Mobilizujeme.cz

Windows Phone 7 – oficiální představení 11.října 2010

  |  8 komentářů  |  autor:

Windows Phone 7 přichází, připravte se na závan novinek z OS a několika nových mobilních telefonů, které systém ponesou. V pondělí odpoledne nám Microsoft odtajní veškeré parametry systému a dovolí výrobcům představit mobilní telefony s OS Windows Phone 7.

Na 11. října je naplánováno oficiální představení nového systému Windows Phone 7, včetně telefonů, které budou novou mobilní platformu jako první na českém trhu nabízet. Součástí tiskové konference bude i možnost vyzkoušet si naživo modely vybraných výrobců mobilních telefonů. Redakce Mobilizujeme.cz bude na místě a přinese aktualizované zpravodajství přímo z místa dění, které pořádá Microsoft. Tak jako v ostatních zemích světa se seznámíme s novinkami Windows Phone 7 ve stejnou dobu naživo.

Očekáváné telefony s Windows Phone 7

Přesný počet telefonů s OS Windows Phone 7, které se ukážou v pondělí 11. října, není prozatím znám. Kandidátů na oficiální představení je však více než dost. Mezi největší adepty patří LG E900 Optimus 7, LG GW910, Samsung i8700 Omnia 7, HTC HD7, HTC Mondrian a HTC Mozart. Podle dříve dohodnutých podmínek (čtěte Microsoft Windows Phone 7 v telefonech HTC, Samsung, LG, Dell, Asus) ještě mohou karty odkrýt Dell a Asus.

Klíčové vlastnosti Windows Phone 7

Jaké jsou přednosti operačního systému Windows Phone 7, co nového nabídne uživateli? Mezi hlavní vlastnosti patří:

– prémiový operační systém (výkonný hardware)
– čisté, uhlazené prostředí se zřetelným písmem
– výtečné animace a efekty
– rychlý start
– vývojářská podpora jedné z největších společností na světě
– excelentní implementace balíku MS Office
– integrace sociálních sítí
– další služby (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)

Hlavní nedostatky Windows Phone 7

Podívejme se, co všechno nové mobilní Windowsy neumí, z čeho budete případně zklamaní po zakoupení některého z přístrojů s Windows Phone 7. Není toho rozhodně málo a některé věci by už uživatel ani nepředpokládal, že mu nyní, v roce 2010, jeho telefon neposkytne.

– absence prohlížeče složek (File Manager)
– videohovory
– omezení aplikací třetích stran
– zakázané přenosy souborů přes Bluetooth
– chybějící USB Mass Storage
– slot na microSD karty
– multitasking
– funkce kopírovat/vložit
– příliš zavislostí na softwaru Zune
– hudební ekvalizér
– Flash a Silverlight ve webovém prohlížeči
– nedoladěné Bing mapy s navigací
– podpora DivX/XviD videí

Do podrobného rozboru operačního systému Windows Phone 7 se pustíme po obdržení prvního zařízení s konečnou prodejní verzí systému. Už teď je však jasné, že i přes převažující nedostatky může být Microsoft úspěšný, byť třeba v horizontu let. Podle některých analytických společností se předpokládá stejný poměr zařízení s iOS od Applu a WP7 od Microsoftu v roce 2014. Máme tedy před sebou 3-4 roky, ve kterých Microsoft s WP7 bude mít prostor dokázat, že se nejedná jen o běžný systém, a že s ním dokáže oslovit hodně procent uživatelů. Bez odstranění několika kritických chyb a nedostatků to nicméně nepůjde.

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  2 komentáře

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  3 komentáře

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení