Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít o podobný koncept, který před lety realizovala společnost LG pro svoji řadu G Flex.

Vzpomínáte si ještě na telefon LG G Flex 2 (recenze)? Psal se začátek roku 2015 a tato vlajková loď plnila papírové předpoklady stát se milníkem mezi telefony. Vždyť to byl první telefon, ve kterém tepal procesor Qualcomm Snapdragon 810, na trhu byl k mání i v nádherné červené barvě (dlouho po té přišel HTC U11 (recenze) se svým solárně červeným modelem) a díky zakřivenému displeji měl jedinečný design. Nakonec telefon víceméně skončil v propadlišti dějin.

Důvody neúspěchu, tedy ty hlavní, byly dva. Zaprvé to byla přítomnost nechvalně proslulého Snapdragonu 810 a za druhé zahnutý displej s technologií POLED trpěl vážnými nedostatky. Těžko si představit, že by to po LG někdo zkoušel znovu, nehledě na to, že dnešní trendy jsou trošku někde jinde.

Nicméně to nebrání čínské společnosti vstoupit do stejné řeky. Doogee podle všeho pracuje na displeji s obdobnou technologií jakou používali v LG. Jak je patrné z prvního úniku, displej se dá poměrně dobře ohnout. Má jít o panel do nově připravovaného telefonu s poměrem stran 18,5:9 s 6 GB RAM a 128 GB interním úložištěm. Ostatní specifikace jako procesor, LTE podpora a další nejsou v tuto chvíli známy.

Ponechme teď originálnost stranou. Doogee již posledně dokázalo, že nové formáty umí. Připomeňme model Doogee Mix (recenze), který přinesl do střední třídy bezrámečkový design doslova za hubičku. Chce obdobnou strategii zvolit i u nového zařízení? My proti tomuto nápadu nic nemáme, i když si myslíme, že design dnešních vlajkových lodí nabral jiný kurz. Navíc zahnutí při, řekněme, úhlopříčce 5,5 palců nenabídne nějaký pocit „obklopení obrazem“, jako tomu bylo u velkých televizorů, na to je displej relativně malý. Na druhou stranu je to po delší době „oprášení“ něčeho, co tady v hojné míře nebylo a třeba si telefon najde své příznivce.

Zajímá nás, co si o tom myslíte vy. Je takový design přežitek anebo má šanci znovu uspět?

zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Tak stejně jim ty displeje bude LG vyrábět, a co jsem četl na zahraničních webech LG se vrátí k G FLEX serii bud 2018 nebo 19.

Omg
Omg

Míval jsem LG g flex 2 a konstrukce byla až nečekaně praktická, displej dostačoval, ale snapdragon 810, navíc ještě první nejvíc hřející verze mě odradila.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacka

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V Barceloně dnes Nokia představila upgradovanou vlajkou loď Nokia 8, která nese přídomek Sirocco. A již na první pohled…

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Samsung před malým okamžikem představil své nové vlajkové modely řady S9 a již nyní známe české ceny i dostupnosti.…

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

Galaxy S9+ je víc než jen zvětšený model S9. A ještě je levnější

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Větší z nových vlajkových modelů Samsungu není jen zvětšenou variantou klasické „es devítky“, ale přináší i pár dalších vylepšení.…

Mobilní zobrazení