Kdo stojí za displeji vlajkové řady Huawei P40? Známe odpověď
Huawei před týdnem představil svou novou generaci vlajkových lodí P40. Mimo vynikající specifikace a „overkill“ cenovku nabídnou všechny varianty shodně displeje typu OLED. Ale zdaleka nejsou všechny úplně stejné?

Nepřehlédněte:
- Huawei meziročně zdražil, i když telefonům chybí stěžejní funkce
- Huawei P40 Pro a P40 Pro+: nejlepší smartphony mají jeden velký háček
- Huawei P40: čínský klenot bez americké podpory
Čínská společnost před týdnem představila zástupce své nejnovější modelové řady P40 a P40 Pro spolu s vylepšenou prémiovou verzí P40 Pro+. Smartphony se sice liší v detailech, ale všechny společně nabízí nejen vynikající specifikace, ale i oproti loňsku vyšší cenovky nemluvě o nulové podpoře Google služeb. Pro změnu se zaměřme na displeje těchto telefonů a zejména na to, kdo stojí za jejich výrobou.
Huawei P40+ má „lepší“ displej než P40 Pro
Ne tak docela, ale z historického hlediska díky kauze problémových displejů v souvislosti s vlajkovým Mate 20 Pro, o které jsme psali předloni v tomto samostatném článku, by mohli někteří trošku znervóznět. V kostce šlo o to, že za dodávanými panely stály společnosti LG a BOE.
Nedlouho poté, co šel telefon do prodeje se to na internetu, sociálních sítích Reddit a Twitter začalo kupit stížnostmi, že telefon zobrazuje rušivou nazelenalou fluorescenci (šlo to vidět v šeru a v noci). Většina z uživatelů potvrdila, že tento problém měla hlavně na displejích od LG.
Historie se vůbec nemusí opakovat, protože v kontextu pozdějších modelů jsme o žádné kauze ve větším měřítku neslyšeli. Ale jen pro klid na duši. Dodávky OLED displejů pro prémiový model P40 Pro+ obstarává výhradně Samsung. Dalšího výhradního dodavatele má klasická „Pé 40“, kde za výrobou stojí BOE. Největší mišmaš je u smartphonu Huawei P40 Pro. Tady mají dodávky na starost jak Samsung, tak LG a dokonce i BOE.
Z pohledu zadavatele (Huawei) jde o naprosto logický krok. Tím víc, čím větší poptávku u své Pro verze předpokládá a snaží se s předstihem v maximální míře využít možností dodavatelského řetězce. Na druhou stranu, byť jde o stejnou technologii, různí výrobci využívají různá proprietární řešení. Je to problém?
Jak se na to díváte vy?
zdroj: The Elec