Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Oblíbený dotykový Samsung S5230 Star trhá prodejní rekordy

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Kombinace nízké ceny, prostředí TouchWiz a široké multimediální výbavy se ukázala jako ideální recept pro nejrychlejší překonání hranice 5 milionů prodaných kusů v rámci historie mobilních telefonů Samsung.

Dotykový telefon Samsung Star (S5230), který výrobce uvedl na trh letos v květnu, je reálnou ukázkou vyslyšení nároků a finančních možností širokého spektra zákazníků. Pouhých několik měsíců po představení telefonu si ho koupilo 5 milionů uživatelů. Samsung Star se tak stal nejrychleji prodávaným telefonem v historii společnosti Samsung a zapsal se do jejích statistik zlatým písmem příslušejícím hvězdám.

Jen v květnu se prodalo telefonu Samsung Star 700 000 kusů, v červenci dosáhlo toto číslo již 900 000 kusů. Pokud bude současný trend prodeje pokračovat, očekává společnost Samsung zlomení další magické hranice, nyní ovšem 10 milionů prodaných kusů, již v listopadu 2009.

„Tento úspěch nás velmi těší“, uvedl Young-hee Lee, Vice Prezident Marketingu, Divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „A protože v současnosti zaznamenáváme prudce se zvyšující zájem o dotykové mobilní telefony, budeme nabídku těchto telefonů nadále rozšiřovat a podporovat ji unikátními marketingovými kampaněmi,“ dodal Lee.

Samsung Star dostal do vínku řadu užitečných funkcí, na které byli uživatelé zvyklí dosud jen u dražších modelů. Díky 3“ WQVGA plně dotykovému displeji a uživatelskému rozhraní Samsung TouchWiz je ovládání telefonu zábavné, snadné a intuitivní. Multimediální funkce telefonu Samsung Star zahrnují 3,2 Mpx fotoaparát a záznam videa v rozlišení QVGA. Samsung Star navíc podporuje širokou škálu formátů a DNSe pro kvalitnější zvuk.

Identifikaci neznámých skladeb usnadňuje služba „Shazam „Find Music“. Ta dokáže rozpoznat skladbu, i když ji jen náhodou zaslechnete na ulici. Nahraje ji, odešle na server a vy se během chvíle dozvíte její název i interpreta. Samsung Star vám umožní si skladbu rovnou i zakoupit.

Multimediální obsah se ukládá na 50 MB interní paměť, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty až o 8 GB. Akcelerometr otočí displej podle toho, v jaké poloze telefon držíte. Pro snazší ovládání je Samsung Star vybaven QWERTY tlačítkem.

Samsung Star přináší i další zajímavé dotykové funkce. Díky „Gesture Lock“ je možné telefon odemknout a aktivovat menu napsáním písmene na displej. Ke každé nabídce je možné přiřadit písmeno abecedy a ta se pak rovnou objeví na displeji. Zvolíte-li si například písmeno „z“ pro složku „zprávy“, stačí vám napsat tento znak na displej a v okamžiku máte přístup do této složky. Na stejném principu pak funguje přístup do všech ostatních složek.

Orientační prodejní cena telefonu Samsung S5230 je 3 999 Kč včetně DPH.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Potvrzeno: Na evropský trh vtrhne rovnou 5 nových telefonů Xiaomi

Potvrzeno: Na evropský trh vtrhne rovnou 5 nových telefonů Xiaomi

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Můžeme se těšit na pět nových smartphonů Xiaomi na evropském trhu. Tato zařízení byla nedávno přidána do databáze EEC (Euroasijská ekonomická…

Skládacího Surface Phone od Microsoftu už letošní rok nestihne

Skládacího Surface Phone od Microsoftu už letošní rok nestihne

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Už velmi dlouho dobu jsme slýchali zvěsti o tom, že Microsoft pracuje na Surface zařízení nebo mini tabletu, který by měl…

Už se nebojte o své děti: jak je mít stále pod kontrolou?

Už se nebojte o své děti: jak je mít stále pod kontrolou?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Jakmile se dítě nedostaví na smluvené místo ve smluvený čas, hned rodičům v hlavě běhá hollywoodský scénář o únosu. Malé zpoždění ale…

Mobilní zobrazení