Mobilizujeme.cz

Sony koupilo Sony Ericsson v přepočtu za 26 miliard (aktualizováno)

  |  4 komentáře  |  autor: ,

Spekulace, které kolovaly po internetu již pár týdnů, se dnes vyplnily. Firma Sony odkoupila od švédského Ericssonu jeho 50% podíl ve firmě Sony Ericsson za 1,05 miliardy Euro, tedy v přepočtu zhruba za 26 miliard korun.

(aktualizováno 6. listopadu) Dokončení odkupu zbývajícího 50% podílu by se mělo uskutečnit někdy v průběhu ledna, samotná změna názvu Sony Ericsson na Sony pak v polovině příštího roku. Pokud Vám tedy přišlo vyslovení názvu u modelu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro příliš dlouhé, budete z něj moci vypustit jedno slovo. Také je známo, že od toho okamžiku se bude Sony zaměřovat pouze na výrobu smartphonů. Určitě se tedy máme na co těšit.

Kristian Tear, výkonný viceprezident a šéf prodeje a marketingu společnosti Sony Ericsson k tomuto řekl: „Spousta našeho úsilí nyní míří k tomu, abychom plně dostáli změně názvu, plánované na polovinu příštího roku, a to ve všech oblastech. Týká se to práv na značku, změn v marketingu a reklamě a dalších náležitostech. Není to tak divoké, jako před lety, ale rozhodně je to krok dopředu. Společnost se také musí více orientovat na rozšíření působnosti na nově vybrané trhy, mezi které patří třeba Indie.

(27. října) Sony si od transakce slibuje rozšíření svého portfolia, především v oblasti tabletů, notebooků, herních konzolí Playstation a smartphonů. Zároveň s koupí získala také některé důležité patenty, jako například patenty týkající se bezdrátového head-setu a podobně. Odkup bude plně dokončen v lednu 2012 po schválení regulačních úřadů.

Spojení firem Sony a Ericsson se uskutečnilo v roce 2001 s hlavním cílem produkovat mobilní telefony pro masy lidí. Svého času byla firma lídrem na poli mobilních zařízení a těšila se velké oblibě. Jako příklad můžeme uvést telefony Walkman, či Cyber-Shot. V posledních letech však společnost začala ztrácet, především kvůli některým hardwarovým problémům a špatné softwarové podpoře ve srovnání s konkurencí.

„Tato akvizice má smysl pro Sony a Ericsson, a bude mít velký přínos pro spotřebitele, kteří chtějí sdílet svůj obsah, ať jsou kdekoliv a kdykoliv. Můžeme rychleji a ve větší míře nabízet spotřebitelům chytré telefony, notebooky, tablety a televizory, které lze bez problémů navzájem propojit a otevřít nové možnosti online zábavy. To se týká především síťových služeb, jako je PlayStation Network a Sony Entertainment Network“ říká Sir Howard Stringer, předseda představenstva společnosti Sony, generální ředitel a prezident. Po více než deseti letech tedy značka Sony Ericsson končí a Sony bere produkci zařízení do svých rukou.

ČLÁNKY:,
Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Krátké představení nové verze Androidu 8.0 Oreo s sebou přineslo i zásadní aktualizaci nové verze na první smartphony. Prozatím si sladkého Orea…

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

V současné době prodávaný phablet Huawei Mate 9, pyšnící se velice slušnou výbavou i na dnešní poměry, pomalu zlevňuje – a to může…

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

DNES  |    |  diskuze (0)

Společnost Xiaomi je se svou modelovou řadou Note mimořádně úspěšná, a to hlavně díky poměru cena/výkon. Proto není divu, že jsme se…

Mobilní zobrazení