Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy Note II – první dojmy, foto a videopohled (IFA 2012)

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Samsung na velkolepé akci v německém Berlíně odhalil nástupce prvního Galaxy Notu. Nový Galaxy Note II přináší zejména silnější výbavu a dotaženější práci se stylusem S Pen.

Korejský výrobce pokračuje ve své kategorii Note, která má přinášet to dobré z telefonů a tabletů v jediném zařízení. Pokud si libujete nad touto filosofií a chcete jediné zařízení pro práci a zábavu namísto telefonu a tabletu, pak by nový Note II mohl být možností.

Nepřehlédněte: Naše preview novinky Galaxy Note II.


Samsung byl na veletrhu IFA 2012 vidět nejvíce ze všech značek, před areálem měl i nejvíce vlajek

Galaxy Note II vychází z první generace tohoto tabletofonu a design kombinuje s vlajkovou lodí mezi smartphony výrobce, modelem Galaxy S III. Výbavou je dokonce o kus lepší. Můžeme tak říci, že jde v současnosti o nejvybavenější mobilní telefon, který kdy Samsung vyrobil. Právem tak na něj upozorňovalo nejvíce svítítích obrazovek přímo v hale výrobce a dostal také největší prostor, na tiskové konferenci přímo speciální „větší koutek“, ve vystavovací hale pak také šlo o nemalý prostor.

Teď už ale k samotnému telefonu. Samsung zatím novinku ukázal ve světlé bílé a v tmavší variantě. Vzhledem k podobnosti rysů s modelem Galaxy S III působí i nový Galaxy Note II velmi luxusním dojmem v bílé barvě. Tmavší varianta není tolik výrazná.

Vyzkoušeli jsme více než 5 různých kusů a obě barevné varianty měly celkově velmi dobré konstrukční zpracování, ačkoliv ještě nešlo o prodejní kusy, a překvapivě i stabilní software. Tím je operační systém Android ve verzi 4.0.4 Ice Cream Sandwich s nadstavbou TouchWiz 4.0, který využívá čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4412 taktovaný na 1,6 GHz, operační paměť 2 GB RAM a grafiku Mali-400MP.

Operační systém ani hardwarová výbava ale nejsou, vzhledem k podobnosti s Galaxy S III, tím nejzajímavějším, co na telefonu najdeme. Samsung Galaxy Note II se výrazně odlišuje stylusem S Pen. Díky němu dostává zařízení takový lehký punc tabletu. S dotykovým perem můžeme vytvářet poznámky, kreslit si, vyřezávat různé obrázky a celkově mnohem pohodlnější pracovat, než třeba s Galaxy S III, a nemusíme s sebou tahat tablet.

Vylepšený stylus S Pen přináší u Galaxy Notu II řadu funkcí. Ihned po jeho vyjmutí z těla zařízení dojde ke spuštění další plochy, na které máme různé možnosti pro stylus. Kromě klasického ovládání jsou o poznání zajímavější například gesta se stylusem. Po přidržení tlačítka a přiblížení k povrchu displeje se nám objeví malá nápověda, jak s přidrženým tlačítkem a následným gestem po displeji můžeme otevřít další volby, vrátit se o krok zpět, jít domů či otevřít rychlé zkratky.

Díky těmto gestům se dá docela pohodlně nový Note II ovládat jen stylusem, bez potřeby občas kliknout prstem na senzorová tlačítka. To chválíme. Se stylusem S Pen je dále možné otevřít pop-up poznámku, která zůstává až do ukončení stále v popředí, i když se budeme v menu telefonu různé pohybovat. Můžeme si takhle třeba pustit film do pop-up okna, k tomu poznámku do druhého pop-up okna a pak ještě na pozadí případně něco dělat, to vše najednou, plynule, díky výkonnému čtyřjádrovému procesoru.

Zásadní je také interakce nového stylusu s displejem ještě, než se ho vůbec dotkneme. Na vzdálenost asi jednoho centimetru se na displeji objeví malá tečka, vidíme tak, kam stylus směřuje. Díky tomu se dá mnohem lépe kreslit a psát text v návaznosti na tom, co už je vytvořené. Vylepšený poznámkovník se také líbil. V paletě barev si nově můžeme nastavit několik motivů (tloušťka štětce, barva, atd.) a uložit si je. Přes kliknutí na tlačítko na stylusu si pak tyto profily budeme přepínat. Jak pohodlné.

Některé funkce a krátké představení Galaxy Notu II jsme natočili přímo na místě veletrhu IFA 2012 i na video. Ne všechno nám napoprvé fungovalo naší nešikovností. Pokud jsme si ale hráli s telefonem déle, nebyl naprosto žádný problém. Chce to však skutečně nějakou tu dobu cviku a seznámení se všemi funkcemi.

Líbila se nám také funkce pro upozornění v případě vzdálení se od stylusu více než 5 metrů. Telefon pak uživatele upozorní, že nemá stylus s sebou. Na místě v hale Samsungu však tato funkcionalita nefungovala, Note II totiž údajně registroval ve svém okolí další své brášky s jejich stylusy.

Jak se líbí nový Galaxy Note II vám, našim čtenářům? Dejte nám vědět do diskuze pod článkem.

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínská společnost potvrdila, že se na nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo mohou těšit – kromě zhruba desítky modelů řady Moto od…

Mobilní zobrazení