Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Android Wear: Chytré hodinky a nositelná elektronika mají zelenou!

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Google představil zcela novou platformu Android Wear, která rozšiřuje možnosti klasického Androidu a zaměřuje se přímo na nositelnou elektroniku.

Chytrá zařízení patří k dnešní době. Nejsou to však už jen smartphony či tablety, dnes někteří začínají nosit chytrá zařízení už i na ruce (smartwatch) a nebo dokonce na hlavě (Google Glass). Je tak logické, že nové kategorie zařízení dostanou systém ušitý přesně na míru.

Za platformou Android Wear stojí kdo jiný, než Google. Spolu s ním jsou na palubě znamí mobilní výrobci: HTC, Samsung, Motorola, LG a Asus. Zatím zde možná překvapivě chybí Sony. Zmíněné společnosti plus ještě několik dalších (Intel, MediaTek, Broadcomm, Qualcomm a Fossil) mají v plánu začít s chytrými hodinkami a později není vyloučen ani příchod dalších druhů nositelné elektroniky.

  

Android Wear je nově stavěný operační systém, který po vzhledové i funkční stránce staví na aplikaci Google Now. Aplikace z klasického Androidu budou potřebovat lehké předělání, což ale díky novému Android Wear SDK nebude pro vývojáře žádný velký problém.

  

Nová platforma si dává za cíl nabídnout potřebné informace ve správný okamžik, co nejdříve. Veškeré notifikace z například sociálních sítí, nové zprávy a další upozornění z aplikací budete mít ihned na ruce, skrze nové dotykové prostředí či hlasovými povely pak můžete danou událost vyřídit. To samé platí i pro vyhledávání informací (nejbližší restaurace, zavolání taxi, nastavení budíku atp.). Podle prvních promo videí od Googlu vypadá vše jednoduše a minimalisticky.

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Dalším úkolem platformy Android Wear v například chytrých hodinkách je monitorování zdraví a sportovních výsledků. Informace z krokoměru nebo jízdy na kole a dalších aktivit uvidíte přímo na hodinkách, což není nic nového pod sluncem. Stejně tak je možné s hodinkami ovládat televizi jako přes dálkový ovladač či přehrávat skladby na telefonu.

http://www.youtube.com/watch?v=0xQ3y902DEQ

Nyní bude zajímavé sledovat, s čím přijdou výrobci. S představením platformy Android Wear své první produkty představila Motorola (Moto 360) a LG (G Watch), tedy společnosti blízké Googlu.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Společná studie společností Kaspersky Lab a Toluna ukázala, že pro drtivou většinu lidí je vztah důležitější než jejich soukromí.…

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Oficiální představení v Paříži, které se koná 27. března, je pomalu ale jistě za dveřmi. Jak víte z dostupných…

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Mobilní zobrazení