Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Windows Phone (8.1) update dorazí na jaře, a to i pro stávající modely

  |  9 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Microsoft dnes v Barceloně oznámil, že nová aktualizace systému Windows Phone přinese tlačítka na displeji, podporu dvou SIM karet či možnost ukládání aplikací na SD kartu.

Microsoft dnes v Barceloně pořádá u příležitosti mobilního kongresu MWC 2014 svou tiskovou konferenci. Když padla řeč na mobilní operační systému od Microsoftu, slovo si vzal Joe Belfiore, tedy hlavní manažer společnosti pro Windows Phone a oznámil, že příští aktualizace operačního systému (s pravděpodobným názvem Windows Phone 8.1), oficiálně dorazí letos na jaře a to jak na nová zařízení, tak také na již stávající modely.

Micorsoft

Příští verze Windows Phone již nebude bezpodmínečně vyžadovat tři tlačítka pod displejem, místo toho přichází s podporou tlačítek přímo na displeji zařízení. Dalším výrazným vylepšením je podpora dual-SIM. To znamená, že spekulovaná Lumia 630/635 by měla dorazit krátce po představení nové verze operačního systému. Microsoft spolupracuje s Qualcommem z důvodu bezproblémové integrace dvou SIM karet do Windows Phone. Nově také bude mobilní systém od Microsoftu podporovat některé čipy od Qualcommu, které doposud nepodporoval, včetně Snapdragonu 400 a Snapdragonu 200. Oba jsou ideální pro superlevné smartphony.

Velice dobrou zprávou je také informace, že nám Windows Phone nově umožní ukládat aplikace a hry na SD kartu. Oddechnou si tak především majitelé zařízení se 4 GB vnitřní paměti. O hlasovém asistentu Cortana zatím nepadla ani zmínka, to ale neznamená, že se jej ve Windows Phone již brzy nedočkáme.

Nokia Lumia 635 Nokia Lumia 630
Údajné screeny obrazovky z Lumie 630/635

Přesné datum vydání nové aktualizace systému od Microsoftu ještě nebylo odhaleno, víme jen, že to bude letos na jaře. Jakmile budeme mít nové informace, určitě vám je co nejdříve přineseme. Zatím sledujte naše další zpravodajství přímo z Barcelony, odkud vám přinášíme čerstvé novinky.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Mobilní zobrazení