Mobilizujeme.cz

Unikají specifikace špičkových Xperií Z4 pro příští rok!

  |  11 komentářů  |  autor:

V září proběhl berlínský veletrh IFA, kde většina výrobců představila zařízení, kterými se budou snažit zaujmout zákazníky v druhé polovině letošního roku. Výjimkou nebylo ani Sony, které zde představilo svoji absolutní špičku v podobě Xperií Z3, Z3 Compact a malého tabletu Z3 Compact Tablet. V Sony se ale činí, a tak zde máme první úniky ohledně chystaných Xperií Z4…

Sony před dvěma dny jako první oznámilo, že se na CESu 2015 dočkáme tiskové konference. Nyní vyplouvají na povrch pravděpodobné specifikace zařízení, jejichž představení bychom se zde měli dočkat.

Prvním takovým zařízením by se měla stát zbrusu nová Xperia Z4. Ta by měla nahradit dosavadní Xperii Z3 coby dosavadní vlajkovou loď tohoto japonského výrobce. Dle prvních úniků bychom se měli dočkat displeje s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, přičemž úhlopříčka by měla povyrůst na 5,5 palce. Procesorem by se měl stát nový 64-bitový Snapdragon 810 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,8 GHz, jenž bude doplněn celými 4 GB operační paměti. Vnitřní paměť by pak měla konečně nabídnout dvojnásobnou kapacitu oproti předchozím modelům, tedy rovných 32 GB. Xperia Z4 by měla také podporovat bezdrátové nabíjení dle standardu Qi, a i přes zachování odolnosti dle certifikace IP68 bychom se u tohoto modelu již neměli setkat s krytkami u konektorů.


Xperia Z3: Aktuální vlajková loď od firmy Sony

Samozřejmě by neměla chybět ani menší verze Xperia Z4 Compact. Zde by se do velikosti 4,6 palcové úhlopříčky zasahovat nemělo, povyroste však rozlišení z HD na Full HD. Zbytek výbavy by pak měl být totožný s velkou „Zet Čtyřkou“.

Po delší době bychom se měli dočkat i nového phabletu ze řady Ultra. A nemělo by jít o nic menšího než Xperii Z4 Ultra, jež by měla nabídnout velký 6,4 palcový displej pravděpodobně s QHD rozlišením (spekuluje se však i o 4K displeji).

Čtvrtým a posledním zařízením by měl být i velký Z4 Tablet s 10,1 palcovou úhlopříčkou s QHD rozlišením, nicméně stejně jako u Xperie Z4 Ultra se spekuluje o 4K. Střeva tabletu by měla zůstat totožná s Xperií Z4, rozdílů bychom se měli dočkat až u fotoaparátů, kdy přední nabídne rozlišení 8 Mpx, zadní pak 13 Mpx.

Specifikace vypadají opravdu dobře, doufejme tak, že se spekulace potvrdí. To bychom měli zjistit nejpozději na CESu v Las Vegas, kde bude mít Sony 5. ledna svoji tiskovou konferenci.

Těšíte se na nová zařízení od Sony? Uvítali byste něco, co v článku zmíněno nebylo?

zdroj: TalkAndroid

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

Za necelý měsíc představí společnost Huawei velmi očekávaný phablet Mate 10. Konkrétně uvede hned tři modely, jedním z nich bude i telefon…

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

VČERA  |    |  3 komentáře

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

VČERA  |    |  9 komentářů

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Mobilní zobrazení