Mobilizujeme.cz

Těšíte se na nový Android M? Podívejte se, co všechno se chystá!

  |  3 komentáře  |  autor:

Vypadá to, že by Google mohl novou verzi svého mobilního operačního systému s pracovním názvem Android M vydat již příští týden na akci Google I/O. Zatím neočekáváme, že by byla platforma prošpikována novinkami, nicméně k nějakým změnám dojde zcela jistě. Jaké to budou?

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

Podnikové a bezpečnostní funkce

Největší nápovědu k této oblasti jsme získali z omylem (dočasně) uniklých informací o harmonogramu konference I/O, které hovoří o aktualizaci pro Android for Work. Hovoří se zde o tom, že „Android M přináší sílu Androidu na všechny typy pracovišť.“

Pokud jde o ideální platformu pro podniky, zde i přes relativní stagnaci stále vede BlackBerry. Google však kanadskou společnost dohání postupnými vylepšeními svého programu Android for Work, který pomáhá v rámci jednoho zařízení oddělit zábavu od práce. Možná by Android M mohl přinést více možností, pokud jde o konfiguraci a kontrolu IT oddělení firem. Co takhle sledování zaměstnanců? Zařízení s Androidem se na pracoviště dostávají v rámci BYOD, neboť jsou obecně levnější než jejich alternativy na jiných platformách. Google by s Androidem M mohl mít zájem na tom, aby se o něj začal zajímat i management.

Pravděpodobně se bude snažit vylepšit oblast bezpečnosti. Možná se dočkáme vylepšení funkce Smart Lock, tedy chytrého zámku, možná budou k dispozici další technologie ověření uživatele.

Ovládání hlasem

Dočkáme se větší integrace Google Now do Androidu? Je možné, že budou v rámci celé platformy implementovány možnosti ovládání hlasem, díky čemuž byste na telefon nemuseli ani sáhnout, stačilo by na něj mluvit. Tato spekulace se taktéž zakládá na již odstraněných informacích z harmonogramu I/O.

Systém pro čtečku otisků prstů

Podle nejnovějších informací to nyní vypadá, že se dočkáme také nového systému pro nativní podporu čtečky otisků prstů, což by pomohlo výrobcům s implementací tohoto zatím spíše ojedinělého řešení. A to by rozhodně přispělo k dalšímu rozvoji biometrických údajů a celkové bezpečnosti našich smartphonů.

Rozšiřování Androidu mimo smartphony

Není pochyb o tom, že nás ze strany Googlu čeká zvýšená snaha o expanzi Androidu mimo smartphony a tablety. Android M bude pokrývat tři oblasti – auta, nositelná zařízení a televize.

Android Auto: Jedna z dřívějších spekulací naznačuje, že auta budou z výrobních linek sjíždět přímo s Androidem M. Hovoří se o plné verzi systému, která by umožňovala ovládat palubní počítač v autě bez nutnosti využívání smartphonu. Ať tak či onak, bude Android M jistě vybaven novými funkcem pro řidiče.

Android Wear: Google musí pokračovat ve vylepšování platformy Android Wear, a to kvůli stále větší oblíbenosti kategorie smartwatch. Její rozšiřování mezi uživatele je však především na vývojářích aplikací.

Android TV: Technologie Google Cast a Android TV by mohly přinést nové způsoby hledání obsahu či hraní her přímo na velké obrazovce v obýváku uživatele. Nejspíše můžeme čekat také možnosti vytváření různých účtů a synchronizace s různými zařízeními. Uvidíme.

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení