Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Postřehy a střípky z veletrhu MWC 2018, díl první

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Mokříš

Mimo novinek a představení se vám z Barcelony pokusíme zprostředkovat i „to okolo.“ Atmosféru, zajímavosti a okamžiky, které nám utkvěly v paměti.

Tip: Veletrh MWC 2018 – všechny mobilní novinky z Barcelony

Pokud jsem měl zažitý nějaký stereotyp o Španělech, tak rozhodně ten, že jsou extrémně neorganizovaní a chaotičtí. MWC mi však vytřela zrak. Začalo to na letišti, kde jsme si pár minut před půlnocí potřebovali vyzvednout a potvrdit akreditace. Všude byli asistenti, kteří neměli problém s angličtinou a ochotně nás navedli až ke zhruba dvaceti přepážkám, kde bylo možné si akreditaci vyzvednout. Cca padesátimetrová fronta odsýpala a během ani ne deseti minut jsme vše vyřídili.

Cesta metrem na výstaviště je perfektně značená, všude jsou ukazatele a asistenti, kteří ochotně poradí. Výstaviště Gran Via mi připadalo velice dobře hlídané, všude byli vidět policisté a opět asistenti v červených bundách. Každý, kdo měl batoh nebo nějakou tašku, musel projít bezpečnostním rámem, nikde žádné fronty, všichni příjemní a profesionální.

V press centrech, kterých je dost na to, aby nebyla přecpaná, jsou celý den k dispozici výborné sušenky, káva a voda. Internet nevypadával, toalety čisté, opět všechno klapalo jak na drátkách.

Když začalo Sony představovat novinky, LG, které mělo stánek opodál, pustilo co nejhlasitěji hudbu. Konkurenční boj je konkurenční boj, ale tohle byla prachsprostá podpásovka.

Populární téma – hostesky. Není jich moc, skoro žádné, jsou decentně oblečené, žádné polonahotinky se nekonají. #metoo efekt…

Focení čehokoliv je obvykle dost katastrofa, hromada lidí, odlesky, spousta světel z různých úhlů… To všechno dělá použitelnou tak každou třetí fotku. Jako člověk, co fotí na automatiku a především momentky se snažím s tím počítat, ale většinou je výsledek opravdu tristní.

Malí asijští výrobci dokáží neuvěřitelně překvapit. Ať už kopírováním modelů velkých firem nebo ujetým designem. Lidé na stáncích se většinou domluví anglicky dost špatně, ti co na to mají, disponují tlumočníkem, ti chudší to vynahrazují nadšením.

Spousta neznámých startupů. Skromné stánky o jednom, dvou lidech. Od chytrých elektrických zubních kartáčků po šílené projekty, které pravděpodobně zaniknou v řádu měsíců. Některé projekty byly dost zvláštní.

Všichni prezentují čísla. 960 fps Full HD video je prima, ale nikdo mi nebyl schopen objasnit praktickou využitelnost 5G internetu o rychlosti 1,2 Gb za vteřinu. Mlčení nastalo i poté, co jsem se na stánku Samsungu zeptal, jestli hodlají dohnat Apple i v tom, že design vlajkové lodi budou měnit jednou za pětiletku.

O Xperia Touch nikde nebylo pořádně slyšet a přitom mi to připadá, jako velmi použitelný koncept. Dobře se to ovládalo, hezky to vypadalo a přitom to dost zapadlo mezi o hodně méně cool novinkami.

Španělské pivo není zase tak špatné, jak to zní.

Přečtěte si také: Postřehy a střípky z veletrhu MWC 2018, díl druhý

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pajos
Pajos

Skvěle, některé pasáže opravdu pobavily, těším se na další díl :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Asi byste čekali, že ve videoklipu od jedné z největších společností světa – natož u Applu, který si tolik…

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

S gigantickou baterií u smartphonu Ulefone Power 3S nebude o energii nouze, navíc s ní můžete jednoduše dobíjet i…

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Superphone Mi Mix 2S, nejnovější bezrámečkový model z dílny Xiaomi se odhaluje na oficiálních propagačních letácích v domovské Číně.…

Mobilní zobrazení