TikTok dostal tvrdou stopku! Byl vykázán ze všech vládních zařízení

Ondřej Koníček
  • TikTok dostal v Americe poměrně výraznou stopku
  • Ta se týká oficiálních zaměstnanců vlády USA
  • Ti tuto populární síť již nesmí do svých telefonů instalovat
Apple na TikToku, ilustrační
Apple na TikToku, ilustrační

TikTok je nesmírně populární sociální síť a internetovým světem aktuálně rezonuje nejvíc ze všech. Je kontroverzní, uživatelé ji milují i nenávidí a tato platforma postavená na krátkých videích roste bleskovou rychlostí. Nyní ale tvrdě narazila v Americe, kde byl vydán zákaz její instalace na firemní telefony zaměstnanců vlády USA.

TikTok má na vládních telefonech stopku

O tomto zákazu informoval server Gizmochina a vydal ho americký úřad The Committee on House Administration (COA). Ten svým zaměstnancům oznámil, že je zakázáno instalovat tuto sociální síť na firemní telefony a za tímto zákazem stojí pochopitelně bezpečnost.

Americký Úřad pro kybernetickou bezpečnost totiž shledal TikTok za vysoce rizikový, a to kvůli řadě bezpečnostních rizik. Ti pracovníci, kteří TikTok na svých telefonech již nainstalovaný mají, jej musí neprodleně smazat, jinak můžou očekávat kontakt z bezpečnostního úřadu.

Sociální síť TikTok
Sociální síť TikTok

Čtěte také: Byl TikTok napaden? Hacker tvrdí, že odcizil miliardy uživatelských dat


Plošný zákaz napříč vládou

Nutno dodat, že tento zákaz neplatí pouze pro zaměstnance úřadu COA, ale rozšíří se i na ostatní organizace a agentury v rámci vlády USA. Zákaz navazuje na nedávno vydaný zákon týkající se výdajů, který zahrnuje komplexní zákaz instalace aplikace TikTok na všechna federální zařízení.

TikTok je aktuálně nejpopulárnější sociální síť na světě a je pravděpodobné, že za zákazem napříč zaměstnanci americké vlády stojí fakt, že ji provozuje společnost ByteDance. Ta sídlí v Číně a aplikace tak dodržuje tamní politiku co se týče správy dat či ochrany soukromí.

Budou tyto zákazy čím dál častější?

Faktem je, že společnost stojící za TikTokem byla již několikrát obviněna ze získávání citlivých uživatelských dat. Například v Indii je tato platforma zcela zakázána a spousta světových vlád ji za pochybnou bezpečnost dlouhodobě kritizuje. Pokud by tedy dorazilo více podobných zákazů, nikdo by se asi nedivil.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články