Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Sony koupilo Sony Ericsson v přepočtu za 26 miliard (aktualizováno)

  |  4 komentáře  |  autor: David Kovařík

Spekulace, které kolovaly po internetu již pár týdnů, se dnes vyplnily. Firma Sony odkoupila od švédského Ericssonu jeho 50% podíl ve firmě Sony Ericsson za 1,05 miliardy Euro, tedy v přepočtu zhruba za 26 miliard korun.

(aktualizováno 6. listopadu) Dokončení odkupu zbývajícího 50% podílu by se mělo uskutečnit někdy v průběhu ledna, samotná změna názvu Sony Ericsson na Sony pak v polovině příštího roku. Pokud Vám tedy přišlo vyslovení názvu u modelu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro příliš dlouhé, budete z něj moci vypustit jedno slovo. Také je známo, že od toho okamžiku se bude Sony zaměřovat pouze na výrobu smartphonů. Určitě se tedy máme na co těšit.

Kristian Tear, výkonný viceprezident a šéf prodeje a marketingu společnosti Sony Ericsson k tomuto řekl: „Spousta našeho úsilí nyní míří k tomu, abychom plně dostáli změně názvu, plánované na polovinu příštího roku, a to ve všech oblastech. Týká se to práv na značku, změn v marketingu a reklamě a dalších náležitostech. Není to tak divoké, jako před lety, ale rozhodně je to krok dopředu. Společnost se také musí více orientovat na rozšíření působnosti na nově vybrané trhy, mezi které patří třeba Indie.

(27. října) Sony si od transakce slibuje rozšíření svého portfolia, především v oblasti tabletů, notebooků, herních konzolí Playstation a smartphonů. Zároveň s koupí získala také některé důležité patenty, jako například patenty týkající se bezdrátového head-setu a podobně. Odkup bude plně dokončen v lednu 2012 po schválení regulačních úřadů.

Spojení firem Sony a Ericsson se uskutečnilo v roce 2001 s hlavním cílem produkovat mobilní telefony pro masy lidí. Svého času byla firma lídrem na poli mobilních zařízení a těšila se velké oblibě. Jako příklad můžeme uvést telefony Walkman, či Cyber-Shot. V posledních letech však společnost začala ztrácet, především kvůli některým hardwarovým problémům a špatné softwarové podpoře ve srovnání s konkurencí.

„Tato akvizice má smysl pro Sony a Ericsson, a bude mít velký přínos pro spotřebitele, kteří chtějí sdílet svůj obsah, ať jsou kdekoliv a kdykoliv. Můžeme rychleji a ve větší míře nabízet spotřebitelům chytré telefony, notebooky, tablety a televizory, které lze bez problémů navzájem propojit a otevřít nové možnosti online zábavy. To se týká především síťových služeb, jako je PlayStation Network a Sony Entertainment Network“ říká Sir Howard Stringer, předseda představenstva společnosti Sony, generální ředitel a prezident. Po více než deseti letech tedy značka Sony Ericsson končí a Sony bere produkci zařízení do svých rukou.

ČLÁNKY:,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

VČERA  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení