Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Oficiálně: 7 nových funkcí, které přinesou Windows 10 na mobily

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft dnes oficiálně odhalil první funkce, které vylepší současné Windows Phone 8.1 po upgradu na nová Windows 10. Podívejte se, jak budou nová Windows na mobilech vypadat!

Tohle je jen malá a hlavně vůbec první ukázka toho, jak budou Windows 10 vypadat na mobilech. Aktualizace bude k dispozici zdarma na vyzkoušení v podobě rozpracovaného prvního sestavení pro první zájemce již v únoru, a to pro mobily se současnými Windows Phone 8.1. O možných omezeních pro určité modely se výrobce nezmínil, takže nejspíše všechny níže popsané nové funkce budou zatím k dispozici pro všechna zařízení.

Nepřehlédněte: Oficiálně: Windows 10 zdarma pro uživatele s Windows 7, 8 a 8.1

1. Obrázek jako na pozadí pod dlaždicemi

Stejně jako na klasických desktopových Windows, také na nových mobilních Windows 10 na telefonech půjde přidat libovolný obrázek jako pozadí pod dlaždicemi.

2. Vylepšené notifikační centrum

Doposud bylo možné veškeré notifikace swipnutím tzv. zahodit jen všechny najednou, u Windows 10 na mobilech bude možné zahození i jednotlivých položek notifikací. Dále Microsoft rozšířil nabídku rychlých přepínačů (k dalším se lze dostat přes rozkliknutí).

3. Zpřehlednění nabídky menu

Navrchu seznamu všech nainstalovaných aplikací se u Windows 10 objevují nedávno nainstalované aplikace, aby tak k nim byl přístup jednodušší a rychlejší.

4. Přehlednější nabídka nastavení

Konečně! Nově bude nabídka s nastavením rozdělena na hlavní složky (např. systém, zařízení, připojení atd.) a následné podsložky. Pro uživatele to jistě bude mnohem přehlednější než současná nekonečná změť výpisu veškerého nastavení.

5. Rychlé odpovědi na notifikace

Představte si, že vám přijde zpráva a vy jen kliknete na notifikační banner a do políčka s textem okamžitě napíšete odpověď. Stejně tak to nyní funguje u iOS a také Androidu.

6. Vylepšení u klávesnice

Pro snadnější psaní např. na velkých phabletech Microsoft vymyslel, že bude nově u Windows 10 na mobilech možné změnit velikost a také umístění softwarové klávesnice na displeji. Nakolik to bude přínosné, ale uvidíme až v praxi.

7. Swipe pro rychlé zpracování položek

U položek například v emailu bude možné jednoduchým swipnutím dostrany daný email smazat nebo označit praporkem k dalšímu zpracování (doleva smazání zprávy, doprava označení), tedy stejně tak jako v případě iOS a Androidu.

Co na první oficiálně odhalené funkce nových Windows 10 na telefonech říkáte? Co dalšího byste uvítali?

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Nejvíc se těším na provázání s desktopovým systémem. Každopádně změny vítám, ale strach mám paradoxně z té nejméně zásadní – foto jako pozadí. Doufám, že zůstane stávající podoba průhledných dlaždic minimálně jako volba.

Bart
Bart

Tak co je s tím qwerty komunikátorem?

kvak
kvak

Tolik povyku pro nic. Pro WP se nic nezměnilo, je to mrtvola, těch pár funkcí notifikace a správa email obšlehlých z Android a iOS nic podstatného nepřináší.
Neduhy zůstávají.
Jen si v Redmondu mnou ruce, jak ušetří na vývoji OS.

Hanka
Hanka

Jedině brzká ranní hodina omlouvá napsání takové hovadiny.

pedro
pedro

Ja si myslím že má pravdu. Hlavně když už to bude použitelné na celodenní používání tak se bude sekat. Jo a nevíte neco o flash playeru na telefonech?

Xzeit
Xzeit

chybí mi wifi-direct, USB-OTG

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

DNES  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení