Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Sony vypouští aktualizaci na Android 4.0, u nás bude nejpozději za šest týdnů

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Vrbacký

Sony oficiálně začalo vypouštět aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro loňské modely Xperia. I když zatím jen pro některé severské státy, a jen pro některé modely, dočkají se všichni. Do ČR dorazí první updaty nejpozději za šest týdnů.

Další aktualizační šílenství je tady. Sony začíná počínaje dneškem uvolňovat aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro modely Xperia roku 2011, kterým byla aktualizace přislíbena. Ale pozor, brzděte svoje nadšení. Aktualizační vlna není pro všechny modely zároveň, a k nám navíc ještě ani nedorazila.


Jako první se dočkají majitelé Xperií Arc S, Neo V a Ray

První vlna potěší majitele modelů Xperia Arc S, Xperia Neo V a Xperia Ray. Nyní je update distribuován v severských zemích, konkrétně v Irsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Švédsku. Na celý globální trh se update rozšíří nejpozději do 4 – 6 týdnů. A globální trh znamená i naší republiku. Ostatní modely schopné aktualizace, tedy Xperia Arc, Xperia Play, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Active, a Sony Ericsson Live with Walkman se dočkají na úplném konci května, spíše ale počátkem června, opět v závislosti na regionu.

Pro někoho dlouhou čekací dobu na novou verzi Androidu však můžeme lehce omluvit množstvím modelů, pro které Sony update nabídne. Vždyť je to rovných deset modelů, a na rovinu, který jiný výrobce jich aktualizuje tolik?

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
aege
aege

Mám Xperia pro,šlape jako hodinky
a tak je mi jedno zda bude aktualizace na ICS
v červnu nebo v červenci.
Hlavně aby byla bezchybná!!!
Málo která značka se může pochlubit
tak velkým počtem mobilů ,jako Sony, kteří dostanou aktualizaci na ICS.

K@rlos
K@rlos

Přesně tak, Sony nechce být ani za každou cenu první,tak věřím že FW dobře odladí jako verzi 2.3.4 , která na mojí Xperii Ray funguje naprosto bezchybně.

Pro nedočkavce je možnost aktualizovat přes program flashtool a firmware se dá stáhnout na http://www.xperia.cz ve fóru i s návodem, firmware bude zřejmě pocházet ze severských zemí, kde byl uvolněn mezi prvními,ale jinak bude plně funkční i u nás včetně češtiny. Redakce doufám omluví reklamu :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  14 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení