Mobilizujeme.cz

Nokia Lumia 530: Nejoblíbenější Windows Phone má nástupce, je i dual SIM

  |  4 komentáře  |  autor:

Loňská nejlevnější Lumia 520 udělala jednoznačně největší rozruch ze všech dosavadních Windows Phone zařízení. Nástupnická Lumia 530 to tedy rozhodně nebude mít lehké. Dokáže nahradit nejúspěšnější Windows Phone smartphone? V Microsoftu neponechali nic náhodě.

Kompaktní 4″ smartphone s odladěnými Windows Phone a cenovkou kolem 3 tisíc korun. To byl recept na úspěšný smartphone v loňském roce. Letos Microsoft mění design, přidává novější Windows Phone 8.1 do základu a silnou zbraní jistě také bude dual SIM varianta. To vše opět při zhruba stejné cenovce. Taková je Lumia 530 ve zkratce, jaká je pak v detailech?

LCD displej s rozlišením 854 x 480 px zůstal velikostí na 4″ (jemnost 246 ppi), ovšem nově jsou ovládací tlačítka rovnou jeho součástí a ubírají tak z něj místo. Velikostně je přitom nová Lumia 530 zhruba stejná jako předchůdce. Jen o něco tlustší, už nemá 9,9 mm v pase, ale 11,7 mm. Hmotnosti 124 a 129 gramů od sebe pravděpodobně nerozeznáte. Vzhledem k pestrým barevným variantám bude nová Lumia 530 působit stále živě a bude to opět takový kolibřík na smartphoní scéně.

Ve výbavě je nový 4-jádrový 1,2 GHz procesor Snapdragon 200, velikost operační paměti RAM zůstává na 512 MB, což by mělo pro hladký běh systému stále stačit. A tím je rovnou předinstalovaný nejnovější Windows Phone 8.1 s novými funkcemi a vlastnostmi jako je notifikační centrum, hlasová asistentka Cortana (jen pro angličtinu) či nastavení tapety dlaždic a odstranění několika dříve velmi nepříjemných chyb systému. V telefonu také můžete nově používat 2 SIM karty díky dual SIM funkci.

V multimediální výbavě se velké změny nekonaly. Pro data je přichystána 4 GB vnitřní paměť dále rozšiřitelná pomocí microSD karet až o 128 GB. S fotoaparátem můžete opět fotit až v rozlišení 5 Mpx, schází však autofocus a opět také blesk. Video natočíte v rozlišení 864 x 480 px se 30 snímky za sekundu, přední kamerku pro selfie fotky budete muset postrádat. Stejně tak světelný senzor, redukci jasu displeje tedy budete muset nastavovat neustále ručně.

Výrobce nezapomněl ani na datovou konektivitu v podobě mobilních dat HSPA, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Baterie má stejnou kapacitu jako u předchůdce, tedy 1430 mAh.

https://www.youtube.com/watch?v=TTjGI5UP7L4

Nová Lumia 530 půjde do prodeje na některých trzích v srpnu, globální cena je pro single SIM i dual SIM variantu stanovena na 85 EUR, po připočtení daní a poplatků by tedy cena opět nemusela přesáhnout hranici 3 tisíc korun.

ČLÁNKY:, , , ,
Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

DNES  |    |  diskuze (0)

Oblíbená řada Galaxy A se na začátku příštího roku vrátí již s verzí 2018. Na podrobné specifikace či rendery smartphonu je ještě…

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

DNES  |    |  5 komentářů

Dlouho očekávaný iPhone X představil Apple na konferenci před dvěma týdny a nikoho určitě nenechal chladným konečně nový design telefonu. Mimo jiné…

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

DNES  |    |  diskuze (0)

Získejte Leagoo Kiicaa Mix za pouhých 109,99 dolarů (sleva 30 dolarů) na stránkách Aliexpress. Kdy? 26. až 27. září 2017 Srovnání fotoaparátů: Kiicaa…

Mobilní zobrazení