Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Prémiové modely Galaxy odliší skládací OLED displeje

  |  5 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Samsung oficiálně potvrdil, že s masovou výrobou „skládacích panelů“ začne už letos. Jeho vyjádření v tiskové zprávě zní následovně:

„Pokud jde o mobilní byznys, bude Samsung i nadále pokračovat ve svém úsilí o odlišení svých smartphonů využíváním špičkových technologií, jako jsou skládací OLED displeje.“

Samsung se tak letos možná chystá zaútočit. Design jeho údajného skládacího Galaxy X nebo Wing (či jak ho pojmenuje) je prý již „téměř hotov“ a vychytat tak potřebuje už jen uživatelské rozhraní.

Společnost prý přinesla prototypy skládající se dovnitř (infolding) i ven (outfolding) na tajnou schůzku při příležitosti veletrhu CES a její prezentace přilákala více zástupců investorů a operátorů než obvykle, což naznačuje, že by nový produkt mohl být již brzy hotov. Letošní model Galaxy pravděpodobně nabídne verzi infolding, protože u verze outfolding je ve složeném stavu nutné větší zakřivení a tím pádem i vyšší odolnost.

Přemýšlíte-li, co znamená „infolding“, můžete tuto variantu vidět na obrázku výše (obrázek byl přiložený k žádosti Samsungu o patent). Pokud jde o velikost displeje v rozloženém stavu, zdroje potvrdily, že půjde o 7,3palcové monstrum, takže budete moci sledovat video jako na tabletu a potom zařízení zaklapnout a dát si ho do kapsy jako smartphone.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
eMZet007JanekLibbTomáš RichterMichal121 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal121
Michal121

Ne nezahájí, akorát mlžej a poutaj pozornost. Samsung nezahájí seriovou výtobu skládacích displejů (myšleno tak, že se jeden displej překlopí, aniž by se rozdělil na dva kusy) ani letos, ani příští rok a bůhví, jestli za roky dva. byl to před půl rokem právě Samsung, kterej musel jít s pravdou ven a přiznat, že ohebné (skládací) displeje tu ještě nějakej čas nebudou, protože prostě neexistuje technologie, která by umožnovala výrobu. Ale dál sněte a žerte jeden špek vod Samsungu za druhým:D

Tomáš Richter
Tomáš Richter

Michale, s ohebným displejem přišlo i LG, pokud se nepletu. Nemyslím si, že Samsung by nebyl ve fázi prototypu. Takže technologie tu je. Problém vidím v tom, že jedna věc je vytvořit ohebný, skládací displej, a ta druhá, že v podstatě musí vydržet nekonečno ohnutí. Porotože garantavovat například 5000 ohnutí by možná na papíře vypadalo dobře, ale běžný uživatel by si displej „zlikvidoval“ do 14 dní.

Libb
Libb

Když se dívám na statistiku u sebe, mám denně kolem 100 probuzení telefonu, takže nějakých 30-40 000 za rok. Dovolím si dát rovnítko mezi probuzení a otevření. Pokud by nějak zařídili, aby rozevření nebylo nutné, bude to míň, ale i tak jsou to docela velká čísla.

Janek
Janek

Jen doplneni: s ohebným display přišla firma Readius jiz v r. 2009, pokračovatele jsou- LG, Xiaomi, Doogee, Huawei a další.
Patentový výkres Samsungu naznačuje stejnou tloušťku tzn. že v přehnutém stavu dvojnásobek + mezera. To popírá trend co nejmenší tloušťky. První prototypy nevydržely ani 400 přehnutí, pokud se to podaří, bude to zázrak.

eMZet007
eMZet007

Nevím jak Vás, ale mě by skládací mobil dnes již dost prudil.
Jiná věc je tablet, který není v trvalé permanenci a zmenšení jeho rozměrů pro transport má docela smysl.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení