Recenze FIXED Tag Card – Klid v duši za pár stovek
- Česká značka FIXED přichází s dalším chytrým lokátorem
- Funguje v ekosystému Applu ve spolupráci s appkou Najít
- Má tvar kreditní karty a je velice praktický

Se značkou FIXED se již dozajista setkal každý fanoušek šikovného příslušenství. Značka pochází z našich končin a produkuje velice zajímavé příslušenství nejen ke smartphonům. Posledním produktem se stal FIXED Tag Card. Lokátor, který má tvar kreditní karty a spoustu užitečných funkcí. Co vše nový produkt umí a pro koho je určen?
Recenze FIXED Tag Card – Karta jako každá jiná?
Lokátory pracující v Apple ekosystému nejsou žádnou novinkou. Apple před nějakou dobu udělil licenci několika výrobcům, kteří mohou své produkty propojit se sítí Najít. Na trhu se tak ihned objevilo několik zajímavých produktů tohoto typu.
Jak naznačuje název produktu, máme co dočinění s lokátorem ve tvaru platební karty. Konkrétně má výrobek rozměry 85 × 54 × 2,6 mm. FIXED Tag Card se tudíž ideálně vleze do každé peněženky mezi ostatní karty. Nezvětšuje tvar peněženky a nemá ani žádný nepříjemný hrb. Zároveň je ale jasné, že například na klíče se novinka českého výrobce zrovna nehodí.

Povedené zpracování i design
Jakmile si FIXED Tag Card vybalíte, možná vás nemile překvapí plast. Ten je naštěstí v ruce příjemný a nejde o nejlevnější variantu. Nám se do redakce dostala modrá barva, kterou ocení především muži. Barva je příjemná a značně připomíná kartu od České spořitelny. Připravena je ale i červená a neutrální černá varianta.
Při bližším prohlédnutí karty je vidět, že produkt je stvořen ze dvou částí, které jsou k sobě přilepeny (v předělu totiž chybí barevná úprava). A právě tohle ve mně vzbuzuje obavy – je možné, že po čase nošení v peněžence se od této oblasti bude barva malinko odšoupávat. To ale ukážou až první měsíce používání. Po zhruba dvou týdnech jsem nic nezaznamenal.

Teď už ale k designovým a funkčním prvkům lokátoru. Z přední strany si výrobce umístil své logo a tlačítko, které použijete pro spárování s telefony od Applu. V pravém horním rohu jsou i dvě malé dírky, z nichž se line zvuk v moment, kdy v aplikaci stisknete tlačítko pro přehrání zvuku. Ten sice není nejkvalitnější, rozhodně jej ale nepřeslechnete.
Z druhé strany karty je opět logo výrobce a potřebné certifikační záležitosti. Nechybí zde ani znázornění technologie Bluetooth a zmínka toho, že produkt disponuje certifikací IP67. Prach nebo ponoření do vody by kartě tedy uškodit nemělo.
Využívá ekosystém od Applu
Jak jsem již zmínil, nový FIXED Tag Card spolupracuje s ekosystémem Applu. To znamená, že lokátor připojíte k Applu ID, díky čemuž máte neustálý přehled o lokalizovaném předmětu. A jak probíhá propojení s iPhonem? Je to jednoduché.
Na telefonu otevřete aplikaci Najít a dole přepnete na Předměty. V této části stisknete ikonku „Plus“ a zvolíte Přidat jiný předmět. Dále stačí postupovat dle instrukcí a na FIXED Tag Card pět vteřin podržet tlačítko. Karta se s telefonem propojí a vy si ji můžete pojmenovat nebo k ní přidat oblíbené emoji. Po těchto úkonech již lokátor spatříte na mapě.
Lokátor si dále můžete v aplikace otevřít, kde na vás vykouknou další možnosti. Například přehrátí zvuku pro snadnější nalezení. Nebo navigace, která vám pomůže se k lokátoru dostat. Svůj předmět navíc můžete sdílet až s dalšími pěti osobami, které budou mít přehled o poloze karty. Využít lze i upozornění na vzdálení se od lokátoru, kdy na telefon přijde notifikace, že již nejste v dosahu. Upozornění ale můžete vypnout pro předvolená místa.

Co když kartu ztratím?
A jak vám FIXED Tag Card dokáže pomoci v případě, že například ztratíte peněženku? V aplikaci Najít můžete kartu označit jako ztracenou. Apple následně využívá své velikosti a ze svých produktů dokáže vytvořit obsáhlou síť.
Necháte-li peněženku například v parku na lavičce, tak v moment, kdy se kolem lokátoru někdo projde s Apple produktem, ihned vyšle šifrovanou zprávu. Ta putuje přes vzdálené servery až k majiteli do aplikace Najít.
Na vyměnitelnou baterii zapomeňte
Produkty tohoto typu mají samozřejmě nějakou spotřebu a potřebují baterii. Existuje několik způsobů – máme tu klasické baterie s drátovým nabíjením nebo třeba možnost vložení knoflíkové baterie, tu mimochodem využívá u svého AirTagu i samotný Apple. Jak je ale na tom FIXED Tag Card?
Zdířku na konektor zde nenajdete. Český výrobce se rozhodl pro daleko elegantnější a šikovnější řešení. Uvnitř karty je malá cívka, díky které je nabíjení bezdrátové. Výrobce následně udává, že karta vydrží nabitá až tři měsíce. Po položení na bezdrátovou nabíječku hlasitě zapípá a v místě tlačítka začne modře blikat světélko. Jakmile je karta plně nabitá, světlo již svítit přestane.

Závěr recenze FIXED Tag Card
Novinka FIXED Tag Card je tedy opravdu povedeným produktem, za který si výrobce zaslouží velkou pochvalu. Lokátor ve tvaru platební karty je praktický a do peněženky naprosto ideální. Spolupráce s Apple ekosystémem je bezproblémová a lokátor plní svou funkci na jedničku. Kartu ale můžete využít i jinde, třeba si ji vložit do auta, kapsičky na kole nebo do batohu.
Chytrý lokátor zaujme svou kvalitou zpracování nebo možností bezdrátového nabíjení. A příjemná je i cena, která zůstala pod hranicí tisíc korun. Konkrétně FIXED Tag Card stojí 890 korun, za což dáváme palec nahoru.
BONUS: Pět nejrychlejších může využít u Mobil Pohotovosti slevový kupón „MBLZJM300“, který zlevní FIXED Tag Card na krásných 599 Kč. Stačí jít na e-shop přes tento odkaz a uplatit kupón.
Autor článku

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.
Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.