Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Postřehy a střípky z veletrhu MWC 2018, díl první

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Mokříš

Mimo novinek a představení se vám z Barcelony pokusíme zprostředkovat i „to okolo.“ Atmosféru, zajímavosti a okamžiky, které nám utkvěly v paměti.

Tip: Veletrh MWC 2018 – všechny mobilní novinky z Barcelony

Pokud jsem měl zažitý nějaký stereotyp o Španělech, tak rozhodně ten, že jsou extrémně neorganizovaní a chaotičtí. MWC mi však vytřela zrak. Začalo to na letišti, kde jsme si pár minut před půlnocí potřebovali vyzvednout a potvrdit akreditace. Všude byli asistenti, kteří neměli problém s angličtinou a ochotně nás navedli až ke zhruba dvaceti přepážkám, kde bylo možné si akreditaci vyzvednout. Cca padesátimetrová fronta odsýpala a během ani ne deseti minut jsme vše vyřídili.

Cesta metrem na výstaviště je perfektně značená, všude jsou ukazatele a asistenti, kteří ochotně poradí. Výstaviště Gran Via mi připadalo velice dobře hlídané, všude byli vidět policisté a opět asistenti v červených bundách. Každý, kdo měl batoh nebo nějakou tašku, musel projít bezpečnostním rámem, nikde žádné fronty, všichni příjemní a profesionální.

V press centrech, kterých je dost na to, aby nebyla přecpaná, jsou celý den k dispozici výborné sušenky, káva a voda. Internet nevypadával, toalety čisté, opět všechno klapalo jak na drátkách.

Když začalo Sony představovat novinky, LG, které mělo stánek opodál, pustilo co nejhlasitěji hudbu. Konkurenční boj je konkurenční boj, ale tohle byla prachsprostá podpásovka.

Populární téma – hostesky. Není jich moc, skoro žádné, jsou decentně oblečené, žádné polonahotinky se nekonají. #metoo efekt…

Focení čehokoliv je obvykle dost katastrofa, hromada lidí, odlesky, spousta světel z různých úhlů… To všechno dělá použitelnou tak každou třetí fotku. Jako člověk, co fotí na automatiku a především momentky se snažím s tím počítat, ale většinou je výsledek opravdu tristní.

Malí asijští výrobci dokáží neuvěřitelně překvapit. Ať už kopírováním modelů velkých firem nebo ujetým designem. Lidé na stáncích se většinou domluví anglicky dost špatně, ti co na to mají, disponují tlumočníkem, ti chudší to vynahrazují nadšením.

Spousta neznámých startupů. Skromné stánky o jednom, dvou lidech. Od chytrých elektrických zubních kartáčků po šílené projekty, které pravděpodobně zaniknou v řádu měsíců. Některé projekty byly dost zvláštní.

Všichni prezentují čísla. 960 fps Full HD video je prima, ale nikdo mi nebyl schopen objasnit praktickou využitelnost 5G internetu o rychlosti 1,2 Gb za vteřinu. Mlčení nastalo i poté, co jsem se na stánku Samsungu zeptal, jestli hodlají dohnat Apple i v tom, že design vlajkové lodi budou měnit jednou za pětiletku.

O Xperia Touch nikde nebylo pořádně slyšet a přitom mi to připadá, jako velmi použitelný koncept. Dobře se to ovládalo, hezky to vypadalo a přitom to dost zapadlo mezi o hodně méně cool novinkami.

Španělské pivo není zase tak špatné, jak to zní.

Přečtěte si také: Postřehy a střípky z veletrhu MWC 2018, díl druhý

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pajos Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pajos
Pajos

Skvěle, některé pasáže opravdu pobavily, těším se na další díl :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

V době, kdy výrobci mobilních telefonů skoro bojují o každý milimetr úhlopříčky navíc a velikost je pro ně dost zásadní,…

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je nejvyšší variantou vlajkové lodi Xiaomi Mi 8. Má čtečku otisků prstů v displeji, možnost odemykání…

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple se údajně vrací k myšlence vyrobit vlastní auto, které by bylo kompletně celé navrženo jablečnou společností. Tip: Wozniak: příští velká…

Mobilní zobrazení