých SMS, údaje z kalendáře atd.

Pro správu emailových účtu je připravena položka E-mail, která se větví dle E-mailových účtů na MS Exchange a ostatní. Nastavení vlastních emailů je otázkou nanejvýš několika minut (dle toho, u koho máte email). Samozřejmostí je manuální či nastavená automatická aktualizace schránek. Gmail spravujete ve stejnojmenné složce a možnosti se prakticky neliší od složky s ostatními emailovými účty. Řešení od Googlu zkrátka LG vyhovuje a tak nepřidává vlastní nadstavbu.

Fotoaparát: 2D a 3D fotografie i videonahrávky

Možnosti fotoaparátu jsme důkladně prozkoumali v samostatném testu, který najdete pod označením článku – LG Optimus 3D – pořizujeme fotografie a natáčíme video ve 3D (test). Přikládáme pouze další sérii několika zkušebních fotografií, a to ve 2D i 3D provedení, abyste mohli atmosféru především 3D pořádně nasát. Kvalitu 3D fotografií bohužel není zatím možné s jinými telefony srovnávat, k porovnání se však v budoucnu zajisté vrátíme (s HTC EVO 3D a dalšími).

Zkušební fotografie – LG Optimus 3D:


Zkušební fotky ve 2D režimu (5 Mpx)


Zkušební fotky ve 3D režimu (3 Mpx) – uložte po rozkliknutí do PC pro korektní zobrazení

Organizační funkce, zábava: 3D hry a chybějící FM rádio

Majitel telefonu LG Optimus 3D si přijde na své, pokud spustí sekci se 3D hrami. Efekt 3D v nich hraje klíčovou roli, díky které vás bude hraní opravdu bavit. Předinstalovány jsou jen tři hry, ale do konce září slibuje LG dalších 15 herních titulů (o hrách jsme psali více ve článku o sekci 3D Space).

Výrobce z nepochopitelného důvodu opomněl FM rádio, které je jinak součástí snad všech dnešních telefonů, počínaje těmi nejlevnějšími. Alternativou jsou tak jen aplikace s příjmem streamovaných rádií, třeba TuneIn Radio. Při pohybu mimo dosah Wi-Fi sítí však poslech příliš reálný nevidím, za což mohou pralesní datové tarify českých operátorů s FUP limity. To hudební přehrávač nabízí naopak pokročilé možnosti, včetně ekvalizéru s více než deseti styly, časovačem automatického vypnutí přehrávače a zobrazením ovládání na oznamovací liště. Hudební obsah může být sdílen v domácí sítí přes SmartShare. Skladby lze řadit do seznamu a právě přehrávané nastavit jako vyzváněcí tón či sdílet přes Bluetooth, email či zprávu. V seznamu skladeb vždy přijde vhod položka „nedávno přidané“, podle níž si můžete přehrát jen nejnovější obsah, aniž byste poslouchali skladby déle uložené na kartě. Přibalená špuntová sluchátka hrají slušně, avšak nenalezl jsem různě velké špuntíky v balení, takže každému nemusí do ucha pasovat.

Organizační možnosti telefonu jsou důležitou součástí, dle které se mnoho z vás rozhoduje před zakoupením. V menu proto najdeme standardní budík/hodiny, ve kterých se dále objevuje časovač, stopky a světový čas. Budíky mají nastavitelné určité dny v týdnu, vibrace, tóny, poznámky a tzv. zamknutí skládačkou. Jedná se o to, že vyřešením jednoduché skládačky budík vypnete (např. seřadit čísla od nejmenšího po největší). Takový budík si ale rozhodně nedávejte po nočním mejdanu, jinak jej po ránu budete jen stěží umlčovat.

Kalendář se zobrazením celého měsíce, týdnu, dne či agendy (události daného dne) dokáže s přehledem pohlídat všechny vaše zadané události, a to formou upozornění na displeji či ve stavovém řádku. Kalkulačka má vedle jednoduchých matematických operací i pokročilé funkce, a tak vám přijde vhod třeba při ztrátě klasické kalkulačky. V telefonu je dále aplikace Poznámky Richnote, ve které lze přidávat multimediální obsah k textu a sdílet poznámky s uživateli na sociálních sítích. Pořizovat můžete také záznam hlasu, a to do maximální délky určené volnou pamětí.

V telefonu je klasická galerie, ve které se zobrazuje 2D i 3D obsah, ale také 3D galerie, ve které jsou pouze fotografie a videa ve 3D. Důležitým poznatkem je, že tlačítkem 3D lze i ze 2D fotografie udělat 3D, stejně tak u videa, avšak výsledný efekt není takový, jako přímo pořízený 3D obsah. Videopřehrávač přehrává formáty 3GP, MP4, WMV, AVI s kodeky DivX a XviD, a to v rozlišení až Full HD 1080p. Počítejte ovšem s drastickým úbytkem baterie při sledování, po dvou hodinách už bude hodnota procent téměř na nule.

Pro prohlížení a úpravu Office souborů (Word, Excel, PowerPoint) je připravena aplikace Polaris Office, ve které zároveň můžete i zobrazit soubory s příponou PDF, upravovat nikoliv. Pak jsou tu i klienti sociálních sítí Facebook, Talk a Twitter, aplikace YouTube, Finance, Zprávy a Počasí. Další zajímavý obsah, ať už hry či aplikace, naleznete v Android Marketu či LG App Advisor, což je aplikace s doporučením několika titulů, které zástupci LG vyzkoušeli na telefonech LG.

GPS a navigace: Google mapy s panelem „Na cestě“

LG Optimus 3D má k dispozici pouze Google mapy a navigaci, další mapové podklady s navigaci typu Sygic je potřeba do telefonu doinstalovat. Nejdříve se podíváme usnadnění pro řidiče, tzv. „Na cestě“, což je položka v menu telefonu. Po spuštění se otevře obrazovka s volbami – procházení (najdete cíl cesty), vytočit, kontakty, hudba, historie hovorů a konec. Jde o to, usnadnit řidiči co nejvíce ovládání telefonu při jízdě autem, pokud je telefon uchycen v držáku. Nechybí ani hlasová možnost zadávání požadavků. Nalezení pozice s aktivovanou GPS trvá zhruba minutu a půl, s A-GPS je to výrazně rychlejší, nicméně méně přesné. Směr ukazuje digitální kompas, i když ve specifikaci není uváděn.

Google mapy se aktualizují na základě vydaných verzí přes Android Market, kde vás vždy telefon upozorní na možnost aktualizace. Zatímco pro nalezení pozice na mapě není potřeba GPS a stačí jen A-GPS (vyhledání přes síť operátora), při spuštění navigace si přístroj sám řekne o zapnutí GPS, jinak pozici a nelezení trasy vůbec nepovolí a navigaci vypne. Stejný postup jsem zpozoroval i u nedávno testovaného HTC Sensation. U Google map platí, že si lze uložit až dvanáct sekcí s mapami (zhruba 8 km čtverce) do telefonu a v těchto oblastech bude telefon fungovat zcela bez nutnosti připojení, podobně i při nalezení trasy v navigaci si telefon stáhne data a lze posléze datové pakety vypnout a nechat se vést offline. Pozor však na nemožnost navigaci vypnout nebo upravovat trasu, dojde ke ztrátě dat a bez online režimu jste vyřízeni.

Datová výbava, webový prohlížeč: s převahou na vrcholu

LG Optimus 3D je vzorově vyzbrojen konektivitou, počínaje přenosy přes operátora. Ty dosahují maxima při stahování (HSDPA) až 21 Mb/s a odesílání (HSUPA) až 5,76 Mb/s. V České republice tedy telefon zatím naplno nevyužijete, i když třeba T-Mobile už HSPA+ až 21 Mb/s nabízí, realitou je ale max. 8-9 Mb/s, které jsme naměřili v řadě měst ze seznamu. Zpátky k datové výbavě, která dále obsahuje bezdrátové technologie Bluetooth 3.0 a Wi-Fi se standardy 802.11 b/g/n. Sdílení multimediálního obsahu v domácí síti je možné přes DLNA. Zastavím se ještě i Wi-Fi, kdy mi opakovaně nefungovalo připojení v síti s WEP certifikátem, naopak WPA bez problémů ano. Tohle může být problém pro řadu z vás.

Výčet připojení doplňuje 3,5 mm Jack, microUSB a microHDMI port. Díky HDMI si přehrajete obsah z telefonu na obrazovce TV ve vysokém rozlišení (v nastavení HDMI můžete nastavit konkrétní rozlišení nebo nechat režim automatický). Pokud máte 3D televizor, pak nic nebrání tomu si přehrát i 3D obsah z telefonu.

Webový prohlížeč je lehce modifikovaný od toho klasického androidovského. Především dolní lišta s volbami vpřed, vzad, okna, otevření dalších oken a nastavení mě osobně nepřijde příliš vhodná a ubírá z prostoru pro zobrazení webových stránek. Prohlížeč má plnou podporu zobrazení flashových videí, poradí si korektně takřka s každou stránkou. V nastavení má uživatel právo měnit velikost textu, výchozí zoom, načítání náhledu, obrázků, přijímaní certifikátů, ukládání dat formulářů či další dílčí změny. RSS zdroje se sami vyhledávají na načtených stránkách a poté mohou být uloženy do Google Readeru. Na stránkách lze vyhledávat konkrétní text, kopírovat jej či stránky sdílet s přáteli.

Závěr recenze LG Optimus 3D

LG Optimus 3D se zapíše do historie mobilních telefonů, protože se jedná o první oznámený mobilní telefon se 3D displejem, který má zároveň velmi slušnou výbavu v čele s dvoujádrem a datovou konektivitou. Majiteli dovolí 3D obsah nejen sledovat, ale i pořizovat, a to v rozlišení 3 Mpx fotografie a HD 720p video. Pokud majitel nemá zrovna na 3D náladu, v telefonu na něj prakticky nenarazí, když bude využívat jen běžné funkce.

Telefon byl na český trh uveden k začátku srpna 2011 s dobře zvolenou prodejní cenou na úrovni 12 500 Kč. Dvoujádrové telefony konkurence Samsungu a HTC stojí více a 3D nemají, a tak může Optimus 3D využít situace a oslovit řadu potenciálních zájemců. Není přitom rozhodně určen jen pro specifickou věkovou skupinu, i když nejvíce z něj budou mít radost osoby ve věku pod 20 let, které vždy touží po něčem novém, jedinečném.

Aktuální cena LG P920 Optimus 3D v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Jelikož je 3D nabídka teprve v plenkách, dá se očekávat, že s rozmachem 3D telefonů bude stoupat i počet 3D her či aplikací, stejně jako 3D filmů na serveru YouTube v sekci 3D. Mít 3D fotografie a videa z dovolené je absolutně skvělá věc, která vás kdykoliv při prohlížení vrátí přímo do místa pořízení. Éra 3D bez nutnosti mít speciální 3D brýle přichází, proto tipuji, že model Optimus 3D nebude jediným telefonem výrobce, který tento komfort nabídne. Redakce Mobilizujeme.cz LG Optimus 3D doporučuje.

3D LCD 4,3″ displej horší výdrž baterie
stereoskopický 5 Mpx fotoaparát chybí FM rádio
HSPA+ (21 Mb/s / 5,76 Mb/s) nabídka 3D her a aplikací
GPS, Wi-Fi s DLNA čitelnost displeje na slunci
 dvoujádrový 1 GHz procesor RAM paměť mohla být větší
pevné konstrukční zpracování
Android 2.2.2 Froyo s LG 3D UI
Adobe Flash 10.3
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PetrinjannyHonzik Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Honzik
Honzik

Dobry den prosily bych Jen o mensi radu je pravda ze htc evo nema 3D menu a nemuze MIT jiny schemata Jen Ty co nabizi htc ? Dekuji predem

janny
janny

Daji se nekde koupit/stahnou 3D filmy ?

Petrin
Petrin

Vypadá to, že jak se 3D boom objevil, tak zase zmizel. Ale dobrá recenze. Mě 3D pořád docela baví – tip pro ty, kdo by to zkusili, ale ještě neví, jak na to – tady je kniha ke stažení zdarma o 3D fotkách a videu, některé věci z ní se docela hodí: http://www.slasti.cz/cz/knihy-zdarma-ke-stazeni-eknihy-mobi-epub-pdf-download.php. Pro většinu je 3D jen na dívání a ne na dělání, ale i to dělání 3D fotek může být zajímavý.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Úložné prostory ve smartphonech, tabletech a zařízeních se stále rok od roku zvětšují, ale velká microSD karta není nikdy k zahození.…

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Google Chrome se zase posune o level výše. Brzy by měl posílat notifikace ze stránek s možností rychlé odpovědi. To znamená,…

Mobilní zobrazení