Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Těšíte se na nový Android M? Podívejte se, co všechno se chystá!

  |  3 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Vypadá to, že by Google mohl novou verzi svého mobilního operačního systému s pracovním názvem Android M vydat již příští týden na akci Google I/O. Zatím neočekáváme, že by byla platforma prošpikována novinkami, nicméně k nějakým změnám dojde zcela jistě. Jaké to budou?

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

Podnikové a bezpečnostní funkce

Největší nápovědu k této oblasti jsme získali z omylem (dočasně) uniklých informací o harmonogramu konference I/O, které hovoří o aktualizaci pro Android for Work. Hovoří se zde o tom, že „Android M přináší sílu Androidu na všechny typy pracovišť.“

Pokud jde o ideální platformu pro podniky, zde i přes relativní stagnaci stále vede BlackBerry. Google však kanadskou společnost dohání postupnými vylepšeními svého programu Android for Work, který pomáhá v rámci jednoho zařízení oddělit zábavu od práce. Možná by Android M mohl přinést více možností, pokud jde o konfiguraci a kontrolu IT oddělení firem. Co takhle sledování zaměstnanců? Zařízení s Androidem se na pracoviště dostávají v rámci BYOD, neboť jsou obecně levnější než jejich alternativy na jiných platformách. Google by s Androidem M mohl mít zájem na tom, aby se o něj začal zajímat i management.

Pravděpodobně se bude snažit vylepšit oblast bezpečnosti. Možná se dočkáme vylepšení funkce Smart Lock, tedy chytrého zámku, možná budou k dispozici další technologie ověření uživatele.

Ovládání hlasem

Dočkáme se větší integrace Google Now do Androidu? Je možné, že budou v rámci celé platformy implementovány možnosti ovládání hlasem, díky čemuž byste na telefon nemuseli ani sáhnout, stačilo by na něj mluvit. Tato spekulace se taktéž zakládá na již odstraněných informacích z harmonogramu I/O.

Systém pro čtečku otisků prstů

Podle nejnovějších informací to nyní vypadá, že se dočkáme také nového systému pro nativní podporu čtečky otisků prstů, což by pomohlo výrobcům s implementací tohoto zatím spíše ojedinělého řešení. A to by rozhodně přispělo k dalšímu rozvoji biometrických údajů a celkové bezpečnosti našich smartphonů.

Rozšiřování Androidu mimo smartphony

Není pochyb o tom, že nás ze strany Googlu čeká zvýšená snaha o expanzi Androidu mimo smartphony a tablety. Android M bude pokrývat tři oblasti – auta, nositelná zařízení a televize.

Android Auto: Jedna z dřívějších spekulací naznačuje, že auta budou z výrobních linek sjíždět přímo s Androidem M. Hovoří se o plné verzi systému, která by umožňovala ovládat palubní počítač v autě bez nutnosti využívání smartphonu. Ať tak či onak, bude Android M jistě vybaven novými funkcem pro řidiče.

Android Wear: Google musí pokračovat ve vylepšování platformy Android Wear, a to kvůli stále větší oblíbenosti kategorie smartwatch. Její rozšiřování mezi uživatele je však především na vývojářích aplikací.

Android TV: Technologie Google Cast a Android TV by mohly přinést nové způsoby hledání obsahu či hraní her přímo na velké obrazovce v obýváku uživatele. Nejspíše můžeme čekat také možnosti vytváření různých účtů a synchronizace s různými zařízeními. Uvidíme.

Kapitoly článku:

» 1. Předběžně uniklé funkce a vylepšení
» 2. Další nápadité funkce, o kterých se jen mluví

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení