Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze na nové Zenfony 4 od Asusu u nás (zatím) nečekejte

  |  21 komentářů  |  autor: redakce

Nové telefony od Asusu řady Zenfone 4 možná vypadají celkem atraktivně, nicméně jejich výrobce si nepřeje, abychom je na Mobilizujeme.cz recenzovali. Ale pokud patříte mezi našich téměř 1 milion měsíčních čtenářů, nebojte se, máme řešení.

Zní to jako paradox, ovšem tchajwanskému výrobci, respektive českému zastoupení společnosti se podle jejich oficiálního vyjádření nelíbí, jakým způsobem byla napsána naše poslední recenze na vlajkový model Zenfone 3 Deluxe (recenze).

Abychom našim čtenářům připomněli, v uvedeném článku náš nejzkušenější redaktor Michal Maňák telefonu vytýkal špatný software s tunou balastu, které otravují opravdu na každém kroku, dále horší výdrž baterie, či nezvyklou chybovost čtečky otisků. Naopak chválil konstrukční zpracování, výkonný hardware, fotoaparát, či možnosti personalizace. Tolik ve zkratce.

Možná byste si řekli, že jde o další užitečnou recenzi, které vám čtenářům na Mobilizujeme.cz přinášíme už 10 let. Vždyť stejné nedostatky telefonu vytýkaly i zahraniční redakce. Jenže Asus je sám jiného názoru a v případě naší recenze se mu zřejmě kromě jiného nelíbila hlavně poslední věta, ve které náš redaktor telefon moc nedoporučil: „Uvědomil jsem si, že Asus svou vlajkovou loď docela odbyl.“

Netušíme, čeho chce Asus svým jednáním dosáhnout. Ale z jeho současných plánů nejen ve světě, ale i v České republice je jasně vidět, že se víc orientuje na lifestylová média, celebrity, youtubery a spol. a o odborná média na poli technologií přestává jevit zájem. Život jde ale dál a ukáže až čas, nakolik je to správná strategie.

A pokud jde o recenze dalších produktů značky Asus na stránkách Mobilizujeme.cz, nemusíte se bát, že bychom se jim přestali věnovat. Jen se v případě zápůjček budeme muset obracet na jiné partnery, než je samotný výrobce a jeho agentura. Rzhodnutí Asusu budeme respektovat, ale je to smutné. Nicméně tento článek vznikl z důvodu, že se takový přístup u dnešních společností jen tak nevidí. Škoda, že nemůžeme zabíhat do detailů, ale věřte, že děláme maximum, co se dá.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
10 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
FilipVáclav ZelenýppNerypp Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jersey
Jersey

Se na ne vys*rte, kdyz chteji clanky jen od zaplacenych medii, ono se jim to vrati..

lenka
lenka

palec nahorů, jak se redakce zachovala. A díky, pokud na asus úplně nezanevřete

Pavel
Pavel

Měl jsem Zenfone 5 a byl jsem s ním maximálně spokojený. Chystal jsem se ho letos vyměnit za Zenfone 4 max , ale nějak se mi zdá, že Asus ztratil soudnost ve své cenové politice. Škoda, jdu ke konkurenci.

Mahtiel
Mahtiel

Ze strany Asusu celkem drsné. :( Ještě drsnější je ovšem takové Vernee, které má spoustu reklam atd., ale o podporu, jak softwaru, tak zákazníků nejeví zájem.

Roman
Roman

Jak jsem psal v komentáři jinde na Vašich stránkách. Píšete, že nemáte informace o tom, které telefony Asus dostanou aktualizaci na Android 8. Už dlouho to tam je a je zajimavé, že ostatní weby tyto informace mají i zvěřejněné. Ptám se tedy sám sebe zda z Vaší strany spíše nejde o bojkot této značky a tímto článkem jsem dostal odpověď, že nejspíše ano.
Chci tím říci, že to poškozuje stejně tak Asus jako Vás a být Vámi něco s tím dělám.

Filip
Filip

mobilizujeme evidentně nemá dostatek kvalitních redaktorů, takže i většina recenzí podle toho vypadá :( zabloudím sem jen občas, když si chci porovnat recenze nějakýho mobilu a občs se nestačím divit, jak moc se tady recenze liší od těch v jinejch médiích.

Luboš Srb
Luboš Srb

Děkujeme za názory.

Seznam telefonů, které mají slíbený Android Oreo, jsme doplnili o další kousky, včetně Asusu, průběžně tak činíme. https://mobilizujeme.cz/clanky/dostanete-nejnovejsi-android-8-0-oreo-velky-prehled

Pokud jde o recenzenty, máme zkušenější i méně zkušené, tak jako každá média. A právě to, že se naše recenze od ostatních občas liší, velká řada čtenářů oceňuje. Kdybychom psali tak jako ostatní podle toho, co chce výrobce, přečetli byste si u nás všechny recenze stejné jako u jiných, ale to neznamená, že by to bylo dobře.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi uvedlo model Redmi 6 Pro už v červnu, teď v září pak začaly jeho prodeje v Indii. Nyní na videu…

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Mobilní zobrazení