Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vyzkoušeli jsme oblíbené LG GD510 Pop se solárním panelem

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

LG GD510 Pop se jako jeden z prvních telefonů na našem trhu může pochlubit solárním panelem. Nabíjejte svůj telefon po celý den a šetřete tak životní prostředí!

Dotykové LG GD510 Pop je v současné době prodejní hit. Telefon vychází z veleúspěšného LG KP500 Cookie, které řadu měsíců trhalo prodejní rekordy. Nástupce LG Pop je sice o něco dražší, ale za to nabízí propracovanější stylový design a ve výbavě má vše potřebné: MP3 přehrávač, FM rádio s RDS, rychlá data 3G, Bluetooth, 3,2 Mpx fotoaparát či slot pro paměťové karty microSD. A v neposlední řadě je velkým lákadlem zadní kryt PCB-100 se solárním panelem.

TIP: Přečtěte si redakční test LG GD510 Pop – recenze nástupce oblíbené dotykovky


LG Pop s běžným zadním krytem a s krytem včetně solárního panelu

LG Pop včetně výměnného zadního krytu se solárním panelem je k dispozici zatím pouze u operátora O2. Ten má totiž na prodej této „solární varianty“ telefonu exkluzivitu. U jiného tuzemského operátora ani v eshopech jej zatím oficiální cestou neseženete. Můžete si však koupit běžnou variantu telefonu a časem, až se výměnný kryt objeví i ve volném prodeji, si kryt se solárním panelem dokoupit. Je totiž kompatibilní se všemi kusy LG Pop.

Výměnný kryt PCB-100 se solárním panelem je dodáván v samostatném balení

Vzhledem k tomu, že u O2 stojí „solární varianta“ 4 495 korun a ve volném prodeji vyjde běžná verze telefonu LG GD510 Pop na přibližně 3 900 korun, měla by se prodejní cena krytu PCB-100 pohybovat kolem 600 korun. Jde však pouze o náš odhad a skutečná cena tak může být klidně i vyšší.

Výrobce u telefonu LG Pop myslí na ekologii i dalšími prostředky. Například jakmile se telefon nabije standardní nabíječkou na maximální možnou úroveň, mobil automaticky vydá zvuk a na displeji se zobrazí výzva k odpojení nabíječky ze zásuvky. Dalším přínosem pro přírodu je bezesporu také skutečnost, že balení přístroje je vyrobeno z recyklovaného papíru a pro jeho potisk byly využity barvy na bázi sóji.

„Tento telefon je dalším výsledkem strategie LG pro ekologicky šetrné podnikání. Na jejím základě jsme za první pololetí letošního roku na globální úrovni snížili emise skleníkových plynů o více než dva miliony tun,“ uvedl Hendrik Meyer, ředitel divize mobilních telefonů v česko-slovenské pobočce LG Electronics.

Srovnání klasického krytu a „solárního krytu“

V redakci jsme měli telefon na týdenní testování. A jelikož jsme již recenzi telefonu LG GD510 Pop na Mobilizujeme.cz vydali v minulém roce, tak jsme se tentokrát zaměřili pouze na ekologické funkce a hlavně na výměnný kryt se solárním panelem.

Abychom otestovali výdrž telefonu a zjistili, jak se liší od běžné verze přístroje bez solárního panelu, nabili jsme telefon na 100% a poté již k němu standardní nabíječku nepřipojili. LG GD510 Pop se nabíjel každý den pomocí sluneční energie, takže se výdrž oproti běžné verzi prodloužila. Normální LG Pop bez solárního panelu vydrželo v našem redakčním testu 2 až 3 dny. Verze se solárním krytem pak 4 až 5 dnů. Výdrž se tedy prodloužila v našem případě téměř 2x.

Výrobce v dodávané brožurce udává několik základních informací. Například, že pokud je telefon vypnutý a vystavený slunečnímu záření, tak že za 10 minut nabíjení při intenzitě světla 80 000 luxů (v létě zhruba kolem poledne při jasné obloze) může poskytnout až 2,15 minut hovoru. Vždy však záleží na konkrétních podmínkách při nabíjení. Solární kryt bychom například měli udržovat stále čistý, abychom dosáhli co největší efektivity. LG dále v příručce upozoňuje, aby se majitel vyhnul ponechání telefonu se solárním panelem na přímém slunečním světle po dlouhou dobu, neboť by to mohlo způsobit přehřátí přístroje.

Podle výrobce nemůže být baterie nabíjena při umělém osvětlení. Indikační ikonka na horní liště displeje však vždy při přiblížení k libovolnému zdroji světla (např. žárovce) zčervenala na důkaz probíhání nabíjení přes solární panel. Nabíjení telefonu při umělém osvětlení je tedy také možné, leč postrádá onu ekologickou myšlenku.

Solární kryt nemusíte používat pořád. Je zhruba 2x tlustší než standardní zadní kryt a navíc například při návštěvách nočních podniků se může zdát jako nepotřebný. Pokud je však solární kryt nasazený, tak se v mobilu zobrazí v nástrojích dvojice zajímavých ekologických aplikací „Eco strom“ a „Eco kalkulátor“. První zmíněná vám počítá, kolik jste ušetřili miligramů CO2 a dokonce vám to přepočítává na počet ušetřených stromů, které by jinak bylo nutné vysadit, aby dokázaly přeměnit tolik CO2 na kyslík O2, kolik byste bez solárního krytu neušetřili. Eco kalkulátor pak pracuje s dobou nabíjení pomocí solárního panelu.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jindřich Srbaneta Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
aneta
aneta

chci se zeptat dela se aj ve varianci fialove??myslim solarni kryt

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Dobrý den, bohužel, kryt se solárním panelem je pouze v šedé verzi.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení