Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Open Air Festival 2011 – zpravodajství přímo z místa dění

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

(aktualizováno 14.8. 19:30) Redakce Mobilizujeme.cz se stejně jako loni i letos účastní populárního festivalu od operátora Telefónica O2 s názvem Open Air Festival 2011. Sledujte naše zpravodajství přímo z místa dění.

Open Air Festival 2011 je oblíbený letní festival, který se koná od čtvrtka 11. srpna do soboty 13. srpna 2011 na letišti v Panenském Týnci. Hlavním partnerem akce je opět operátor Telefónica O2, který každoročně tento festival obohatí o různé technické vychytávky a zajímavosti. Ani letošní ročník není výjimkou. Poprvé si budou moci vybraní účastníci vyzkoušet speciální čip beepcube, se kterým získají různé slevy a budou propojeni se sociální sítí Facebook.

Hlavním tahákem ale jistě budou hlavní účinkující v podobě světových kapel Chemical Brothers (UK), Interpol (US), Leftfield (UK), Good Charlotte (US) a Goose (BE). Návštěvníci se mohou těšit také na DJs ze všech koutů planety – A-Skillz (UK), Sydney (AUS), Nakadia (T) a další. Navíc s desítkami kapel a DJů z Česka i Slovenska. Zkrátka ale nepřijdou ani vyznavači sportu, k dispozici bude obří bungee trampolína, plážový fotbal i volejbal, čtyřkolky, lety vrtulníkem a pro malé návštěvníky pak dětský koutek.

Více informací najdete na oficiálním webu www.openairfestiival.cz.

Čtvrtek 11. srpna – první den je vstup pro všechny zdarma

Festival Open Air 2011 začíná na letišti v Panenském Týnci stejně jako loni prvním dnem pro všechny zdarma. Každý tak může okusit atmosféru tohoto festivalu a třeba si ještě na poslední chvíli zakoupit lístek na další dny, kdy vystoupí ty nejžádanější světové kapely. Akce začíná dnes od j15 hodin.

Ještě, než se na festival vydáme, můžete se podívat, jak to na místě vypadalo v předchozích dnech, kdy se vše ještě napilno připravovalo.

Pátek 12. srpna – dorazili jsme na místo

Alespoň zpětně podáváme informace z pátečního dne. Pořadatelé očividně nebyli připraveni, že někteří, a zejména pak novináři, dorazí až během pátečního odpoledne, a tak nejen, že chyběly značící cedule, ale také samotní pořadatelé nevěděli, že máme mít k dispozici parkoviště a už vůbec nevěděli, kde seženeme předem objednaný čip beepcube.

image 
Kemp VIP … | … O2 zóna … | … a pojízdný stánek Nokie

Navíc kolabovaly buňky operátora Vodafone, takže jsme si nemohli často ani zavolat. Špatný první dojem naštěstí napravilo očekávané vystoupení kapely Chemicle Brothers, která zaznamenala i přes nepříznivé deštivé počasí velmi silnou návštěvu. Padl dnes rekord v návštěvnosti festivalu 18 tisíc z minulého ročníku? Uvidíme. Zároveň také doufáme, že snad během soboty seženeme čip beepcube a podělíme se s vámi o naše zkušenosti.


Na festivalu jsme si mohli vychutnat i „pláž“ (napravo)

Sobota 13. srpna – jdeme do finiše

Konečně jsme získali čip beepcube, je v podobě náramku na zápěstí a jeho majitel s ním získává různé slevy. Jeho fungování je bezproblémové, stačí jej přiložit ke snímací krabičce, která je ovšem jen na zhruba pěti místech v celém areálu, takže si nemůžete koupit vše pomocí beepcube. Nápad je to ale rozhodně zajímavý a rádi bychom jej viděli i na dalších festivalech.

beepcube náramek

Aktualizováno ve 19:50 – Na závěrečné tiskové konferenci zhodnotili pořadatelé letošní ročník festivalu Open Air 2011. Ačkoliv nás ještě čeká celý dnešní večer, očekává se překonání loňské návštěvnosti 18 tisíc.

Podle předběžných zpráv by mělo letošní ročník navštívit kolem 21 tisíc návštěvníků (odhady se mohou lišit zhruba o 25%), skládajících se z 9 tisíc členů O2 Extra či přes 300 novinářů. Pořadatelé mají jasnou ambici stát se jedničkou mezi českými festivaly, nechtějí však, aby to bylo díky nejvyšší návštěvnosti, ale díky celkově dobré atmosféře, aby se každý na festivalu cítil co nejlépe. Část tiskové konference jsme zaznamenali, během nedělního odpoledne najdete video doplněné v tomto článku.

Aktualizováno v neděli 14.8. v 19:30 – doplňujeme slibované video ze závěrečné tiskové konference.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

ten pejsek ♥ váš maskot? :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení