Mobilizujeme.cz

5 nejzajímavějších novinek z veletrhu IFA 2015

  |  komentovat  |  autor:

Letošní veletrh spotřební elektroniky IFA v Berlíně je již za námi, neuškodí však si jej připomenout a zrekapitulovat, co nejzajímavějšího přinesl.

ifa-2015

Tip: Veletrh IFA 2015: Přehled všech novinek

Každé ze zařízení, jež zmiňujeme v tomto článku, je něčím specifické, zpravidla nějakou neotřelou funkcionalitou, kterou se odlišuje od konkurence. A jelikož se jednalo o výstavu spotřebitelských zařízení, dostanou se všechny uvedené přístroje již brzy do prodeje.

Huawei Mate S

Rozhodně překvapení letošního ročníku, byť se něco šuškalo již dopředu. Firma Huawei svou novou vlajkovou lodí Mate S alespoň dočasně překonala Apple a vlastně i ostatní konkurenci, neboť Mate S má něco, co zatím nikdo jiný (nepočítáme-li chytré hodinky Apple Watch) – technologii displeje Force Touch. Ta uživatelům umožní rozšířené možnosti ovládání, neboť displej s takovou technologií umí vnímat intenzitu dotyku. Už se těšíme, až si sami vyzkoušíme funkčnost tohoto prvku.

huawei-mate-s-banner

Sony Xperia Z5 Premium

Japonská společnost Sony na IFA představila řadu svých telefonů Xperia Z5, jejíž prémiový model se jmenuje prostě Xperia Z5 Premium. A i ten má svoje prvenství – displej s rozlišením 4K. Sice nevíme, jak moc bude tak vysoké rozlišení na malém, 5,5palcovém displeji praktické (a navíc toho 4K obsahu zatím tolik není), ale rozhodně se jedná o zajímavost, s níž ohromíte kamarády. Mimo 4K displej je přístroj vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB paměti RAM, baterií s kapacitou 3 430 mAh či 32 GB úložištěm.

sony-xperia-z5-premium-compact-1-w782

HiSense Magic Mirror

Podle mnoha médií jde o nejzajímavější tablet uvedený letos v Berlíně, a to především proto, že obsahuje prakticky bezrámečkový Retina displej. Kouzelné zrcadlo s rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů (téměř 360 ppi!) běží na upraveném Androidu 5.0 Lollipop s přizpůsobeným minimalistickým uživatelským rozhraním a je vybaveno procesorem Rockchip, 2 GB RAM a 32 GB integrovaným úložištěm. Podporována je i technologie Dolby Audio pro lepší zvuk. Pokud zrovna bydlíte v Číně, můžete si tablet HiSense Magic Mirror koupit již nyní, a to v přepočtu asi za 7 tisíc.

HiSense-Magic-Mirror

Acer Jade Primo

Acer Jade Primo je prvním smartphonem s operačním systémem Windows 10 s funkcí Continuum. To znamená, že se jedná o plnohodnotný počítač. Přes dokovací stanici nebo miracast jej můžete propojit s externím monitorem a dalšími periferiemi. Ostatně, jako kapesní počítač byl model Jade Primo na tiskové konferenci i představen. Setřel se tak poslední rozdíl mezi chytrými telefony a PC. Jestli definitivně, to ukáže až čas.

acer_jade_primo_continuum

Lenovo Phab a Phab Plus

Stejně jako předchozí zařízení, i tyto modely stírají rozdíly mezi jednotlivými formami technologií. Tentokrát jde o telefony a tablety. Obří zařízení totiž připomínají tablet, ale dá se z nich i volat. Dražší s obou zařízení (Phab Plus) nabízí Full HD 1080p displej s úhlopříčkou 6,8 palce, procesor Qualcomm Snapdragon 615 či 2 GB RAM. To levnější má úhlopříčku dokonce ještě větší (6,98″), ale na druhou stranu nabízí jen HD rozlišení.

lenovo-phab-plus-obr2

Která z letošních novinek veletrhu IFA přijde nejzajímavější vám?

ČLÁNKY:, , , , , ,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení