Mobilizujeme.cz

Nokia X7 – hudba, hry, video a nový Symbian Anna

  |  7 komentářů  |  autor:

Nokia X7 je smartphone se zaměřením na zábavu. Přináší 4″ dotykový AMOLED displej, hudební a video přehrávač, 8 Mpx fotoaparát s bleskem a bez autofocusu, GPS, rychlá data či nový Symbian Anna. Výbava se tedy příliš neliší od druhé dnešní novinky E6.

Nokia X7 se nám ukazovala již několik týdnů dopředu. Nyní došlo konečně na oficiální představení. Telefon s rozměry 120 x 63 x 11,9 mm a hmotností 146 gramů je vyroben z nerezové oceli a skla. Upoutá na sebe zejména charakteristickým zkosením všech čtyřech hran. Na přední straně dominuje velký 4″ dotykový displej (kapacitní) typu AMOLED (na stránkách Nokie není uvedeno, že by šlo o ClearBlack), ovšem opět s průměrným rozlišením 360 x 640 px. Na vyšší rozlišení, které je u konkurence samozřejmostí, si tak budou muset uživatelé Nokie ještě počkat.

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Nokia X7 navštivte katalog mobilů.


Nokia X7 – oficiální fotografie

Operační systém Symbian Anna nabízí několik vylepšení oproti původní verzi. Jedná se zejména o nové ikony, zdokonalené zadávání textu, rychlejší webový prohlížeč a inovované Ovi Mapy s vylepšeným vyhledáváním a trasami hromadné dopravy. Potřebného vylepšení jsme se však nedočkali v oblasti procesoru. Výrobce opět nasadil klasický jednojádrový procesor ARM 11 s taktem 680 MHz. Operační paměť činí 256 MB a vnitřní paměť 320 MB, která je dále rozšiřitelná o karty microSD až o 32 GB. V balení výrobce dodává 8 GB kartu.


Nokia X7 – oficiální fotografie

Ve výbavě dále najdeme hudební přehrávač, rychlá data HSPA (HSDPA až 10,2 Mb/s download a HSUPA až 2 Mb/s upload), Wi-Fi (s možností Wi-Fi tetheringu, tj. sdílení mobilního připojení na internet na jiné zařízení přes Wi-Fi), Bluetooth nově ve verzi 3.0, GPS navigaci Ovi Mapy s doživotní licencí, 3,5 mm konektor Jack, nahrávání HD videa (1280 x 720 px) či 8 Mpx fotoaparát s dvojitým LED bleskem, ovšem opět bez autofocusu. Nokia X7 bude dodávána s předinstalovanými populárními hrami ve vysokém rozlišení Galaxy on Fire HD a Asphalt 5 HD.

http://www.youtube.com/watch?v=RDfNrX8j52I

Nokia X7 se začne prodávat ve 2. čtvrtletí 2011 za cenu 370 EUR (cca 9 000 Kč bez daní). K dispozici bude štříbrné a černé barevné provedení.

ČLÁNKY:,
Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

DNES  |    |  diskuze (0)

Zatímco u stále více předních i méně známých značek se snaží designéři redukovat rámečky kolem displeje, u Sony je už několik generací…

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

DNES  |    |  diskuze (1)

Venku je s námi další velká aktualizace jablečného operačního systému iOS a opět je o čem mluvit. Systém je znovu pěkný, odladěný…

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadská společnost BlackBerry pod taktovkou čínského TCL si pro nás již pár smartphonů s operačním systémem Android připravila. Nyní se objevují první…

Mobilní zobrazení