Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG G Flex 2: Nadčasový král všech smartphonů (první dojmy)

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Jihokorejské LG dokázalo proměnit loňský experiment ohebného smartphonu G Flex ve velmi slibný a stále naprosto jedinečný produkt na trhu. Nové LG G Flex 2 se tak může rovnat těm nejlepším smartphonům současnosti a právě díky svým odlišnostem pak třeba i získat důležité body navíc!

Aktuální cena LG G Flex 2: (zdroj: Heureka.cz)

S ohebností a zakřivením už nějakou dobu experimentují nejen u LG, ale také u konkurenčního Samsungu a koneckonců také chtě nechtě u nového iPhonu 6 (vzpomeňme na tzv. #bendgate aféru samovolného ohnutí telefonu v kapse). Jenže zatímco všichni experimentují, u LG už také svůj finální produkt úspěšně prodávají na českém trhu. Zanedlouho se navíc v ČR začne prodávat velmi slibná druhá generace G Flexu, pojďme se tak podívat, co přináší a jaká je v praxi. V aktuální předobjednávce za necelých 17 tisíc korun dokonce můžete ušetřit 3 tisíce korun, což je vzhledem k unikátnosti a inovacím telefonu naprosto senzační!

Nepřehlédněte: Recenze LG G Flex: Začíná éra prohnutých smartphonů?

Kompaktnější, luxusnější, odolnější

Nový G Flex 2 šel praktickou cestou. Výrobce u něj zmenšil celkové rozměry (místo 6″ phabletu jde o 5,5″ smartphone) včetně tloušťky a snížil hmotnost, takže je telefon nyní kompaktnější a lépe se ovládá v jedné ruce. Zakřivení je stejné a také stejně návykové jako u předchůdce, jakmile si tak zvyknete na ohnutý displej, nebudete chtít už žádný rovný telefon. Výhodou je lepší držení a ovládání telefonu v jedné ruce, ale mnohem výraznější je stále spíše jeho jedinečnost. Který jiný telefon je takový? Jen loňský G Flex a letošní G Flex 2. Je to zkrátka opět unikát.

LG se u novinky povedlo oproti experimentálnímu předchůdci eliminovat nedostatky na minimum. Kromě lepší ovladatelnosti v jedné ruce výrobce zapracoval na kvalitách displeje (nově má telefon jemnější Full HD displej, což je oproti HD značný posun, který je na první pohled vidět), přidal slot na microSD karty (ačkoliv snížil vnitřní paměť z 32 GB na 16 GB, ale to bohatě stačí, když k tomu můžete paměť rozšířit až o 128 GB) a také jej v předobjednávce nabízí za velmi konkurenceschopných necelých 17 tisíc korun, což je o 3 tisíce méně, než kolik stál loňský experiment a kolik bude stát letošní novinka v době zahájené prodeje.

Nový G Flex 2 má ale stále některé nedostatky. V první řadě je to technologie plastového substrátu u ohebného P-OLED displeje, díky které jsou na displeji vidět stíny a duchové jako u předchůdce. Není to sice tak výrazné, jako u prvního G Flexu, ale znát to je. Je to tedy jakási malá daň za použitou novou technologii, která ještě bude potřebovat vývoj, aby v tomto směru dotáhla klasické rovné LCD a OLED displeje. Další výtka míří ke konkrétnímu zapůjčenému kusu, u kterého vypadával zadní kryt baterie při každém narovnání telefonu. Uvidíme tedy, jak na tom budou finální vzorky, jakmile nám přijdou ke zrecenzování.

Vysoký výkon a zbrusunový Android Lollipop

G Flex 2 má špičkový výkon díky novému čipsetu Snapdragonu 810 s operační pamětí 2 GB RAM, který používá 64 bit architekturu, tedy stejnou jako samotný nejnovější operační systém Android 5.0 Lollipop. Celý systém a spouštění aplikací je tak rychlejší než u předchůdce, a dá se říci, že Android jako takový konečně dospěl a přestal být v tomto ohledu problémový.

 

LG také přidalo řadu příjemných vylepšení a vychytávek, které obohacují už tak velmi kvalitní prostředí. Telefon můžete například jednoduše probudit i zamknout dvojitým poklepáním na displeji (tedy jako u předchůdců), nově si můžete na zamknuté obrazovce nechat zobrazit čas, datum a notifikační lištu pouhým potažením prstem odshora dolů kdekoliv po displeji, dále nechybí lehce upravená grafika celého systému či možnosti přizpůsobení (např. si můžete zvolit rozmístění ovládacích tlačítek). Notifikace a také notifikační centrum využívá podobu z nového Lollipopu, nechybí ani šikovná barevná notifikační LED dioda.

 

Fotoaparát z vlajkového modelu G3

Pro focení je připravený prakticky stejný fotoaparát jako u vlajkového modelu LG G3, tedy s 13 Mpx rozlišením, optickou stabilizací obrazu, dvojitým bleskem a hlavně laserovým autofocusem. Posuzovat výslednou kvalitu je však zatím předčasné, uvidíme, jak na tom budou finální kusy, jakmile výrobce fotopaparát odladí. Můžeme ale očekávat minimálně stejnou kvalitu jako u modelu G3, se kterým jsou parametry v této oblasti prakticky totožné. To samé platí také o natáčení 4K videa.

Stejně tak jsme zatím nemohli v tomto krátkém testu vyzkoušet výdrž telefonu. Uvidíme tedy, nakolik se projeví nižší 3 000 mAh kapacita zde u menšího 5,5″ provedení oproti větší 6″ loňské generaci s 3 500 mAh. Výsledky ale očekáváme zhruba stejné, telefon snad nebude mít problém při náročnějším používání vydržet alespoň jednoho celého dne.

Chcete být jedineční? Pak neváhejte!

Při rychlém jednodenním otestování se nám nový G Flex 2 zalíbil. Nejen, že jde o jeden z nejlepších telefonů, ale také stále o naprostý unikát. Pokud tedy nechcete telefon, který má každý druhý kolem vás, ale chcete být jedineční, tohle je volba pro vás! Nové LG G Flex 2 je svoji ohebností nadčasové, svým jedinečným vzhledem luxusní a za aktuálních necelých 17 tisíc korun v předobjednávkách cenově dostupnější než bychom čekali. Už se nemůžeme dočkat, až telefon dorazí během března oficiálně do ČR a budeme jej tak moci také pořádně zrecenzovat.

Jak se telefon líbí vám? Chtěli byste ohebný telefon, protože je praktičtější, nebo jen zkrátka kvůli jeho jedinečnosti či nadčasovosti?

LG H955 G Flex 2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

ČLÁNKY:, , , ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

VČERA  |  Jakub Fišer  |  16 komentářů

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení