Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Těšíte se na nový Android M? Podívejte se, co všechno se chystá!

  |  3 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Vypadá to, že by Google mohl novou verzi svého mobilního operačního systému s pracovním názvem Android M vydat již příští týden na akci Google I/O. Zatím neočekáváme, že by byla platforma prošpikována novinkami, nicméně k nějakým změnám dojde zcela jistě. Jaké to budou?

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

Podnikové a bezpečnostní funkce

Největší nápovědu k této oblasti jsme získali z omylem (dočasně) uniklých informací o harmonogramu konference I/O, které hovoří o aktualizaci pro Android for Work. Hovoří se zde o tom, že „Android M přináší sílu Androidu na všechny typy pracovišť.“

Pokud jde o ideální platformu pro podniky, zde i přes relativní stagnaci stále vede BlackBerry. Google však kanadskou společnost dohání postupnými vylepšeními svého programu Android for Work, který pomáhá v rámci jednoho zařízení oddělit zábavu od práce. Možná by Android M mohl přinést více možností, pokud jde o konfiguraci a kontrolu IT oddělení firem. Co takhle sledování zaměstnanců? Zařízení s Androidem se na pracoviště dostávají v rámci BYOD, neboť jsou obecně levnější než jejich alternativy na jiných platformách. Google by s Androidem M mohl mít zájem na tom, aby se o něj začal zajímat i management.

Pravděpodobně se bude snažit vylepšit oblast bezpečnosti. Možná se dočkáme vylepšení funkce Smart Lock, tedy chytrého zámku, možná budou k dispozici další technologie ověření uživatele.

Ovládání hlasem

Dočkáme se větší integrace Google Now do Androidu? Je možné, že budou v rámci celé platformy implementovány možnosti ovládání hlasem, díky čemuž byste na telefon nemuseli ani sáhnout, stačilo by na něj mluvit. Tato spekulace se taktéž zakládá na již odstraněných informacích z harmonogramu I/O.

Systém pro čtečku otisků prstů

Podle nejnovějších informací to nyní vypadá, že se dočkáme také nového systému pro nativní podporu čtečky otisků prstů, což by pomohlo výrobcům s implementací tohoto zatím spíše ojedinělého řešení. A to by rozhodně přispělo k dalšímu rozvoji biometrických údajů a celkové bezpečnosti našich smartphonů.

Rozšiřování Androidu mimo smartphony

Není pochyb o tom, že nás ze strany Googlu čeká zvýšená snaha o expanzi Androidu mimo smartphony a tablety. Android M bude pokrývat tři oblasti – auta, nositelná zařízení a televize.

Android Auto: Jedna z dřívějších spekulací naznačuje, že auta budou z výrobních linek sjíždět přímo s Androidem M. Hovoří se o plné verzi systému, která by umožňovala ovládat palubní počítač v autě bez nutnosti využívání smartphonu. Ať tak či onak, bude Android M jistě vybaven novými funkcem pro řidiče.

Android Wear: Google musí pokračovat ve vylepšování platformy Android Wear, a to kvůli stále větší oblíbenosti kategorie smartwatch. Její rozšiřování mezi uživatele je však především na vývojářích aplikací.

Android TV: Technologie Google Cast a Android TV by mohly přinést nové způsoby hledání obsahu či hraní her přímo na velké obrazovce v obýváku uživatele. Nejspíše můžeme čekat také možnosti vytváření různých účtů a synchronizace s různými zařízeními. Uvidíme.

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Savovičovič
Savovičovič

Android lollipop je zlyhani. Cekejte propousteni pameti, extra rychle vybijeni akumulatoru a hodne bilej barvy skodici ocim.
Bude android M naprava?

pedro
pedro

Ma lízátko na LG G2 už čtrnáct dní a bomba. Lidi jsou furt nespokojení.

Standa
Standa

Ještě aby to umělo probudit při vypnutém telefonu tak do dovedli telefony před 15-ti lety a bude to úplná bomba.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sony zve na MWC 2018. Dočkáme se inovované vlajkové lodě?

Sony zve na MWC 2018. Dočkáme se inovované vlajkové lodě?

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Sony rozeslalo první pozvánky na akci, která se uskuteční během veletrhu MWC 2018. Vyhlížíme tedy představení očekávaných nových telefonů. Tisková konference…

Na obzoru jsou baterie, co nemohou explodovat a vydrží

Na obzoru jsou baterie, co nemohou explodovat a vydrží

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Každoročně se dozvídáme o stále nových technologiích, které by nám mohly pomoci s nejslabším článkem každého mobilního zařízení – baterií. Dočkáme se…

OnePlus 5T nyní seženete za výhodnější ceny. A to i v bílé barvě

OnePlus 5T nyní seženete za výhodnější ceny. A to i v bílé barvě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Minulý týden šla do prodeje speciální bílá barevná varianta nového smartphonu OnePlus 5T, nicméně během pouhých 2 hodin se po ni…

Mobilní zobrazení