Mobilizujeme.cz

HTC Desire HD – americký model EVO 4G pro svět

  |  komentovat  |  autor:

HTC Desire HD je světová verze modelu EVO 4G, který je nabízen v Americe. Nese 4,3″ WVGA displej, OS Android 2.2, 1GHz procesor, 768 MB RAM, 8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 720p videa, Wi-Fi s DLNA, HSPA, GPS.

HTC Desire HD – přes kopírák EVO 4G

HTC představilo 15. září 2010 celosvětovou verzi modelu HTC EVO 4G, se kterou se mohou setkat uživatelé pouze v Americe na sítích CDMA. Verze GSM má název HTC Desire HD. Rozměry tohoto krasavce jsou 123 x 68 x 11,8 mm, hmotnost 164 gramů. Operační systém Android 2.2 Froyo je obohacen o prostředí HTC Sense a výrobce nabídne službu HTCSense.com, se kterou bude moci uživatel spravovat mobilní telefon na dálku přes internet.

Výkon hovoří za vše

Výrobce dbal především na výkon přístroje, proto osadil 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon QSD8255 a přidal výtečných 768 MB RAM paměti. Tím udělal z telefonu výkonnější verzi, než je původní model EVO 4G. Dostupná paměť telefonu má hodnotu 1,5GB a je rozšiřitelná microSD kartou (až 32GB). Problém s poklesem výkonu by HTC Desire HD zaznamenat rozhodně neměl. 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a dvojitým LED bleskem bude schopen pořizovat HD 720p video. Z funkcí mu nechybí rozpoznání obličeje či geotagging. Formát videa je 3gp, což je trochu škoda na dnešní dobu.

 

Displej je až přehnaně velký

Dotykový kapacitní displej s WVGA rozlišením (480 x 800 px) má úhlopříčku 4,3″ (10,9 cm) a zobrazuje 16 milionů barev. Displej podporuje Multitouch, má senzor vzdálenosti pro automatický zámek displeje při hovoru, akcelerometr pro překlápění displeje a také světelný senzor pro automatickou regulaci jasu. Pro někoho může být tak velký displej prospěšný, jiní naopak zapláčí nad obrovitou konstrukcí, která se v ruce jistě nedobře drží.

Kompletní datová výbava

HTC Desire HD podporuje datové přenosy GPRS, EDGE, HSDPA (download 14,4 Mb/s, upload 5,76 Mb/s), bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n) s DLNA, Bluetooth 2.1 a má microUSB port. Nese také klasický 3,5 mm konektor Jack. V nabídce dalších funkcí se v podstatě neliší od druhého představeného telefonu, HTC Desire Z (čtěte HTC Desire Z – dvojče modelu T-Mobile G2). Přehrávač videí podporuje formáty .3gp, .3g2, .mp4, .wmv a navíc i Xvid, hudební přehrávač si poradí s formáty .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma. GPS pracuje s mapami Google a novou službou Locations, díky které vidíte svou pozici takřka okamžitě, mapové podklady jsou totiž předstažené v telefonu.

Dostupnost HTC Desire HD je uváděna mezi srpnem a listopadem 2010, cena telefonu je nastavena na 14 499 Kč.

ČLÁNKY:,
Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  diskuze (0)

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

DNES  |    |  2 komentáře

Asi už víte, že nákupem elektroniky přímo z Číny se dá někdy docela slušně ušetřit. Dnes se podíváme na chytré hodinky, které…

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

DNES  |    |  diskuze (1)

Jak už je u japonského výrobce mobilních telefonů Sony zvyklostí, tak i letos představí v pořadí již druhou vlajkovou loď společně s…

Mobilní zobrazení