Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít o podobný koncept, který před lety realizovala společnost LG pro svoji řadu G Flex.

Vzpomínáte si ještě na telefon LG G Flex 2 (recenze)? Psal se začátek roku 2015 a tato vlajková loď plnila papírové předpoklady stát se milníkem mezi telefony. Vždyť to byl první telefon, ve kterém tepal procesor Qualcomm Snapdragon 810, na trhu byl k mání i v nádherné červené barvě (dlouho po té přišel HTC U11 (recenze) se svým solárně červeným modelem) a díky zakřivenému displeji měl jedinečný design. Nakonec telefon víceméně skončil v propadlišti dějin.

Důvody neúspěchu, tedy ty hlavní, byly dva. Zaprvé to byla přítomnost nechvalně proslulého Snapdragonu 810 a za druhé zahnutý displej s technologií POLED trpěl vážnými nedostatky. Těžko si představit, že by to po LG někdo zkoušel znovu, nehledě na to, že dnešní trendy jsou trošku někde jinde.

Nicméně to nebrání čínské společnosti vstoupit do stejné řeky. Doogee podle všeho pracuje na displeji s obdobnou technologií jakou používali v LG. Jak je patrné z prvního úniku, displej se dá poměrně dobře ohnout. Má jít o panel do nově připravovaného telefonu s poměrem stran 18,5:9 s 6 GB RAM a 128 GB interním úložištěm. Ostatní specifikace jako procesor, LTE podpora a další nejsou v tuto chvíli známy.

Ponechme teď originálnost stranou. Doogee již posledně dokázalo, že nové formáty umí. Připomeňme model Doogee Mix (recenze), který přinesl do střední třídy bezrámečkový design doslova za hubičku. Chce obdobnou strategii zvolit i u nového zařízení? My proti tomuto nápadu nic nemáme, i když si myslíme, že design dnešních vlajkových lodí nabral jiný kurz. Navíc zahnutí při, řekněme, úhlopříčce 5,5 palců nenabídne nějaký pocit „obklopení obrazem“, jako tomu bylo u velkých televizorů, na to je displej relativně malý. Na druhou stranu je to po delší době „oprášení“ něčeho, co tady v hojné míře nebylo a třeba si telefon najde své příznivce.

Zajímá nás, co si o tom myslíte vy. Je takový design přežitek anebo má šanci znovu uspět?

zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Tak stejně jim ty displeje bude LG vyrábět, a co jsem četl na zahraničních webech LG se vrátí k G FLEX serii bud 2018 nebo 19.

Omg
Omg

Míval jsem LG g flex 2 a konstrukce byla až nečekaně praktická, displej dostačoval, ale snapdragon 810, navíc ještě první nejvíc hřející verze mě odradila.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení