Duel nejlepších z nejlepších: je lepší Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy S10+?

Dva opravdu špičkové smartphony, které vynikají v mnoha směrech. Který z nich je ale lepší v těch nejdůležitějších disciplínách, ať už jde o konstrukci, displej, systém a ovládání, fotoaparát, či výdrž? Na to odpovíme v našem dnešním praktickém přímém duelu telefonů Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10+!

Po dobu několika týdnů jsem v reálném provozu střídavě používal nejnovější a nejvybavenější topmodely Huawei a Samsung. A udělal si tak lepší obrázek o tom, ve kterých směrech bych upřednostnil jeden telefon před druhým a naopak. Přečíst si technické parametry opravdu nestačí a stejně tak ani nemusí stačit přečtení různých recenzí, které se vždy věnují jen a pouze jedinému modelu, kde většinou přímé srovnání ani neproběhne.


Doporučujeme:


Specifikace: srovnání

Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10+
Konstrukce kov a sklo, 158 x 73 x 8,4 mm, 192 g, odolnost IP68 kov a sklo, 157 x 74 x 7,8 mm, 175 g, odolnost IP68
Displej 6,47″, OLED, HDR10, 2340 x 1080 px, poměr stran 19,5:9, jemnost 398 ppi 6,4″, Dynamic AMOLED, HDR10+, 3040 x 1440 px, poměr stran 19:9, jemnost 522 ppi
Systém, výkon, ovládání Android 9 Pie + EMUI 9.1, procesor Kirin 980 Android 9 Pie + One UI, procesor Exynos 9820
Fotoaparát čtyři fotoaparáty (40 + 20 + 8 Mpx a ToF kamera), Leica optika, OIS, 5x zoom, umělá inteligence, clona f/1.6 a f/2.2 a f/3.4 trojitý (12 + 12 + 16 Mpx), Dual Pixel, OIS, pohyblivá clona f/1.5 až f/2.4 + f/2.4 + f/2.2
Výdrž 4200 mAh, rychlonabíjení 4100 mAh, rychlonabíjení
cena zařízení 22 499 Kč s DPH 25 999 Kč s DPH

1. disciplína: Konstrukce

Skoro jako by byli sourozenci. Huawei i Samsung jsou na první pohled velmi podobné telefony, které mají oboustranně zahnutý displej včetně zahnutých zad a spoléhají na luxusní kombinaci kovu a skla, u Huawei ještě s využitím speciálních gradientních barevných provedení. Konstrukční zpracování je naprosto vynikající v obou případech. Nechybí ani zvýšená voděodolnost proti prachu a vodě (IP68). I po stránce rozměrů a hmotnosti jsou změny jen nepatrné – 158 x 73 x 8,4 mm, 192 g (Huawei) a 157 x 74 x 7,8 mm, 175 g (Samsung). Nicméně právě takové drobnosti zde rozhodují.

Huawei P30 Pro na mě působí po stránce designu lépe, neboť má symetrický design, na rozdíl od Samsungu Galaxy S10+, který má nesymetricky umístěné předěly antény či výřez v displeji, nebo dokonce i poddisplejová čtečka není umístěna přesně ve středu šířky displeje. V ruce se mi překvapivě lépe drží taktéž telefon od Huawei, ačkoliv je o něco tlustší a těžší, nicmémě je nepatrně užší a nedochází u něj k nechtěnným dotykům na zahnutém displeji, pokud například píšete zprávu a palcem musíte dosáhnout přes celou šířku telefonu.

Pokud jde o periferie a rozmístění prvků, Samsung oproti Huawei přináší navíc stereo reproduktory a sluchátkový 3,5mm jack, naopak Huawei má oproti Samsungu infraport pro dálkové ovládání televize a další elektroniky. Co z toho potřebujete více? To je jen na vás, každopádně v případě Huawei jsem více ocenil umístění vypínacího tlačítka, které není zbytečně vysoko jako u Samsungu, takže je lépe dosažitelné.

Huawei P30 Pro se také může pochlubit podle mého lépe řešenou biometrií, kdy poddisplejová čtečka funguje velmi dobře a spolehlivě, podobně jako u Samsungu Galaxy S10+ po nedávné aktualizaci, ovšem při používání čtečky obličeje Huawei neobelstíte pouhou fotkou či videem, na rozdíl od Samsungu. Navíc ukáže na zamykací obrazovce obsah notifikací po rozeznání tváře majitele, což Samsung neumí. Ještě, aby čtečka obličeje fungovala i v naprosté tmě, jako funguje komplexnější 3D řešení u Huawei Mate 20 Pro či iPhonů. Kde si pak oba telefony nemají co vytýkat, je vyčnívající fotoaparát na zádech.

2. disciplína: Displej

Opět velmi vyrovnaný souboj, oba telefony disponují OLED displejem o zhruba 6,5palcové velikosti, konkrétně 6,47 palců u Huawei a 6,4 palce u Samsungu. Obrazovka přitom pokrývá téměř celou přední stranu a je po stranách zahnutá. U Samsungu můžete oboustranně zahnutý displej využít a nastavit si na hranu aplikace a další praktické widgety, kdežto u Huawei jde jen čistě o estetický prvek, nijak praktický. Praktický je však u obou telefonů tzv. Always-on režim, kdy je možné si nechat “na zhasnutém displeji” zobrazit pouze čas, datum, stav baterie a upozornění na nové notifikace. A ušetříte tak čas a možná i ve výsledku energii u baterie, protože nebudete muset neustále probouzet displej.

Pokud jde o kvality panelů, Samsung coby přední výrobce displejů přináší u Galaxy S10+ to nejlepší v podobě nejnovějšího Dynamic AMOLED displeje s vysokým Quad HD+ rozlišením (3040 x 1440 px), poměrem stran 19:9, jemností 522 ppi a podporou technologie HDR10+ pro ještě lepší obraz při přehrávání vybraného obsahu. V případě Huawei P30 Pro se o výrobu panelu stará čínská společnost BOE a jedná se o OLED displej s Full HD+ rozlišením (2340 x 1080 px), poměrem stran 19,5:9, jemností 398 ppi a podporou technologie HDR10. Pokud jde tedy o specifikace, je Huawei na oko pozadu, nicméně v praxi např. vyšší rozlišení stejně využijete maximálně ve virtuální realitě, jinak Samsung taktéž v prostředí využívá klasické Full HD+ rozlišení.

Při přímém srovnání displejů je možné si všimnout, že Huawei má překvapivě o něco čitelnější displej při volně maximálního jasu, ať už zvolíte v nastavení normální nebo živý režim. Naopak v případě nastavení nejnižší úrovně jasu mi přijde, že dále se dostanete se Samsungem, což se může hodit např. v noci, kdy chcete šetřit oči a hodí se mít co nejnižší jas obrazovky. V případě Samsungu pak ještě najdeme v nastavení tzv. adaptivní nastavení jasu, které se dokáže učit podle toho, jak úroveň jasu v různých podmínkách upravujete, abyste příště jas nemuseli ručně upravovat. Oba telefony pak samozřejmě nabízejí i možnost odfiltrovat modré světlo, což se taktéž hodí zejména po večerech před spaním.

3. disciplína: Systém, výkon, a ovládání

Nejnovější Android je samozřejmostí. Co je však velmi rozdílné, jsou uživatelské nadstavby. Huawei přináší vylepšené EMUI 9.1, které má být opět o něco výkonnější a lépe optimalizované nebo má také novější ikonky. Samsung vedle toho sází na nové prostředí One UI, které přináší taktéž pár grafických změn a hlavně pak slibuje, že se bude lépe ovládat v jedné ruce. Při přímém srovnání se však stále nemůžu zbavit dojmu, že prostředí od Samsungu je celkově stále vychytanější, jednodušší, přehlednější, prostě dospělejší než u Huawei. U čínského výrobce mi stále přijdou například některé ikonky velmi zastaralé a nemoderní. Nebo zařazení různých možností v nastavení velmi chaotické a nelogické.

U Huawei však naopak oceňuju ovládání gesty, které je podle mého propracovanější, ať už jde o plynulost a rychlost grafiky, nebo také o jednoduchost provedení. U Samsungu máte k ovládání gesty trojici různých míst na displeji místo trojice tlačítek a při ovládání je to zkrátka až příliš složité a zbytečné.

