Mobilizujeme.cz

Gresso: luxusní telefony z 200 let starého dřeva

  |  komentovat  |  autor:

Gresso začalo vyrábět novou kolekci Avantgarde z afrického černého dřeva. Historie těchto modelů se tak vlastně začala psát již před 200 lety, neboť tak staré je toto vzácné dřevo. Pojďte se s námi podívat na vůbec jedny z nejdražších telefonů na světě.

Již dříve se ruský výrobce Gresso prezentoval kvalitními a zároveň luxusními telefony, tehdy šlo o kolekci Black Aura. Nyní vyplula na povrch nová kolekce s názvem Avantgarde, ve které jsou zahrnuty dva modely. Opět se ke slovu dostalo vzácné africké dřevo, kterým je tělo telefonů obloženo. Dva nové modely se od sebe liší jen nepatrně, avšak výrobce zdůrazňuje, že každý kus je naprostý unikát. Ani v přírodě totiž neexistují dva identické stromy se stejnou kresbou a strukturou dřeva. Mobilnímu telefonu to tak dodává jistou dávku exkluzivity.

Avantgarde Luna a Avantgarde Sol

Na obou novinkách zaujme především safírové sklíčko se 42 karáty), které pokrývá rám celého displeje. Ten je samozřejmě typu TFT s rozlišením QVGA (240 x 320 px) a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Všechny operace telefonu poběží na vlastním uživatelském prostředí Gresso, založeném na klasických Windows Mobile 6.


Hned na první pohled je vidět zásadní rozdíl těchto dvou modelů, a sice jiná klávesnice. Zatímco u modelu Avantgarde Luna jsou klávesy klasické, obdélníkového tvaru, u Avantgarde Sol jde o kulatá tlačítka. Rozměry obou modelů kolekce Avantgarde jsou totožné, odpovídají 119,5 x 48 x1 4 mm. Hmotnost se u Avantgarde Luna vyšplhala na 128 gramů, u Avantgarde Sol dokonce až na 135 gramů.

Oba telefony jsou kompatibilní v pásmech GSM 900/1800/1900 MHz. Z jejich multimediální výbavy lze zmínit fotoaparát s rozlišením 2 Mpx nebo dvojici přehrávačů na video a hudbu (MP3, MIDI, WMA, WAV, AVI, ASF, WMV). Pro úschovu dat poslouží 64 MB vnitřní paměti, kterou je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet (až 2GB).

Technické parametry obou modelů

Rozměry119,5 x 48 x14 mm
Hmotnost128 gramů (u modelu Avantgarde Sol 135 g)
SítěGSM 900 / 1800 / 1900 MHz
Displej240 x 320 pixelů, TFT, 65 tisíc barev
Paměť64 MB vnitřní

slot pro karty (až 2GB)

Operační systémoperační systém Gresso založený na klasickým Windows Mobile 6
Organizační funkcekalendář, úkolovník, poznámky, opakovaný budík, kalkulačka, WAP 2.0
Multimédia64-hlasá polyfonie, hudební přehrávač (MP3, MIDI, WMA, WAV, AVI, ASF, WMV), video přehrávač, JAVA
Fotoaparát2 Mpx (1600 x 1200 px)
PřipojeníBluetooth 1.2, GPRS (třídy 10)
Baterie a výdržLi-Ion 1100 mAh

pohotovost max.: 150 hodin (GSM i UMTS)
max. doba hovoru: 240 minut

Cena a dostupnostLuna 5 000 Euro (125 tisíc Kč)

Sol 7 000 Euro (196 tisíc Kč)

Q4 2007

TIP: Oficiální stránky kolekce Avantgarde http://www.gresso.com.

Obě novinky z kolekce Avantgarde se dostanou na pulty prodejen v průběhu čtvrtého čtvrtletí, tedy na Vánoce. Co na ně říkáte vy? Zakoupili byste si tyto luxusní modely za astronomickou částku? Vyjádřit se můžete do naší diskuze.

zdroj: www.slashphone.com, www.gresso.com

ČLÁNKY:
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení