Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

5 výjimečných smartphonů, které přinesl rok 2015

  |  3 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Letos to vypadalo, jako by se výrobci smartphonů předháněli v tom, kdo z nich vydá telefon s nejoriginálnější funkcí. Komu se letos povedlo odlišit se od davu?

Huawei ShotX

Huawei-Honor-7i

V žebříčku nelze než začít modelem Huawei ShotX (označovaným také Honor 7i), který skrývá dvě speciality, z toho jednu poměrně nenápadnou. Ta nápadnější spočívá ve 13megapixelovém zadním fotoaparátu, z nějž se švihnutím prstu rázem stává fotoaparát přední. Ta méně nápadná pak ve čtečce otisků prstů skryté v tlačítku pro vypínání na boční hraně (sic!) přístroje.

Čínský výrobce na jediný fotoaparát svého modelu zároveň kladl speciální důraz. Honor 7i se totiž může chlubit snímačem Sony s clonovým číslem f/2.0 či objektivem chráněným safírovým sklíčkem. Huawei zároveň ujistil potenciální zájemce, že vyskakovací mechanismus fotoaparátu vydrží až 132 otočení denně v průběhu následujících minimálně dvou let. Telefon je jinak klasickým zástupcem střední třídy s 5,2“ Full HD displejem, čipsetem Snapdragon 616, 2/3 GB RAM, 16/32 GB paměti a baterií 3 100 mAh.

LG V10

lg-v10-obr7

Na telefonu LG V10 je duální snad všechno, včetně displeje. Nad klasickým displejem se totiž nachází ještě 2,1palcový displej sekundární, na němž se zobrazují zkratky, oznámení nebo datum a čas. Vedle něj se nachází duální přední fotoaparát (s 5 megapixely), 16 Mpx fotoaparát vzadu (s optickou stabilizací) se pak chlubí dvoutónovým duálním LED bleskem.

Samsung Galaxy S6 Edge

samsung-galaxy-s6-and-s6-edge

Výše uvedený smartphone od LG se v dualitě pravděpodobně inspiroval u svého odvěkého jihokorejského rivala Samsungu, který letos dovedl k dokonalosti zakřivení displeje… na dvou hranách. A to nejdříve u jarního modelu Galaxy S6 Edge, který byl v létě doplněn svým větším, 5,7palcovým sourozencem označeným S6 Edge+. Telefon je doslova nabitý nejnovějšími technologiemi, jako je rekordní hustota pixelů na displeji (na svou dobu, viz níže), 16 Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, procesor vyrobený 14nm technologií a hlavně displejem „obtočeným“ okolo obou bočních hran. Co si na nás Samsung chystá příští rok, to můžeme jenom hádat.

Sony Xperia Z5 Premium

xperia_z5_premium_1

Sony Xperia Z5 Premium je prvním telefonem, jenž disponuje 4K rozlišením displeje. Jeho výrobci se tak podařilo na 5,5palcový displej vměstnat 8 milionů pixelů, což v přepočtu znamená neuvěřitelných (více než) 800 pixelů na palec. Takové hodnoty bylo na mobilním zařízení vůbec poprvé. Pro srovnání – druhý nejlepší Samsung Galaxy S6 disponuje Quad HD rozlišením na 5,1“ displeji, tj. 577 pixely na palec.

Jistě, vlajková loď Sony 4K rozlišení zobrazuje jenom tehdy, když si na ní přehráváte 4K video nebo si zobrazujete obrázky ve vysokém rozlišení. Díky tomu však nedochází k tak rychlému vybití baterie, takže to lze v pohodě skousnout. 4K rozlišení však není jedinou specialitou modelu Z5 Premium – za zmínku stojí i 5,5palcová úhlopříčka, největší v řadě Xperia Z vůbec, čtečka otisků prstů na straně a voděodolné provedení.

Motorola Droid Turbo 2/Moto X Force

Motorola Moto X Force

Motorola si je vědoma toho, že největším problémem dnešních smartphonů je výdrž baterie. Proto uvedla model Droid Turbo 2 (nebo taky Moto X Force), jež je vybavena baterií s dostatečnou kapacitou na dva dny provozu a navíc displejem s technologií ShatterShield, která chrání při pádu a díky tomu si výrobce může dovolit na displej poskytnout záruku o délce čtyř let.

Motorola se však nezastavila u flexibilního AMOLED displeje. Takový ostatně nabízí i konkurence (třeba LG nebo výše zmíněný Samsung). Displej Motoroly totiž navíc obsahuje technologii dvou dotykových vrstev. Pokud by se jedna rozbila při pádu, převezme její funkci vrstva druhá.

Máte nějaký jiný tip na specifický telefon vydaný v letošním roce, jemuž výrobce přidal nějakou netypickou funkci, již u konkurence nenajdete?

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínská společnost potvrdila, že se na nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo mohou těšit – kromě zhruba desítky modelů řady Moto od…

Mobilní zobrazení