Pokud jde o výkon, Huawei s Androidem 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.1 a nejnovější verzí firmwaru v polovině dubna dosáhl dle našeho měření v Antutu výsledku 317 000 bodů. Samsung s Androidem 9 Pie a nadstavbou One UI, taktéž s nejnovějším firmwarem k tomuto období, dosáhl 333 500 bodů, tedy ještě o něco více, než Huawei. Oba telefony však nebudou mít nouzi o výkon a patří k aktuálně nejvýkonnějším telefonům na trhu. V případě Huawei P30 Pro se jedná o osmijádrový, 2,6 GHz, čipset Kirin 980, doplněný o 8 GB RAM, úložiště 256 GB a nechybí ani slot na paměťové karty NM Card (až 256 GB). Samsung Galaxy S10+ spoléhá na osmijádrový, 2,8 GHz, čipset Exynos 9820, doplněný o 8 GB RAM, 128 GB úložiště, včetně slotu na paměťové karty microSD (až 512 GB).

4. disciplína: Fotoaparát

Oba telefony patří jednoznačně mezi fotomobilovou špičku, jak jsme koneckonců zjistili již v našem fotoduelu Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+. Který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ však podle nás fotí celkově lépe? Záleží zde hodně na osobních preferencích. Pokud fotíte běžné scény, většinou přes den a za slušného osvětlení, díky přirozenějšímu podání a hlavně automatickému režimu HDR bych volil Samsung. Pokud ale chcete fotit jako profesionálové za jakýchkoliv podmínek, včetně focení v noci, nebo využívat režim supermakro a pokročilý zoom s mnohem větším přiblížením než u Samsungu, pak bych jednoznačně volil Huawei. Více se dozvíte v našem dřívějším článku, kde jsme se zaměřovali právě čistě na oba fotoaparáty.

5. Výdrž

Reálně není ve výdrži obou telefonů větší rozdíl, ačkoliv Huawei disponuje o 100 mAh větší baterií (4200 vs 4100 mAh) než Samsung. Při běžném používání se s oběma zařízeními můžete dočkat dvoudenního provozu na jedno nabití, při maximálním zatížení se pak můžete spolehnout na celý jednodenní provoz. Nicméně kde už je větší rozdíl, je následné dobíjení. S originální přímo v balení s telefonem dodávanou rychlonabíječkou dobijete baterii z 10 na 100 % za pouhých 50 minut, kdežto Samsungu trvá námi naměřené dobití z 10 na 100 % přes 1 hodinu a 30 minut, tedy zhruba dvojnásobnou dobu. A to už je velký rozdíl. Jinak oba telefonu nabízejí praktické bezdrátové nabíjení (u obou stejným výkonem 15 W) včetně možnosti reverzního bezdrátového dobíjení taktéž pomocí technologie Qi, kdy se telefon prakticky promění v podložku s bezdrátovým nabíjením jiných zařízení.

Zhodnocení

Oba telefony při několikatýdenním běžném používání dokázaly, že patří v mnoha směrech mezi současnou elitu. A není rozhodně náhoda, že právě Samsung a Huawei patří mezi dvě aktuálně největší výrobce mobilních telefonů na světě. Na první pohled se může zdát, že jsou si oba telefony v mnohém podobné a rozdílů není až zas tolik, nicméně pravdou je, že se při reálném používání hodně liší a právě každý nejen větší, ale i sebemenší detail může hrát ve prospěch nebo naopak v neprospěch jednoho či druhého zařízení. Samozřejmě jako vždy při výběru záleží na preferencích, ovšem pokud se pokusíme vyzdvihnout přednosti jednoho a druhého smartphonu, dalo by se říct, že je nekorunovaným vítězem Huawei P30 Pro. Nekorunovaným proto, že každému může záležet na jiných vlastnostech a přednostech. Rozhodně se tedy nedá říct, že by jeden telefon byl celkově lepší než druhý. Oba mají své přednosti i slabiny.

A jak tento souboj vidíte vy? Podělte se s námi o své názory v naší diskuzi pod článkem!

Proč koupit Huawei P30 Pro? Proč koupit Samsung Galaxy S10+?
design a konstrukce prostředí
biometrie fotoaparát přes den
fotoaparát v noci 3,5 mm Jack
fotoaparát se zoomem stereo reproduktory
ovládání gesty
rychlejší dobíjení
 nižší cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Duel nejlepších z nejlepších: je lepší Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy S10+?

Dva opravdu špičkové smartphony, které vynikají v mnoha směrech. Který z nich je ale lepší v těch nejdůležitějších disciplínách, ať už jde o konstrukci, displej, systém a ovládání, fotoaparát, či výdrž? Na to odpovíme v našem dnešním praktickém přímém duelu telefonů Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10+!

Po dobu několika týdnů jsem v reálném provozu střídavě používal nejnovější a nejvybavenější topmodely Huawei a Samsung. A udělal si tak lepší obrázek o tom, ve kterých směrech bych upřednostnil jeden telefon před druhým a naopak. Přečíst si technické parametry opravdu nestačí a stejně tak ani nemusí stačit přečtení různých recenzí, které se vždy věnují jen a pouze jedinému modelu, kde většinou přímé srovnání ani neproběhne.


Doporučujeme:


Specifikace: srovnání

Huawei P30 Pro Samsung Galaxy S10+
Konstrukce kov a sklo, 158 x 73 x 8,4 mm, 192 g, odolnost IP68 kov a sklo, 157 x 74 x 7,8 mm, 175 g, odolnost IP68
Displej 6,47″, OLED, HDR10, 2340 x 1080 px, poměr stran 19,5:9, jemnost 398 ppi 6,4″, Dynamic AMOLED, HDR10+, 3040 x 1440 px, poměr stran 19:9, jemnost 522 ppi
Systém, výkon, ovládání Android 9 Pie + EMUI 9.1, procesor Kirin 980 Android 9 Pie + One UI, procesor Exynos 9820
Fotoaparát čtyři fotoaparáty (40 + 20 + 8 Mpx a ToF kamera), Leica optika, OIS, 5x zoom, umělá inteligence, clona f/1.6 a f/2.2 a f/3.4 trojitý (12 + 12 + 16 Mpx), Dual Pixel, OIS, pohyblivá clona f/1.5 až f/2.4 + f/2.4 + f/2.2
Výdrž 4200 mAh, rychlonabíjení 4100 mAh, rychlonabíjení
cena zařízení 22 499 Kč s DPH 25 999 Kč s DPH

1. disciplína: Konstrukce

Skoro jako by byli sourozenci. Huawei i Samsung jsou na první pohled velmi podobné telefony, které mají oboustranně zahnutý displej včetně zahnutých zad a spoléhají na luxusní kombinaci kovu a skla, u Huawei ještě s využitím speciálních gradientních barevných provedení. Konstrukční zpracování je naprosto vynikající v obou případech. Nechybí ani zvýšená voděodolnost proti prachu a vodě (IP68). I po stránce rozměrů a hmotnosti jsou změny jen nepatrné – 158 x 73 x 8,4 mm, 192 g (Huawei) a 157 x 74 x 7,8 mm, 175 g (Samsung). Nicméně právě takové drobnosti zde rozhodují.

Huawei P30 Pro na mě působí po stránce designu lépe, neboť má symetrický design, na rozdíl od Samsungu Galaxy S10+, který má nesymetricky umístěné předěly antény či výřez v displeji, nebo dokonce i poddisplejová čtečka není umístěna přesně ve středu šířky displeje. V ruce se mi překvapivě lépe drží taktéž telefon od Huawei, ačkoliv je o něco tlustší a těžší, nicmémě je nepatrně užší a nedochází u něj k nechtěnným dotykům na zahnutém displeji, pokud například píšete zprávu a palcem musíte dosáhnout přes celou šířku telefonu.

Pokud jde o periferie a rozmístění prvků, Samsung oproti Huawei přináší navíc stereo reproduktory a sluchátkový 3,5mm jack, naopak Huawei má oproti Samsungu infraport pro dálkové ovládání televize a další elektroniky. Co z toho potřebujete více? To je jen na vás, každopádně v případě Huawei jsem více ocenil umístění vypínacího tlačítka, které není zbytečně vysoko jako u Samsungu, takže je lépe dosažitelné.

