Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Sony koupilo Sony Ericsson v přepočtu za 26 miliard (aktualizováno)

  |  4 komentáře  |  autor: David Kovařík

Spekulace, které kolovaly po internetu již pár týdnů, se dnes vyplnily. Firma Sony odkoupila od švédského Ericssonu jeho 50% podíl ve firmě Sony Ericsson za 1,05 miliardy Euro, tedy v přepočtu zhruba za 26 miliard korun.

(aktualizováno 6. listopadu) Dokončení odkupu zbývajícího 50% podílu by se mělo uskutečnit někdy v průběhu ledna, samotná změna názvu Sony Ericsson na Sony pak v polovině příštího roku. Pokud Vám tedy přišlo vyslovení názvu u modelu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro příliš dlouhé, budete z něj moci vypustit jedno slovo. Také je známo, že od toho okamžiku se bude Sony zaměřovat pouze na výrobu smartphonů. Určitě se tedy máme na co těšit.

Kristian Tear, výkonný viceprezident a šéf prodeje a marketingu společnosti Sony Ericsson k tomuto řekl: „Spousta našeho úsilí nyní míří k tomu, abychom plně dostáli změně názvu, plánované na polovinu příštího roku, a to ve všech oblastech. Týká se to práv na značku, změn v marketingu a reklamě a dalších náležitostech. Není to tak divoké, jako před lety, ale rozhodně je to krok dopředu. Společnost se také musí více orientovat na rozšíření působnosti na nově vybrané trhy, mezi které patří třeba Indie.

(27. října) Sony si od transakce slibuje rozšíření svého portfolia, především v oblasti tabletů, notebooků, herních konzolí Playstation a smartphonů. Zároveň s koupí získala také některé důležité patenty, jako například patenty týkající se bezdrátového head-setu a podobně. Odkup bude plně dokončen v lednu 2012 po schválení regulačních úřadů.

Spojení firem Sony a Ericsson se uskutečnilo v roce 2001 s hlavním cílem produkovat mobilní telefony pro masy lidí. Svého času byla firma lídrem na poli mobilních zařízení a těšila se velké oblibě. Jako příklad můžeme uvést telefony Walkman, či Cyber-Shot. V posledních letech však společnost začala ztrácet, především kvůli některým hardwarovým problémům a špatné softwarové podpoře ve srovnání s konkurencí.

„Tato akvizice má smysl pro Sony a Ericsson, a bude mít velký přínos pro spotřebitele, kteří chtějí sdílet svůj obsah, ať jsou kdekoliv a kdykoliv. Můžeme rychleji a ve větší míře nabízet spotřebitelům chytré telefony, notebooky, tablety a televizory, které lze bez problémů navzájem propojit a otevřít nové možnosti online zábavy. To se týká především síťových služeb, jako je PlayStation Network a Sony Entertainment Network“ říká Sir Howard Stringer, předseda představenstva společnosti Sony, generální ředitel a prezident. Po více než deseti letech tedy značka Sony Ericsson končí a Sony bere produkci zařízení do svých rukou.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
xsarahdi
xsarahdi

ŠKODA…ale lepšie akoby to mal kúpiť nejaký Číňan …. Dúfam,že to bude pravda a najnovšie technológie od Sony budú čo najrýchlejšie nadsadené do mobilov…

kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ…;-)

JohnyAsbest
JohnyAsbest

věřím tomu, že nové mobily od Sony budou jedničkou….

Campagnolo - Fulcrum
Campagnolo - Fulcrum

Tak SONY má rozhodne na to, aby jeho telefóny boli špička. :)

Dex
Dex

Bojím se že SONY samo o sobě nebude mít tak doré nápady jako ve spojení s Ericssonem. SE jsem vždycky fandil… tyhle vánoce si ještě kupuju SE Mix Walkman.. a je mi už jasné že je to poslední můj mobil s tímhle pěkným nápisem nad obazovkou…

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení