Mobilizujeme.cz

LG Nexus 4 oficiálně: V hlavních rolích výkon a Android 4.2 plný očekávání

  |  11 komentářů  |  autor:

LG a Google oficiálně představily nový LG Nexus 4, jehož místa v hardwarové sestavě očekávaně zaujímají čipset od Qualcommu, operační paměť RAM se 2 GB, technologie NFC, a samozřejmě také fotoaparát a přední kamerka.

Pro mnohé zahraniční uživatele (především z USA) je nepříznivá informace o absenci podpory LTE. To může znamenat velkou ztrátu pro spolupracující firmy LG a Google. Uživatelé tento pojem berou často jako velmi důležitý. Vysokorychlostní internet chce mít dnes velké množství lidí.

 

Pokud opustíme možnost připojení k internetu, můžeme si projít důležité základní parametry nového telefonu, jejichž přítomností se naopak řídí uživatelé s menšími nároky na vysokorychlostní připojení. Asi největší novinkou je Android 4.2 Jelly Bean. Jedná se o nejnovější výraznou aktualizaci operačního systému, který v současné době vyvíjí Google. V praxi se s aktualizací potkala zatím jen velmi malá část uživatelů.

Telefon je vyráběn ve dvou vydáních, které lze odlišit kapacitou skladování dat. Přičemž levnější verze nabízí 8 GB, dražší pak 16 GB. Nechybí ani zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, a přední videokamera (1,3 Mpx) pro různé videokonverzace přes IM. Běh aplikací pak zajišťuje čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus o frekvenci 1,5 GHz. LG Nexus 4 je v neposlední řadě vybaven baterií s kapacitou 2100 mAh, která nabídne při normálním využívání zhruba 15 hodinovou výdrž.

 

LG Nexus 4 s interní pamětí 8 GB bude k dispozici za cca 6000 korun. Hodnotnější verze s dvojnásobkem paměti pak bude k dostání za 7000 korun. U nás v Česku očekávejme hodnoty o něco vyšší.

ČLÁNKY:, , ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení