Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Oficiálně: 7 nových funkcí, které přinesou Windows 10 na mobily

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft dnes oficiálně odhalil první funkce, které vylepší současné Windows Phone 8.1 po upgradu na nová Windows 10. Podívejte se, jak budou nová Windows na mobilech vypadat!

Tohle je jen malá a hlavně vůbec první ukázka toho, jak budou Windows 10 vypadat na mobilech. Aktualizace bude k dispozici zdarma na vyzkoušení v podobě rozpracovaného prvního sestavení pro první zájemce již v únoru, a to pro mobily se současnými Windows Phone 8.1. O možných omezeních pro určité modely se výrobce nezmínil, takže nejspíše všechny níže popsané nové funkce budou zatím k dispozici pro všechna zařízení.

Nepřehlédněte: Oficiálně: Windows 10 zdarma pro uživatele s Windows 7, 8 a 8.1

1. Obrázek jako na pozadí pod dlaždicemi

Stejně jako na klasických desktopových Windows, také na nových mobilních Windows 10 na telefonech půjde přidat libovolný obrázek jako pozadí pod dlaždicemi.

2. Vylepšené notifikační centrum

Doposud bylo možné veškeré notifikace swipnutím tzv. zahodit jen všechny najednou, u Windows 10 na mobilech bude možné zahození i jednotlivých položek notifikací. Dále Microsoft rozšířil nabídku rychlých přepínačů (k dalším se lze dostat přes rozkliknutí).

3. Zpřehlednění nabídky menu

Navrchu seznamu všech nainstalovaných aplikací se u Windows 10 objevují nedávno nainstalované aplikace, aby tak k nim byl přístup jednodušší a rychlejší.

4. Přehlednější nabídka nastavení

Konečně! Nově bude nabídka s nastavením rozdělena na hlavní složky (např. systém, zařízení, připojení atd.) a následné podsložky. Pro uživatele to jistě bude mnohem přehlednější než současná nekonečná změť výpisu veškerého nastavení.

5. Rychlé odpovědi na notifikace

Představte si, že vám přijde zpráva a vy jen kliknete na notifikační banner a do políčka s textem okamžitě napíšete odpověď. Stejně tak to nyní funguje u iOS a také Androidu.

6. Vylepšení u klávesnice

Pro snadnější psaní např. na velkých phabletech Microsoft vymyslel, že bude nově u Windows 10 na mobilech možné změnit velikost a také umístění softwarové klávesnice na displeji. Nakolik to bude přínosné, ale uvidíme až v praxi.

7. Swipe pro rychlé zpracování položek

U položek například v emailu bude možné jednoduchým swipnutím dostrany daný email smazat nebo označit praporkem k dalšímu zpracování (doleva smazání zprávy, doprava označení), tedy stejně tak jako v případě iOS a Androidu.

Co na první oficiálně odhalené funkce nových Windows 10 na telefonech říkáte? Co dalšího byste uvítali?

ČLÁNKY:, , ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení