Recenze Dreame X40 Ultra – Uklízí skvěle, ale česky neumí

Dreame X40 Ultra

Robotický vysavač Dreame X40 Ultra | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Do redakce dorazil nový robotický vysavač Dreame X40 Ultra, který na první pohled zaujme prémiovou cenovkou blížící se 33 tisícům korun. Pokud však hledáte špičkově zpracovaný model s bohatou výbavou a všestranným využitím, tato novinka rozhodně stojí za pozornost. Dreame X40 Ultra cílí na náročné uživatele a láká na funkci mopu, snadnou údržbu i propracovanou mobilní aplikaci.

Recenze Dreame X40 Ultra

» 1. Úvod recenze robotického vysavače
» 2. Obsah balení
» 3. Design
» 4. Dokovací stanice
» 5. Aplikace Dreame
» 6. Vychytávky
» 7. Závěr


Recenze Dreame X40 Ultra – Kompletní výbava

Na první pohled Dreame X40 Ultra zaujme především rozměry svého balení. Výraznou část z něj zabírá samotná stanice, která nepatří mezi nejkompaktnější. V balení dále najdeme samotného robota a kompletní sadu příslušenství. Ta zahrnuje plastový nájezd do stanice, dva mopovací kartáče, čisticí chemii na podlahy a kartáč na údržbu vysavače. Samozřejmostí je i dokumentace, přičemž nechybí ani podrobný manuál v češtině.

Dreame X40 Ultra

Dreame poskytuje plnou výbavu | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Tuctovka mezi roboty

Robotické vysavače si často zachovávají podobný design, a Dreame X40 Ultra není výjimkou. Jde o kulatý model v elegantní bílé barvě, který je vybaven všemi potřebnými technologiemi rozmístěnými po jeho těle. Zpracování si zaslouží zvláštní zmínku – obvod je vyroben z lesklého plastu, zatímco horní část má matnou úpravu pro modernější vzhled.

Na vrchní straně najdeme „maják“ s bronzovou povrchovou úpravou, v němž se ukrývá LIDAR senzor. Tento detail dodává jinak nenápadnému zařízení nádech elegance. Nechybí ani tři tlačítka pro manuální ovládání. Pod víkem se pak nachází prachová nádoba a QR kód pro snadné párování s mobilní aplikací.

Dreame X40 Ultra

Svým designem robot nijak nevybočuje | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Po obvodu těla zaujme především přední část ukrývající senzory a kameru s AI technologií. Přítomnost dále hlásí silné LED světlo, které si robot ovládá automaticky. Přední část slouží i jako nárazník pro oťukávání prostředí. Zbytek těla již ničím příliš nevybočuje. Snad až na zadní část, kde jsou dva piny pro nabíjení ve stanici a další plastové prostupy pro senzory.

Jak vypadá technická stránka robota?

Na první pohled Dreame X40 Ultra možná nevypadá nijak výjimečně, skutečný potenciál však odhalí při otočení. Dominantním prvkem spodní strany jsou dva mopovací kartáče, jejichž uchycení je maximálně intuitivní – stačí je jednoduše přiložit a silné magnety se postarají o zajištění.

Přibližně uprostřed těla najdeme gumový kartáč doplněný sacím otvorem pro sběr nečistot. Díky technologii TriCut se do kartáče nezachytávají vlasy, což usnadňuje údržbu.

Po stranách robota jsou umístěna dvě velká kola, která si bez problémů poradí s prahy až do výšky 3 cm. Doplňuje je menší 360stupňové kolečko v přední části, jež zajišťuje plynulý pohyb. Za zmínku stojí také výsuvný boční kartáč, který efektivně nametá nečistoty z rohů přímo pod robota.

Elegantní stanice se stane dominantou domácnosti

Dokovací stanice bývají u robotických vysavačů často problematické – jsou objemné a jejich design příliš neláká k vystavení. To však neplatí pro stanici Dreame X40 Ultra, která si naopak zaslouží být na očích. Ačkoliv je poměrně velká, svým elegantním vzhledem bez problémů zapadne do každé moderní domácnosti.

Nejvýraznějším prvkem je přední část ve spodní části stanice. Nachází se zde plastový kryt s bronzovou povrchovou úpravou, který lze snadno odejmout. Po jeho odklopení získáte přístup k nádobě na čisticí prostředek a pytlíku na nečistoty. Instalace těchto prvků je maximálně jednoduchá a intuitivní.

Dreame X40 Ultra

Stanice Dreame X40 Ultra zaujme svým designem | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Samotné tělo, jenž je vyrobeno z plastu a má hrubou úpravu zahrnující vystupující plastové pruhy, v sobě ukrývá dvě nádoby. K těm se dostanete po odklopení horního víka. Tmavá nádoba vlevo slouží pro špinavou vodu, zatímco čirá nádoba vpravo je pro vodu čistou.

Část, do které robot zajíždí, bych mohl označit jako garáž. U některých stanic se robot schová celý, zatímco v případě Dreame X40 Ultra dovnitř zajede jen část a zhruba 60 % těla trčí ven. Ukryta je jen část s mopy. Ty robot ke svému tělu instaluje jen v případě očekávaného vytírání. Vyšlete-li robota pouze na vysávání o výkonu až 12 000 Pa, nechá kartáče ve stanici.

Skvělá aplikace bez lokalizace

Ještě než začnete s robotem pracovat, je třeba jej připojit k aplikaci Dreame. Tu stáhnete na Android i iOS. Po přihlášení do aplikace oskenujete QR kód, jehož polohu již znáte. Poté stačí následovat pokyny v aplikaci a po chvíli se dostanete k samotnému robotovi.

Po úvodním nastavení vás přivítá přehledná domovská obrazovka aplikace, kde najdete robota spolu se základními ovládacími prvky. Díky nim můžete robota snadno spustit nebo jej poslat zpět do stanice. Na první pohled vidíte také stav baterie a nabídku zkratek, které si můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Například můžete vytvořit zkratku pro úklid pouze v místnostech s vinylovou podlahou nebo rychlý úklid kuchyně po obědě. Tyto zkratky vám umožní rychlý přístup k často používaným nastavením.

Aplikace rovněž nabízí možnost aktivovat kameru, o které si povíme více později. Po stisknutí tlačítka „Go to the device“ se dostanete do podrobného nastavení. Zde můžete přizpůsobit mapu místností, určit specifické zóny pro úklid nebo zvolit režim úklidu. Robot může vysávat, vytírat nebo kombinovat oba režimy. K dispozici je také možnost nastavit sací výkon a množství vody na vytírání. Pokud nechcete řešit detaily, můžete využít režim CleanGenius, který vše automaticky optimalizuje za vás.

V aplikaci si dále snadno naplánujete časový harmonogram úklidu nebo rozhodnete, zda má robot ponechat mopovací kartáče ve stanici, když nejsou potřeba, či je vozit s sebou. Samozřejmostí je i dětský zámek, který deaktivuje všechna tlačítka na zařízení, aby nedošlo k nechtěnému spuštění robota.

V neposlední řadě je v aplikaci i ovládání nabíjecí stanice. Sami si určíte, jak moc bude voda pro uklízení teplá, jak intenzivně bude stanice čistit kartáče či jak často vysaje nečistoty z robota. Také je zde přítomný podrobný manuál pro čistění nádobu s kartáči na vytírání. Ta v sobě zachycuje poměrně dost nepořádku a je dobré tu a tam tuto nádobu vyčistit.

Aplikace Dreame nabízí spoustu možností, jak si robota X40 Ultra přizpůsobit. Je ale problém, že lokalizace není v českém jazyce. Nastavení je navíc poměrně rozsáhlé a má podrobné popisy. Neznalost anglického nebo jiného podporovaného jazyka, může být pro používání vcelku velkou překážkou. Pokud jde o optimalizaci, ta se vývojářům podařila na jedničku a vše šlape skvěle.

Skenování má své mouchy

Před prvním úklidem si Dreame X40 Ultra musí zmapovat okolní prostředí. Během úvodního skenování sice robot neprojíždí každé zákoutí, ale získá dostatek dat pro efektivní orientaci. Při následném úklidu už projede všechna místa důkladně.

Skenování prostoru sice chvíli trvá, ale už po prvním průzkumu je robot připraven k práci. Mapování probíhá automaticky při každém úklidu, takže se mapa v aplikaci neustále zpřesňuje a aktualizuje.

Podrobná mapa domácnosti

Již po prvotním oskenování je mapa opravdu podrobná a dokáže zaznamenat různé překážky. Dokonce se aplikace snaží určit, o co přesně jde a nutno podotknout, že rozpoznávání objektů zvládá na jedničku. Po každém úklidu je navíc mapa aktualizována a pokud se někde nacházela nová překážka, i ta je zaznamenána.

Problém navíc nečiní ani přemístění těchto překážek. Například židle k psacímu stolu se ne vždy nacházela na tom samém místě, avšak robot ji vždy zaznamenal a navíc uklidil i tu část, kde měl židli zaznamenanou před započetím čistícího úkonu. Vykreslení mapy je posléze možné v aplikaci zobrazit ve 2D i 3D. V reálném čase navíc vidíte, kde se zrovna robot při úklidu nachází.

Jak mu jde úklid?

Způsobů, jak Dreame X40 Ultra spustit, je hned několik. Ten základní spočívá v tlačítkách na samotném robotovi. Zde ho můžete zapnout, ale i poslat zpět do stanice. Lepší ovládání naleznete v aplikaci, kde jsou přítomny jednoduché ovládací prvky. Další způsob spočívá v hlasových pokynech. Využít lze Siri, Amazon i Google Asistent.

Po spuštění se již nemusíte o nic starat a robot sám začne uklízet. Vy můžete zvolit pořadí místností, nebo to nechat na vysavači. Také si lze vybrat jednotlivé místnosti. Tak či onak, robot vždy odvede kvalitní práci. Sám pozná kdy je třeba zvýšit sací výkon nebo použít mop pro vytření podlahy.

A vytírání mu opravdu jde. V nádrži si sám nabere vodu, ohřeje ji na 70 stupňů a poté přidá čistící přípravek. Podlahu posléze vytře do posledního centimetru. Vysouvací kartáč zvládne i rohy místností a robot po sobě zanechá krásně čistou podlahu.

Dreame X40 Ultra

Úklid jde Dreame X40 Ultra na jedničku | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

V rychlosti si také prozradíme, jak rychle robotovi úklid jde. Domácnost s kuchyní, koupelnou a chodbou o výměře pro úklid zhruba 50 metrů čtverečních, uklízí Dreame X40 Ultra téměř hodinu. Nejvíce času robot strávil v místnostech, kde bylo třeba vytřít. Za tuto dobu si z baterie ukrojí Dreame zhruba 20 %.

Důležitým prvkem vysavače Dreame X40 Ultra je i přítomné LED světlo na čelní straně. Úklid díky tomu zvládne prakticky za jakékoliv situace. Jestliže je ve vaší rutině večerní uklízení, není třeba rozsvítit světlo v místnostech a robot si vždy sám přisvítí. Tuto funkcionalitu využívá i v momentech, kdy zajede například pod postel nebo gauč. Díky své poměrně nízké výšce 10,5 cm se vejde téměř do všech zákoutí domácnosti.

Nabízí i něco navíc

Chytrý robotický vysavač Dreame X40 Ultra má spoustu skvělých vlastností, jež využijete při každodenním úklidu. Cestu si k produktu ale našly i vychytávky, které možná nevyužijete každý den, ale je dobré je mít. Například kamera na čelní straně, díky níž můžete kontrolovat, jak jde robotovi práce. Dle Dreame je kamera využitelná především pro kontrolu domácích mazlíčku, k čemuž je napárován i mikrofon s reproduktorem. I z práce tudíž můžete na svého mazlíčka mluvit.

Zabudovaná kamera ukrývá i další vychytávky. Lze dělat jednoduše snímky z úklidu nebo nahrát video. Na displeji si při promítání obrazu objeví i ovládací tlačítka a robota lze manuálně ovládat. Pokud jde o kvalitu obrazu, tak mě vcelku překvapilo, že obraz není vůbec špatný. Jedinou překážkou může být slabší Wi-Fi připojení.

Závěr recenze Dreame X40 Ultra

Ve své cenové kategorii okolo 30 tisíc korun patří robotický vysavač Dreame X40 Ultra rozhodně k tomu lepšímu. Mezi jeho přednosti bych zařadil design dokovací stanice, jenž kombinuje poměrně příjemné rozměry se skvělým zpracováním a bronzovými doplňky. Samotný robot nijak nevybočuje a svým vzhledem spadá do průměru.

Dále oceňuji aplikaci a možnosti nastavení. Přizpůsobit lze prakticky vše. Sken prostředí má sice své mouchy, nicméně prokreslení do mapy je detailní a lehce přizpůsobitelné. Samotné vysávání nebo vytírání je taktéž na vysoké úrovni a robot si poradí s jakýmkoliv povrchem, přičemž díky automatice nemusíte nic řešit.

I zde se ale vyskytlo pár vlastností, které bych si dokázal představit jinak. Hlavně co se týče lokalizace aplikace. Podrobné popisy jsou v cizím jazyce a pokud některý z nich neovládáte na lepší úrovni, může být ovládání a pochopení některých vlastností Dreame X40 Ultra problémem. Také mě trochu zaráží nutnost vylévat nádobu na špinavou vodu po každém vytření. Nádoba je dostatečně hluboká a rozhodně by šel interval údržby prodloužit.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Šikovná a stylová dokovací stanice Aplikace bez českého jazyka
Podrobná mapa domácnosti Horší sken domácnosti
Automatické rozpoznání podlahy Častá údržba nádoby na špinavou vodu
Aplikace s podrobným nastavením
Skvělé vytírací schopnosti

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Dreame X40 Ultra – Uklízí skvěle, ale česky neumí

Dreame X40 Ultra

Robotický vysavač Dreame X40 Ultra | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Do redakce dorazil nový robotický vysavač Dreame X40 Ultra, který na první pohled zaujme prémiovou cenovkou blížící se 33 tisícům korun. Pokud však hledáte špičkově zpracovaný model s bohatou výbavou a všestranným využitím, tato novinka rozhodně stojí za pozornost. Dreame X40 Ultra cílí na náročné uživatele a láká na funkci mopu, snadnou údržbu i propracovanou mobilní aplikaci.

Recenze Dreame X40 Ultra

» 1. Úvod recenze robotického vysavače
» 2. Obsah balení
» 3. Design
» 4. Dokovací stanice
» 5. Aplikace Dreame
» 6. Vychytávky
» 7. Závěr


Recenze Dreame X40 Ultra – Kompletní výbava

Na první pohled Dreame X40 Ultra zaujme především rozměry svého balení. Výraznou část z něj zabírá samotná stanice, která nepatří mezi nejkompaktnější. V balení dále najdeme samotného robota a kompletní sadu příslušenství. Ta zahrnuje plastový nájezd do stanice, dva mopovací kartáče, čisticí chemii na podlahy a kartáč na údržbu vysavače. Samozřejmostí je i dokumentace, přičemž nechybí ani podrobný manuál v češtině.

Dreame X40 Ultra

Dreame poskytuje plnou výbavu | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Tuctovka mezi roboty

Robotické vysavače si často zachovávají podobný design, a Dreame X40 Ultra není výjimkou. Jde o kulatý model v elegantní bílé barvě, který je vybaven všemi potřebnými technologiemi rozmístěnými po jeho těle. Zpracování si zaslouží zvláštní zmínku – obvod je vyroben z lesklého plastu, zatímco horní část má matnou úpravu pro modernější vzhled.

Na vrchní straně najdeme „maják“ s bronzovou povrchovou úpravou, v němž se ukrývá LIDAR senzor. Tento detail dodává jinak nenápadnému zařízení nádech elegance. Nechybí ani tři tlačítka pro manuální ovládání. Pod víkem se pak nachází prachová nádoba a QR kód pro snadné párování s mobilní aplikací.

Dreame X40 Ultra

Svým designem robot nijak nevybočuje | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Po obvodu těla zaujme především přední část ukrývající senzory a kameru s AI technologií. Přítomnost dále hlásí silné LED světlo, které si robot ovládá automaticky. Přední část slouží i jako nárazník pro oťukávání prostředí. Zbytek těla již ničím příliš nevybočuje. Snad až na zadní část, kde jsou dva piny pro nabíjení ve stanici a další plastové prostupy pro senzory.

Jak vypadá technická stránka robota?

Na první pohled Dreame X40 Ultra možná nevypadá nijak výjimečně, skutečný potenciál však odhalí při otočení. Dominantním prvkem spodní strany jsou dva mopovací kartáče, jejichž uchycení je maximálně intuitivní – stačí je jednoduše přiložit a silné magnety se postarají o zajištění.

Přibližně uprostřed těla najdeme gumový kartáč doplněný sacím otvorem pro sběr nečistot. Díky technologii TriCut se do kartáče nezachytávají vlasy, což usnadňuje údržbu.

Po stranách robota jsou umístěna dvě velká kola, která si bez problémů poradí s prahy až do výšky 3 cm. Doplňuje je menší 360stupňové kolečko v přední části, jež zajišťuje plynulý pohyb. Za zmínku stojí také výsuvný boční kartáč, který efektivně nametá nečistoty z rohů přímo pod robota.

Elegantní stanice se stane dominantou domácnosti

Dokovací stanice bývají u robotických vysavačů často problematické – jsou objemné a jejich design příliš neláká k vystavení. To však neplatí pro stanici Dreame X40 Ultra, která si naopak zaslouží být na očích. Ačkoliv je poměrně velká, svým elegantním vzhledem bez problémů zapadne do každé moderní domácnosti.

Nejvýraznějším prvkem je přední část ve spodní části stanice. Nachází se zde plastový kryt s bronzovou povrchovou úpravou, který lze snadno odejmout. Po jeho odklopení získáte přístup k nádobě na čisticí prostředek a pytlíku na nečistoty. Instalace těchto prvků je maximálně jednoduchá a intuitivní.

Dreame X40 Ultra

Stanice Dreame X40 Ultra zaujme svým designem | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

Samotné tělo, jenž je vyrobeno z plastu a má hrubou úpravu zahrnující vystupující plastové pruhy, v sobě ukrývá dvě nádoby. K těm se dostanete po odklopení horního víka. Tmavá nádoba vlevo slouží pro špinavou vodu, zatímco čirá nádoba vpravo je pro vodu čistou.

Část, do které robot zajíždí, bych mohl označit jako garáž. U některých stanic se robot schová celý, zatímco v případě Dreame X40 Ultra dovnitř zajede jen část a zhruba 60 % těla trčí ven. Ukryta je jen část s mopy. Ty robot ke svému tělu instaluje jen v případě očekávaného vytírání. Vyšlete-li robota pouze na vysávání o výkonu až 12 000 Pa, nechá kartáče ve stanici.

Skvělá aplikace bez lokalizace

Ještě než začnete s robotem pracovat, je třeba jej připojit k aplikaci Dreame. Tu stáhnete na Android i iOS. Po přihlášení do aplikace oskenujete QR kód, jehož polohu již znáte. Poté stačí následovat pokyny v aplikaci a po chvíli se dostanete k samotnému robotovi.

Po úvodním nastavení vás přivítá přehledná domovská obrazovka aplikace, kde najdete robota spolu se základními ovládacími prvky. Díky nim můžete robota snadno spustit nebo jej poslat zpět do stanice. Na první pohled vidíte také stav baterie a nabídku zkratek, které si můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Například můžete vytvořit zkratku pro úklid pouze v místnostech s vinylovou podlahou nebo rychlý úklid kuchyně po obědě. Tyto zkratky vám umožní rychlý přístup k často používaným nastavením.

Aplikace rovněž nabízí možnost aktivovat kameru, o které si povíme více později. Po stisknutí tlačítka „Go to the device“ se dostanete do podrobného nastavení. Zde můžete přizpůsobit mapu místností, určit specifické zóny pro úklid nebo zvolit režim úklidu. Robot může vysávat, vytírat nebo kombinovat oba režimy. K dispozici je také možnost nastavit sací výkon a množství vody na vytírání. Pokud nechcete řešit detaily, můžete využít režim CleanGenius, který vše automaticky optimalizuje za vás.

V aplikaci si dále snadno naplánujete časový harmonogram úklidu nebo rozhodnete, zda má robot ponechat mopovací kartáče ve stanici, když nejsou potřeba, či je vozit s sebou. Samozřejmostí je i dětský zámek, který deaktivuje všechna tlačítka na zařízení, aby nedošlo k nechtěnému spuštění robota.

V neposlední řadě je v aplikaci i ovládání nabíjecí stanice. Sami si určíte, jak moc bude voda pro uklízení teplá, jak intenzivně bude stanice čistit kartáče či jak často vysaje nečistoty z robota. Také je zde přítomný podrobný manuál pro čistění nádobu s kartáči na vytírání. Ta v sobě zachycuje poměrně dost nepořádku a je dobré tu a tam tuto nádobu vyčistit.

Aplikace Dreame nabízí spoustu možností, jak si robota X40 Ultra přizpůsobit. Je ale problém, že lokalizace není v českém jazyce. Nastavení je navíc poměrně rozsáhlé a má podrobné popisy. Neznalost anglického nebo jiného podporovaného jazyka, může být pro používání vcelku velkou překážkou. Pokud jde o optimalizaci, ta se vývojářům podařila na jedničku a vše šlape skvěle.

Skenování má své mouchy

Před prvním úklidem si Dreame X40 Ultra musí zmapovat okolní prostředí. Během úvodního skenování sice robot neprojíždí každé zákoutí, ale získá dostatek dat pro efektivní orientaci. Při následném úklidu už projede všechna místa důkladně.

Skenování prostoru sice chvíli trvá, ale už po prvním průzkumu je robot připraven k práci. Mapování probíhá automaticky při každém úklidu, takže se mapa v aplikaci neustále zpřesňuje a aktualizuje.

Podrobná mapa domácnosti

Již po prvotním oskenování je mapa opravdu podrobná a dokáže zaznamenat různé překážky. Dokonce se aplikace snaží určit, o co přesně jde a nutno podotknout, že rozpoznávání objektů zvládá na jedničku. Po každém úklidu je navíc mapa aktualizována a pokud se někde nacházela nová překážka, i ta je zaznamenána.

Problém navíc nečiní ani přemístění těchto překážek. Například židle k psacímu stolu se ne vždy nacházela na tom samém místě, avšak robot ji vždy zaznamenal a navíc uklidil i tu část, kde měl židli zaznamenanou před započetím čistícího úkonu. Vykreslení mapy je posléze možné v aplikaci zobrazit ve 2D i 3D. V reálném čase navíc vidíte, kde se zrovna robot při úklidu nachází.

Jak mu jde úklid?

Způsobů, jak Dreame X40 Ultra spustit, je hned několik. Ten základní spočívá v tlačítkách na samotném robotovi. Zde ho můžete zapnout, ale i poslat zpět do stanice. Lepší ovládání naleznete v aplikaci, kde jsou přítomny jednoduché ovládací prvky. Další způsob spočívá v hlasových pokynech. Využít lze Siri, Amazon i Google Asistent.

Po spuštění se již nemusíte o nic starat a robot sám začne uklízet. Vy můžete zvolit pořadí místností, nebo to nechat na vysavači. Také si lze vybrat jednotlivé místnosti. Tak či onak, robot vždy odvede kvalitní práci. Sám pozná kdy je třeba zvýšit sací výkon nebo použít mop pro vytření podlahy.

A vytírání mu opravdu jde. V nádrži si sám nabere vodu, ohřeje ji na 70 stupňů a poté přidá čistící přípravek. Podlahu posléze vytře do posledního centimetru. Vysouvací kartáč zvládne i rohy místností a robot po sobě zanechá krásně čistou podlahu.

Dreame X40 Ultra

Úklid jde Dreame X40 Ultra na jedničku | foto: Tomáš Rajnoch, Mobilizujeme.cz

V rychlosti si také prozradíme, jak rychle robotovi úklid jde. Domácnost s kuchyní, koupelnou a chodbou o výměře pro úklid zhruba 50 metrů čtverečních, uklízí Dreame X40 Ultra téměř hodinu. Nejvíce času robot strávil v místnostech, kde bylo třeba vytřít. Za tuto dobu si z baterie ukrojí Dreame zhruba 20 %.

Důležitým prvkem vysavače Dreame X40 Ultra je i přítomné LED světlo na čelní straně. Úklid díky tomu zvládne prakticky za jakékoliv situace. Jestliže je ve vaší rutině večerní uklízení, není třeba rozsvítit světlo v místnostech a robot si vždy sám přisvítí. Tuto funkcionalitu využívá i v momentech, kdy zajede například pod postel nebo gauč. Díky své poměrně nízké výšce 10,5 cm se vejde téměř do všech zákoutí domácnosti.

Nabízí i něco navíc

Chytrý robotický vysavač Dreame X40 Ultra má spoustu skvělých vlastností, jež využijete při každodenním úklidu. Cestu si k produktu ale našly i vychytávky, které možná nevyužijete každý den, ale je dobré je mít. Například kamera na čelní straně, díky níž můžete kontrolovat, jak jde robotovi práce. Dle Dreame je kamera využitelná především pro kontrolu domácích mazlíčku, k čemuž je napárován i mikrofon s reproduktorem. I z práce tudíž můžete na svého mazlíčka mluvit.

Zabudovaná kamera ukrývá i další vychytávky. Lze dělat jednoduše snímky z úklidu nebo nahrát video. Na displeji si při promítání obrazu objeví i ovládací tlačítka a robota lze manuálně ovládat. Pokud jde o kvalitu obrazu, tak mě vcelku překvapilo, že obraz není vůbec špatný. Jedinou překážkou může být slabší Wi-Fi připojení.

Závěr recenze Dreame X40 Ultra

Ve své cenové kategorii okolo 30 tisíc korun patří robotický vysavač Dreame X40 Ultra rozhodně k tomu lepšímu. Mezi jeho přednosti bych zařadil design dokovací stanice, jenž kombinuje poměrně příjemné rozměry se skvělým zpracováním a bronzovými doplňky. Samotný robot nijak nevybočuje a svým vzhledem spadá do průměru.

Dále oceňuji aplikaci a možnosti nastavení. Přizpůsobit lze prakticky vše. Sken prostředí má sice své mouchy, nicméně prokreslení do mapy je detailní a lehce přizpůsobitelné. Samotné vysávání nebo vytírání je taktéž na vysoké úrovni a robot si poradí s jakýmkoliv povrchem, přičemž díky automatice nemusíte nic řešit.

I zde se ale vyskytlo pár vlastností, které bych si dokázal představit jinak. Hlavně co se týče lokalizace aplikace. Podrobné popisy jsou v cizím jazyce a pokud některý z nich neovládáte na lepší úrovni, může být ovládání a pochopení některých vlastností Dreame X40 Ultra problémem. Také mě trochu zaráží nutnost vylévat nádobu na špinavou vodu po každém vytření. Nádoba je dostatečně hluboká a rozhodně by šel interval údržby prodloužit.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
Šikovná a stylová dokovací stanice Aplikace bez českého jazyka
Podrobná mapa domácnosti Horší sken domácnosti
Automatické rozpoznání podlahy Častá údržba nádoby na špinavou vodu
Aplikace s podrobným nastavením
Skvělé vytírací schopnosti

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."