Recenze Sony WF-SP800N – Nejlepší z těch ne úplně drahých

  • Sony patří k absolutní špičce ve výrobě komerčně úspěšných sluchátek
  • Novinka jménem WF-SP800N míří na středně náročné zákazníky
  • Specializuje se na sport, extrémní basy a stojí necelých 6 tisíc korun
Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Úvodem bych si dovolil váženého čtenáře upozornit, že se v testu často nevyhnu srovnání se starším, ale hodně podobným modelem WF-1000XM3 (recenze). Ten jsem recenzoval zhruba před rokem a byl jsem natolik nadšen, že jsem si nakonec jedny “tisícovky” pořídil pro sebe a používám je prakticky na denní bázi.

Ale zpět k novince! Ta má přinést sportovnější styl. Ruku v ruce s tím má jít lepší držení sluchátek v uších, lepší voděodolnost, lepší výdrž a menší pouzdro. Aktivní potlačení okolního hluku zůstalo zachováno a pro řádné nakopnutí ke sportovním výkonům má pomoci Extra Bass, což mi zní dost “devadesátkově”, ale proč ne…

Balení a překvapivé zpracování

Sluchátka v bíle barvě mi přišla v docela hezké krabičce, ze které jsem nedočkavě vyndal pouzdro, které zároveň umí sluchátka dobít. Pouzdro tvoří bílý plast s hrubou texturou. Nepůsobí to nijak luxusně nebo hodnotně, ale s ohledem na sportovní zaměření produktu vidím jednoznačně výhodu na straně praktičnosti.

Hodně jsem se těšil na celkové zmenšení pouzdra, což byla před uvedením hojně propagovaná vlastnost. Ano, je skutečně o něco nižší než to, do kterého dávám WF-1000XM3. Ale to je tak všechno. Je totiž zároveň i tlustší a celkově prostě takové buclatější. Jestli jsem si tisícovky mohl dát v krabičce do kapsy, tak u sportovnějších osmistovek už musím konstatovat, že to nejde tak pohodlně.

To nejdůležitější se ale ukrývá uvnitř, takže se jdeme podívat na samotná sluchátka. Jsou pevně usazena v nabíječce, ze které po odklopení víčka tak trochu čumí do prostoru. To není ke škodě věci, aspoň se lépe vyndávají. Stále jsou ale držena magnetickou silou, která je nepustí ven ani když otevřenou krabičku otočíte vzhůru nohama a zatřesete s ní.

Po vyndání se odhalila největší změna, kterou sluchátka prošla oproti modelu WF-1000XM3, a to, že přibyla silikonová nožička, která se po vsazení do ucha opírá o jeho vnitřní stranu. Zároveň s tím se o zhruba dva až tři milimetry zvětšila celková tloušťka a byl lehce pozměněn tvar. Materiálem samotných sluchátek je opět hrubší bílý plast, jediné lesklé části jsou dotykové plošky sloužící k ovládání.

Sony WF-SP800N

Obsah balení, Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Odolnější a o malinko větší

K tělu sluchátek ještě jeden fakt – jak jsem se zmínil výše, byla vylepšena odolnosti proti vodě a prachu. Ta je u novinky vyjádřena certifikací IP55. To znamená základní ochranu proti prachu a zároveň i proti tryskající vodě. V praxi se tak nemusíte bát, že pot nebo déšť by tomuto relativně drahému kusu elektroniky nějak ublížily. A po cvičení je možné sluchátka v klidu omýt vodou z kohoutku. Určitě bych ale nedoporučovat je zkoušet do vody ponořit, na to už stavěna nejsou.

V uchu skutečně sportovnější WF-SP800N sedí s větší jistotou než jejich méně akční předchůdce. Zvlášť pokud si vybere tu správnou velikost ze silikonových nástavců. Jsou k dispozici dvě velikosti silikonových nožiček a tři kloboučky, které přijdou do zvukovodu. Potěšující je, že v případě potřeby lze fungovat i bez nožičky, čímž se ale trochu vytrácí ta jistota, se kterou sluchátka v uších sedí.

Nutno ale konstatovat, že při používání každý na první pohled vidí, že vám něco trčí z uší. “Osmistovky” rozhodně nejsou nijak decentní, jak je ostatně patrné i z fotografií. Pokud by nebyl model sportovně zaměřen, už bych si v tomto směru trochu stěžoval. Jelikož ale chápu nutnost malého zvětšení kvůli uchycení silikonové nožičky, budu to považovat za vlastnost, ne za negativum.

Propojení i ovládání na jedničku

Propojení s telefonem se realizuje stažením aplikace, která si pomocí Bluetooth sluchátka najde a nabídne spárování. Poté je stačí k telefonu přiložit (NFC) a za chvíli je hotovo. Potěšující je, že po vypnutí se sluchátka s telefonem párují automaticky a nesetkal jsem se za celou dobu testu s tím, že by to nefungovalo.

Ovládání je potom prakticky identické s “tisícovkami”. Každé sluchátko má dotykovou plošku, která funguje jako tlačítko. Zapomeňte, že byste si nějakým jemným pohybem prstu snižovali nebo zvyšovali hlasitost, to opravdu ne. Ostatně, hlasitost se na sluchátkách měnit nedá vůbec. Osobně jsem to za minus nepovažoval, regulaci jsem řešil obvykle přes Apple Watch, ale chápu, že pro ty, co jsou zvyklí nosit telefon v batohu, se může jednat o zásadní nedostatek.

Zvuk jako to hlavní

Nejdůležitější vlastností je ale u většiny sluchátek to, jak vlastně hrají. Neděste se při prvním poslechu, minimálně v mém případě chvíli trvalo, než se sluchátka vyhrála a jejich zvuk přestal být plochý a bez výrazu. Pak to ale stálo za to! Výšky mi připadaly dost čisté a prokreslené a ani při maximální hlasitosti jsem nezaznamenal, že by přecházely do takového toho nepříjemného zvonění, ze kterého po chvíli bolí hlava.

Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Středy mohly sice být o něco bohatší, ale plně to vynahrazují basy. Ty jsou krásně dunivé a mohutné, ale přiznám se, že basově laděná sluchátka nejsou úplně můj šálek kávy, takže jsem je musel pomocí ekvalizéru potlačit. Na druhou stranu, v akčních (nejen) mobilních hrách dokážou právě basy skvěle vtáhnout do dění na obrazovce.

A zde jsem právě vnímal zásadní rozdíl oproti WF-1000XM3, která mají zvuk o malinko vyrovnanější a chybí jim ten “Extra Bass”. Opět je to ale něco, co vzhledem k odlišnému zaměření obou produktů chápu.

Zapnout/vypnout okolí

Aktivní potlačení hluku funguje ve třech základních režimech. Tím prvním je potlačení hluku okolí. To je disciplína, kterou Sony umí fakt na jedničku a je to hodně znát. Bohužel ale umění japonských inženýrů trochu sabotuje fakt, že WF-SP800N nelze (alespoň v mém případě) zasunout tak hluboko do zvukovodu jako několikrát zmíněného předchůdce. Samotná sluchátka tedy tak dokonale neizolují a proto je i efekt ANC o malinko slabší.

Pořád je ale dost silný na to, aby se dal poslech hudby považovat i třeba v metru nebo vlaku za nerušený. Když už jsme u těch dopravních prostředků, tak jejich pravidelné, opakující se hluky, umí sluchátka filtrovat nejlépe. Ty náhodnější už přeci jen zejména při poslechu na nižší hlasitost k posluchači proniknou. V rámci cenové kategorie se ale pořád jedná o silně nadprůměrný výkon.

Další možností je nechat naopak zvuky okolí k sluchovému aparátu pronikat a ještě je zesilovat. I při vyšší hlasitosti tak člověk ví, že někdo zrovna zavřel dveře nebo na něj mluví. Jedná se o ideální režim třeba do práce, kde čas od času někdo něco potřebuje. Zároveň je možné i nechat systém zvýrazňovat buď všechny okolní hluky nebo jen lidské hlasy. Stejného efektu lze docílit kdykoliv podržením prstu na dotykové plošce, což navíc ještě ztlumí hudbu, takže krásně slyšíte, když vám třeba někdo něco říká.

No a nakonec je tu ještě varianta nechat sluchátka fungovat jako… No zkrátka jako obyčejná sluchátka bez nějakých hrátek se zvuky, které přicházejí zvenčí. Zároveň je to i možnost, jak prodloužit výdrž baterie, ale k tomu se dostanu později.

Povedená appka

Ovládací aplikace byla před časem dost změněna, nicméně přehlednosti to jen prospělo. V horní části je po spuštění vidět úroveň nabití každého sluchátka zvlášť a dokonce i míra nabití samotného pouzdra. Poměrně důležité je ale i ovládání ANC. To lze řešit buď manuálně, tedy pomocí klepnutí na levou dotykovou plošku, případně to nechat řešit aplikaci samotnou, která umí poznat, co právě asi děláte. A zvládá se i učit na základě polohy telefonu. Časem tedy bude vědět, že když jste v centru města, tak chcete filtrovat všechny okolní hluky, kdežto v práci potřebujete i trochu slyšet, co se děje kolem.

V záložce Sound se potom, jak už název sám napovídá, děje vše kolem zvuku. Tedy ekvalizér, možnost nechat si analyzovat pomocí fotografie tvar ucha a pomocí toho upravit zvuk a pak také položka zahrnující možnost emulace jakéhosi 360stupňového zvuku. Tu jsem po vyzkoušení nechal vypnutou, protože umělé napodobení prostoru mi není úplně sympatické, ale jen pro informaci napíšu, že z těch známějších aplikací toto podporuje třeba Tidal nebo Deezer.

Funkce plošek lze pak nastavit v záložce System, kde se ukrývají ještě další nastavení. Můžete si zvolit v jakém jazyce má mluvit hlas oznamující přepnutí ANC a stav baterie, lze určit, co se má dít po vyndání sluchátek z uší a podobně. V aplikace je zkrátka vše potřebné a nic navíc.

Je to držák!

Aby byl výčet vlastností kompletní, musím ještě zhodnotit výdrž baterie. Sony udává 9 hodin na jedno nabití, respektive 13 hodin při vypnutém potlačení hluku. A pouzdro ukrývá zásobu na ještě jeden takový hudební maraton, což teoreticky znamená, že s sebou nosíte 18 nebo 26 hodin poslechu.

Praxe vypadá tak, že první a druhý pracovní den, kdy mi jede hudba do sluchátek v průměru zhruba 6 hodin, neřeším. Třetí den mrknu do aplikace a vidím, že pouzdro už by sneslo večer připojit na nabíječku, to udělám a do konce pracovního týdne opět neřeším. Počítat výdrž na hodiny nebo minuty je zde opravdu zbytečné, je zkrátka dostatečná a kdo se nechystá na měsíc mimo civilizaci, nemusí si v tomto směru dělat vůbec starosti. Ale pozor, bezdrátové nabíjení pouzdro neumí!

Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

I hudbu intenzivně poslouchající člověk sluchátka za jeden den zkrátka nevybije, a to je pro mě důležité. Výrobce taktéž udává, že za 10 minut nabíjení zvládnou sluchátka hrát další hodinu. V praxi jsem ověřil, že po 12 minutách na nabíječce jsem vydržel přesně hodinu a sedm minut.

Když už jsme u té práce, tak jsem po dobu testu vyřizoval přes sluchátka většinu hovorů a stížnost z druhé strany jsem slyšel jen jednou, a to ve chvíli, kdy jsem skoro šeptal, abych nerušil kolegy. Jakmile jsem ale odešel do vedlejší místnosti a mohl mluvit normálně, byl jsem slyšet dobře.

Chyby se hledají těžko…

Jakkoliv jsem neměl problém zcela bez okolků a rozpaků zkritizovat novou vlajkovou loď Sony na poli smartphonů, tak u WF-SP800N jsem v podstatě nenašel žádné závažné prohřešky. Ano, nepodařilo se tak úplně zmenšit krabičku a její tvar není zrovna kapesní. Taky mohlo být dobíjení konečně bezdrátové. Co dál? Vlastně nic, zbývá jen druhá miska vah. Zvuk je výborný, zábavný a kdo má zálibu v hudbě s bohatší basovou složkou, bude nadmíru spokojený. Odhlučnění je rovněž skvělé, ergonomii není co vytknout a konečně se člověk nemusí bát deště nebo potu.

Navíc jsou sluchátka dostupná i v opravdu parádní modré barvě a to všechno za bratru 5 490 korun. Je to moc? Není. Člověk za to dostane poctivě vyrobený a solidní produkt, který možná není v ničem úplně nejlepší, ale v součtu ho jeho vlastnosti staví na pomyslný vrchol in-ear sluchátek s aktivním potlačením hluku.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
zábavný zvuk velké pouzdro
skvělé potlačení hluku  absence bezdrátového nabíjení
výdrž na baterii
zvýšená odolnost vodě

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Sony WF-SP800N – Nejlepší z těch ne úplně drahých

  • Sony patří k absolutní špičce ve výrobě komerčně úspěšných sluchátek
  • Novinka jménem WF-SP800N míří na středně náročné zákazníky
  • Specializuje se na sport, extrémní basy a stojí necelých 6 tisíc korun
Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Úvodem bych si dovolil váženého čtenáře upozornit, že se v testu často nevyhnu srovnání se starším, ale hodně podobným modelem WF-1000XM3 (recenze). Ten jsem recenzoval zhruba před rokem a byl jsem natolik nadšen, že jsem si nakonec jedny “tisícovky” pořídil pro sebe a používám je prakticky na denní bázi.

Ale zpět k novince! Ta má přinést sportovnější styl. Ruku v ruce s tím má jít lepší držení sluchátek v uších, lepší voděodolnost, lepší výdrž a menší pouzdro. Aktivní potlačení okolního hluku zůstalo zachováno a pro řádné nakopnutí ke sportovním výkonům má pomoci Extra Bass, což mi zní dost “devadesátkově”, ale proč ne…

Balení a překvapivé zpracování

Sluchátka v bíle barvě mi přišla v docela hezké krabičce, ze které jsem nedočkavě vyndal pouzdro, které zároveň umí sluchátka dobít. Pouzdro tvoří bílý plast s hrubou texturou. Nepůsobí to nijak luxusně nebo hodnotně, ale s ohledem na sportovní zaměření produktu vidím jednoznačně výhodu na straně praktičnosti.

Hodně jsem se těšil na celkové zmenšení pouzdra, což byla před uvedením hojně propagovaná vlastnost. Ano, je skutečně o něco nižší než to, do kterého dávám WF-1000XM3. Ale to je tak všechno. Je totiž zároveň i tlustší a celkově prostě takové buclatější. Jestli jsem si tisícovky mohl dát v krabičce do kapsy, tak u sportovnějších osmistovek už musím konstatovat, že to nejde tak pohodlně.

To nejdůležitější se ale ukrývá uvnitř, takže se jdeme podívat na samotná sluchátka. Jsou pevně usazena v nabíječce, ze které po odklopení víčka tak trochu čumí do prostoru. To není ke škodě věci, aspoň se lépe vyndávají. Stále jsou ale držena magnetickou silou, která je nepustí ven ani když otevřenou krabičku otočíte vzhůru nohama a zatřesete s ní.

Po vyndání se odhalila největší změna, kterou sluchátka prošla oproti modelu WF-1000XM3, a to, že přibyla silikonová nožička, která se po vsazení do ucha opírá o jeho vnitřní stranu. Zároveň s tím se o zhruba dva až tři milimetry zvětšila celková tloušťka a byl lehce pozměněn tvar. Materiálem samotných sluchátek je opět hrubší bílý plast, jediné lesklé části jsou dotykové plošky sloužící k ovládání.

Sony WF-SP800N

Obsah balení, Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Odolnější a o malinko větší

K tělu sluchátek ještě jeden fakt – jak jsem se zmínil výše, byla vylepšena odolnosti proti vodě a prachu. Ta je u novinky vyjádřena certifikací IP55. To znamená základní ochranu proti prachu a zároveň i proti tryskající vodě. V praxi se tak nemusíte bát, že pot nebo déšť by tomuto relativně drahému kusu elektroniky nějak ublížily. A po cvičení je možné sluchátka v klidu omýt vodou z kohoutku. Určitě bych ale nedoporučovat je zkoušet do vody ponořit, na to už stavěna nejsou.

V uchu skutečně sportovnější WF-SP800N sedí s větší jistotou než jejich méně akční předchůdce. Zvlášť pokud si vybere tu správnou velikost ze silikonových nástavců. Jsou k dispozici dvě velikosti silikonových nožiček a tři kloboučky, které přijdou do zvukovodu. Potěšující je, že v případě potřeby lze fungovat i bez nožičky, čímž se ale trochu vytrácí ta jistota, se kterou sluchátka v uších sedí.

Nutno ale konstatovat, že při používání každý na první pohled vidí, že vám něco trčí z uší. “Osmistovky” rozhodně nejsou nijak decentní, jak je ostatně patrné i z fotografií. Pokud by nebyl model sportovně zaměřen, už bych si v tomto směru trochu stěžoval. Jelikož ale chápu nutnost malého zvětšení kvůli uchycení silikonové nožičky, budu to považovat za vlastnost, ne za negativum.

Propojení i ovládání na jedničku

Propojení s telefonem se realizuje stažením aplikace, která si pomocí Bluetooth sluchátka najde a nabídne spárování. Poté je stačí k telefonu přiložit (NFC) a za chvíli je hotovo. Potěšující je, že po vypnutí se sluchátka s telefonem párují automaticky a nesetkal jsem se za celou dobu testu s tím, že by to nefungovalo.

Ovládání je potom prakticky identické s “tisícovkami”. Každé sluchátko má dotykovou plošku, která funguje jako tlačítko. Zapomeňte, že byste si nějakým jemným pohybem prstu snižovali nebo zvyšovali hlasitost, to opravdu ne. Ostatně, hlasitost se na sluchátkách měnit nedá vůbec. Osobně jsem to za minus nepovažoval, regulaci jsem řešil obvykle přes Apple Watch, ale chápu, že pro ty, co jsou zvyklí nosit telefon v batohu, se může jednat o zásadní nedostatek.

Zvuk jako to hlavní

Nejdůležitější vlastností je ale u většiny sluchátek to, jak vlastně hrají. Neděste se při prvním poslechu, minimálně v mém případě chvíli trvalo, než se sluchátka vyhrála a jejich zvuk přestal být plochý a bez výrazu. Pak to ale stálo za to! Výšky mi připadaly dost čisté a prokreslené a ani při maximální hlasitosti jsem nezaznamenal, že by přecházely do takového toho nepříjemného zvonění, ze kterého po chvíli bolí hlava.

Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

Středy mohly sice být o něco bohatší, ale plně to vynahrazují basy. Ty jsou krásně dunivé a mohutné, ale přiznám se, že basově laděná sluchátka nejsou úplně můj šálek kávy, takže jsem je musel pomocí ekvalizéru potlačit. Na druhou stranu, v akčních (nejen) mobilních hrách dokážou právě basy skvěle vtáhnout do dění na obrazovce.

A zde jsem právě vnímal zásadní rozdíl oproti WF-1000XM3, která mají zvuk o malinko vyrovnanější a chybí jim ten “Extra Bass”. Opět je to ale něco, co vzhledem k odlišnému zaměření obou produktů chápu.

Zapnout/vypnout okolí

Aktivní potlačení hluku funguje ve třech základních režimech. Tím prvním je potlačení hluku okolí. To je disciplína, kterou Sony umí fakt na jedničku a je to hodně znát. Bohužel ale umění japonských inženýrů trochu sabotuje fakt, že WF-SP800N nelze (alespoň v mém případě) zasunout tak hluboko do zvukovodu jako několikrát zmíněného předchůdce. Samotná sluchátka tedy tak dokonale neizolují a proto je i efekt ANC o malinko slabší.

Pořád je ale dost silný na to, aby se dal poslech hudby považovat i třeba v metru nebo vlaku za nerušený. Když už jsme u těch dopravních prostředků, tak jejich pravidelné, opakující se hluky, umí sluchátka filtrovat nejlépe. Ty náhodnější už přeci jen zejména při poslechu na nižší hlasitost k posluchači proniknou. V rámci cenové kategorie se ale pořád jedná o silně nadprůměrný výkon.

Další možností je nechat naopak zvuky okolí k sluchovému aparátu pronikat a ještě je zesilovat. I při vyšší hlasitosti tak člověk ví, že někdo zrovna zavřel dveře nebo na něj mluví. Jedná se o ideální režim třeba do práce, kde čas od času někdo něco potřebuje. Zároveň je možné i nechat systém zvýrazňovat buď všechny okolní hluky nebo jen lidské hlasy. Stejného efektu lze docílit kdykoliv podržením prstu na dotykové plošce, což navíc ještě ztlumí hudbu, takže krásně slyšíte, když vám třeba někdo něco říká.

No a nakonec je tu ještě varianta nechat sluchátka fungovat jako… No zkrátka jako obyčejná sluchátka bez nějakých hrátek se zvuky, které přicházejí zvenčí. Zároveň je to i možnost, jak prodloužit výdrž baterie, ale k tomu se dostanu později.

Povedená appka

Ovládací aplikace byla před časem dost změněna, nicméně přehlednosti to jen prospělo. V horní části je po spuštění vidět úroveň nabití každého sluchátka zvlášť a dokonce i míra nabití samotného pouzdra. Poměrně důležité je ale i ovládání ANC. To lze řešit buď manuálně, tedy pomocí klepnutí na levou dotykovou plošku, případně to nechat řešit aplikaci samotnou, která umí poznat, co právě asi děláte. A zvládá se i učit na základě polohy telefonu. Časem tedy bude vědět, že když jste v centru města, tak chcete filtrovat všechny okolní hluky, kdežto v práci potřebujete i trochu slyšet, co se děje kolem.

V záložce Sound se potom, jak už název sám napovídá, děje vše kolem zvuku. Tedy ekvalizér, možnost nechat si analyzovat pomocí fotografie tvar ucha a pomocí toho upravit zvuk a pak také položka zahrnující možnost emulace jakéhosi 360stupňového zvuku. Tu jsem po vyzkoušení nechal vypnutou, protože umělé napodobení prostoru mi není úplně sympatické, ale jen pro informaci napíšu, že z těch známějších aplikací toto podporuje třeba Tidal nebo Deezer.

Funkce plošek lze pak nastavit v záložce System, kde se ukrývají ještě další nastavení. Můžete si zvolit v jakém jazyce má mluvit hlas oznamující přepnutí ANC a stav baterie, lze určit, co se má dít po vyndání sluchátek z uší a podobně. V aplikace je zkrátka vše potřebné a nic navíc.

Je to držák!

Aby byl výčet vlastností kompletní, musím ještě zhodnotit výdrž baterie. Sony udává 9 hodin na jedno nabití, respektive 13 hodin při vypnutém potlačení hluku. A pouzdro ukrývá zásobu na ještě jeden takový hudební maraton, což teoreticky znamená, že s sebou nosíte 18 nebo 26 hodin poslechu.

Praxe vypadá tak, že první a druhý pracovní den, kdy mi jede hudba do sluchátek v průměru zhruba 6 hodin, neřeším. Třetí den mrknu do aplikace a vidím, že pouzdro už by sneslo večer připojit na nabíječku, to udělám a do konce pracovního týdne opět neřeším. Počítat výdrž na hodiny nebo minuty je zde opravdu zbytečné, je zkrátka dostatečná a kdo se nechystá na měsíc mimo civilizaci, nemusí si v tomto směru dělat vůbec starosti. Ale pozor, bezdrátové nabíjení pouzdro neumí!

Sony WF-SP800N

Sony WF-SP800N | foto: Mobilizujeme.cz

I hudbu intenzivně poslouchající člověk sluchátka za jeden den zkrátka nevybije, a to je pro mě důležité. Výrobce taktéž udává, že za 10 minut nabíjení zvládnou sluchátka hrát další hodinu. V praxi jsem ověřil, že po 12 minutách na nabíječce jsem vydržel přesně hodinu a sedm minut.

Když už jsme u té práce, tak jsem po dobu testu vyřizoval přes sluchátka většinu hovorů a stížnost z druhé strany jsem slyšel jen jednou, a to ve chvíli, kdy jsem skoro šeptal, abych nerušil kolegy. Jakmile jsem ale odešel do vedlejší místnosti a mohl mluvit normálně, byl jsem slyšet dobře.

Chyby se hledají těžko…

Jakkoliv jsem neměl problém zcela bez okolků a rozpaků zkritizovat novou vlajkovou loď Sony na poli smartphonů, tak u WF-SP800N jsem v podstatě nenašel žádné závažné prohřešky. Ano, nepodařilo se tak úplně zmenšit krabičku a její tvar není zrovna kapesní. Taky mohlo být dobíjení konečně bezdrátové. Co dál? Vlastně nic, zbývá jen druhá miska vah. Zvuk je výborný, zábavný a kdo má zálibu v hudbě s bohatší basovou složkou, bude nadmíru spokojený. Odhlučnění je rovněž skvělé, ergonomii není co vytknout a konečně se člověk nemusí bát deště nebo potu.

Navíc jsou sluchátka dostupná i v opravdu parádní modré barvě a to všechno za bratru 5 490 korun. Je to moc? Není. Člověk za to dostane poctivě vyrobený a solidní produkt, který možná není v ničem úplně nejlepší, ale v součtu ho jeho vlastnosti staví na pomyslný vrchol in-ear sluchátek s aktivním potlačením hluku.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
zábavný zvuk velké pouzdro
skvělé potlačení hluku  absence bezdrátového nabíjení
výdrž na baterii
zvýšená odolnost vodě

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."