Huawei P30 Pro se také může pochlubit podle mého lépe řešenou biometrií, kdy poddisplejová čtečka funguje velmi dobře a spolehlivě, podobně jako u Samsungu Galaxy S10+ po nedávné aktualizaci, ovšem při používání čtečky obličeje Huawei neobelstíte pouhou fotkou či videem, na rozdíl od Samsungu. Navíc ukáže na zamykací obrazovce obsah notifikací po rozeznání tváře majitele, což Samsung neumí. Ještě, aby čtečka obličeje fungovala i v naprosté tmě, jako funguje komplexnější 3D řešení u Huawei Mate 20 Pro či iPhonů. Kde si pak oba telefony nemají co vytýkat, je vyčnívající fotoaparát na zádech.

2. disciplína: Displej

Opět velmi vyrovnaný souboj, oba telefony disponují OLED displejem o zhruba 6,5palcové velikosti, konkrétně 6,47 palců u Huawei a 6,4 palce u Samsungu. Obrazovka přitom pokrývá téměř celou přední stranu a je po stranách zahnutá. U Samsungu můžete oboustranně zahnutý displej využít a nastavit si na hranu aplikace a další praktické widgety, kdežto u Huawei jde jen čistě o estetický prvek, nijak praktický. Praktický je však u obou telefonů tzv. Always-on režim, kdy je možné si nechat “na zhasnutém displeji” zobrazit pouze čas, datum, stav baterie a upozornění na nové notifikace. A ušetříte tak čas a možná i ve výsledku energii u baterie, protože nebudete muset neustále probouzet displej.

Pokud jde o kvality panelů, Samsung coby přední výrobce displejů přináší u Galaxy S10+ to nejlepší v podobě nejnovějšího Dynamic AMOLED displeje s vysokým Quad HD+ rozlišením (3040 x 1440 px), poměrem stran 19:9, jemností 522 ppi a podporou technologie HDR10+ pro ještě lepší obraz při přehrávání vybraného obsahu. V případě Huawei P30 Pro se o výrobu panelu stará čínská společnost BOE a jedná se o OLED displej s Full HD+ rozlišením (2340 x 1080 px), poměrem stran 19,5:9, jemností 398 ppi a podporou technologie HDR10. Pokud jde tedy o specifikace, je Huawei na oko pozadu, nicméně v praxi např. vyšší rozlišení stejně využijete maximálně ve virtuální realitě, jinak Samsung taktéž v prostředí využívá klasické Full HD+ rozlišení.

Při přímém srovnání displejů je možné si všimnout, že Huawei má překvapivě o něco čitelnější displej při volně maximálního jasu, ať už zvolíte v nastavení normální nebo živý režim. Naopak v případě nastavení nejnižší úrovně jasu mi přijde, že dále se dostanete se Samsungem, což se může hodit např. v noci, kdy chcete šetřit oči a hodí se mít co nejnižší jas obrazovky. V případě Samsungu pak ještě najdeme v nastavení tzv. adaptivní nastavení jasu, které se dokáže učit podle toho, jak úroveň jasu v různých podmínkách upravujete, abyste příště jas nemuseli ručně upravovat. Oba telefony pak samozřejmě nabízejí i možnost odfiltrovat modré světlo, což se taktéž hodí zejména po večerech před spaním.

3. disciplína: Systém, výkon, a ovládání

Nejnovější Android je samozřejmostí. Co je však velmi rozdílné, jsou uživatelské nadstavby. Huawei přináší vylepšené EMUI 9.1, které má být opět o něco výkonnější a lépe optimalizované nebo má také novější ikonky. Samsung vedle toho sází na nové prostředí One UI, které přináší taktéž pár grafických změn a hlavně pak slibuje, že se bude lépe ovládat v jedné ruce. Při přímém srovnání se však stále nemůžu zbavit dojmu, že prostředí od Samsungu je celkově stále vychytanější, jednodušší, přehlednější, prostě dospělejší než u Huawei. U čínského výrobce mi stále přijdou například některé ikonky velmi zastaralé a nemoderní. Nebo zařazení různých možností v nastavení velmi chaotické a nelogické.

U Huawei však naopak oceňuju ovládání gesty, které je podle mého propracovanější, ať už jde o plynulost a rychlost grafiky, nebo také o jednoduchost provedení. U Samsungu máte k ovládání gesty trojici různých míst na displeji místo trojice tlačítek a při ovládání je to zkrátka až příliš složité a zbytečné.

Pokud jde o výkon, Huawei s Androidem 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.1 a nejnovější verzí firmwaru v polovině dubna dosáhl dle našeho měření v Antutu výsledku 317 000 bodů. Samsung s Androidem 9 Pie a nadstavbou One UI, taktéž s nejnovějším firmwarem k tomuto období, dosáhl 333 500 bodů, tedy ještě o něco více, než Huawei. Oba telefony však nebudou mít nouzi o výkon a patří k aktuálně nejvýkonnějším telefonům na trhu. V případě Huawei P30 Pro se jedná o osmijádrový, 2,6 GHz, čipset Kirin 980, doplněný o 8 GB RAM, úložiště 256 GB a nechybí ani slot na paměťové karty NM Card (až 256 GB). Samsung Galaxy S10+ spoléhá na osmijádrový, 2,8 GHz, čipset Exynos 9820, doplněný o 8 GB RAM, 128 GB úložiště, včetně slotu na paměťové karty microSD (až 512 GB).

4. disciplína: Fotoaparát

Oba telefony patří jednoznačně mezi fotomobilovou špičku, jak jsme koneckonců zjistili již v našem fotoduelu Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+. Který z dvojice Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10+ však podle nás fotí celkově lépe? Záleží zde hodně na osobních preferencích. Pokud fotíte běžné scény, většinou přes den a za slušného osvětlení, díky přirozenějšímu podání a hlavně automatickému režimu HDR bych volil Samsung. Pokud ale chcete fotit jako profesionálové za jakýchkoliv podmínek, včetně focení v noci, nebo využívat režim supermakro a pokročilý zoom s mnohem větším přiblížením než u Samsungu, pak bych jednoznačně volil Huawei. Více se dozvíte v našem dřívějším článku, kde jsme se zaměřovali právě čistě na oba fotoaparáty.

5. Výdrž

Reálně není ve výdrži obou telefonů větší rozdíl, ačkoliv Huawei disponuje o 100 mAh větší baterií (4200 vs 4100 mAh) než Samsung. Při běžném používání se s oběma zařízeními můžete dočkat dvoudenního provozu na jedno nabití, při maximálním zatížení se pak můžete spolehnout na celý jednodenní provoz. Nicméně kde už je větší rozdíl, je následné dobíjení. S originální přímo v balení s telefonem dodávanou rychlonabíječkou dobijete baterii z 10 na 100 % za pouhých 50 minut, kdežto Samsungu trvá námi naměřené dobití z 10 na 100 % přes 1 hodinu a 30 minut, tedy zhruba dvojnásobnou dobu. A to už je velký rozdíl. Jinak oba telefonu nabízejí praktické bezdrátové nabíjení (u obou stejným výkonem 15 W) včetně možnosti reverzního bezdrátového dobíjení taktéž pomocí technologie Qi, kdy se telefon prakticky promění v podložku s bezdrátovým nabíjením jiných zařízení.

Zhodnocení

Oba telefony při několikatýdenním běžném používání dokázaly, že patří v mnoha směrech mezi současnou elitu. A není rozhodně náhoda, že právě Samsung a Huawei patří mezi dvě aktuálně největší výrobce mobilních telefonů na světě. Na první pohled se může zdát, že jsou si oba telefony v mnohém podobné a rozdílů není až zas tolik, nicméně pravdou je, že se při reálném používání hodně liší a právě každý nejen větší, ale i sebemenší detail může hrát ve prospěch nebo naopak v neprospěch jednoho či druhého zařízení. Samozřejmě jako vždy při výběru záleží na preferencích, ovšem pokud se pokusíme vyzdvihnout přednosti jednoho a druhého smartphonu, dalo by se říct, že je nekorunovaným vítězem Huawei P30 Pro. Nekorunovaným proto, že každému může záležet na jiných vlastnostech a přednostech. Rozhodně se tedy nedá říct, že by jeden telefon byl celkově lepší než druhý. Oba mají své přednosti i slabiny.

A jak tento souboj vidíte vy? Podělte se s námi o své názory v naší diskuzi pod článkem!

Proč koupit Huawei P30 Pro? Proč koupit Samsung Galaxy S10+?
design a konstrukce prostředí
biometrie fotoaparát přes den
fotoaparát v noci 3,5 mm Jack
fotoaparát se zoomem stereo reproduktory
ovládání gesty
rychlejší dobíjení
 nižší cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."