Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Wozniak: iPhone X je dobrý, ale ovládání působí chaoticky

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Steve Wozniak již dávno nepracuje pro společnost Apple. Jakožto její spoluzakladatel je s ní však stále úzce spjat. Navíc je to mediálně známá a vcelku oblíbená postava, především díky svým glosám a bonmotům. Naposledy se strefoval právě do iPhonu X, to když byl v září 2017 představen. Wozniak tehdy řekl, že plánuje zůstat u klasických iPhonů a koupí si iPhone 8. Změnilo se od té doby něco?

Wozniak opravdu dodržel slovo a stal se uživatelem iPhonu 8, k čemuž dodával, že ho iPhone X nechává chladným. Jak jsme se ale dozvěděli, postoj „Velkého Woze“ k revolučnímu iPhonu X se radikálně změnil. Wozniak o tom pohovořil na setkání Nordic Business Forum ve Stockholmu, švédském hlavním městě. Zmiňuje, že již v minulosti používal iPhone 6 a iPhone 7 a byl s nimi nadmíru spokojen, nebyl tedy důvod dávat šanci jubilejní jablečné „Desítce“ a zůstal tak tradičně u nástupce v podobě současného iPhonu 8.

Až donedávna, kdy ho překvapil Tim Cook, který mu poslal iPhone X (recenze). Steve Wozniak, podle vlastních slov „kouzlem iPhonu X nepolíben“, po čase stráveném s tímto zařízením tvrdí, že se jedná o dobrý stroj a „docela se mu líbí“. Co je však hlavní, i k tomuto stroji má své výhrady. Nejvíce mu prý vadí chaotické hardwarové ovládání pomocí zbývajících tlačítek, způsobené absencí domovského tlačítka; pro lepší pochopení, po odstranění tlačítka Home musela tři zbylá tlačítka (vypínací tlačítko a tlačítka pro nastavení hlasitosti) převzít povinnosti chybějícího Home Buttonu.

Wozniakovi nejvíce vadí, že tlačítka dělají věci, které byste od nich nečekali. Pro vylíčení lze uvést příklad s vypínacím tlačítkem, které při lehkém stisknutí provede probuzení či naopak uspání displeje. Po kratším podržení spustí hlasovou asistentku Siri, zatímco při jen o trochu delším stisku se zobrazí možnost vypnutí telefonu. Aby toho nebylo málo, při několikanásobném rychlém stisknutí se na chvíli z bezpečnostních důvodů deaktivuje čtečka obličeje Face ID a pro odemknutí přístroje je nutné zadání kódu.

V tomto případě je třeba uznat, že naučit se tyto rychlé – pro běžné užívání však důležité – zkratky může být pro někoho matoucí a na první pohled působit nejasně. Na stranu druhou, pokud je tohle jediná věc, která Stevu Wozniakovi opravdu vadí a design nebo již ikonický výřez horní lišty jej nijak nerozptyluje, může si Apple gratulovat, protože mu produkt schválil jeden z největších milovníků a zároveň kritiků přístrojů s logem společnosti Apple.

Co vy, souhlasíte se Stevem Wozniakem?

zdroj: 9To5Mac

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KarelkazanRadek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

No nevím jestli si Apple může gratulovat když mu ho Tim Cook věnoval, Wozniak taky mohl říct: Zadarmo dobrý, ale kdo za něj dal 1000$ toho bych poslal na oddělení psychiatrie.

Karel
Karel

Proč psychiatrie? Já si jej třeba koupil a oťukání gest pro mne bylo záležitostí jednoho dne. Jste komunista, že chcete diktovat, co si mají lidi za své peníze koupit?

kazan
kazan

Vyjímečně s tím obézním blbem souhlasím

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  4 komentáře

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení