Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nokia Lumia 530: Nejoblíbenější Windows Phone má nástupce, je i dual SIM

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Loňská nejlevnější Lumia 520 udělala jednoznačně největší rozruch ze všech dosavadních Windows Phone zařízení. Nástupnická Lumia 530 to tedy rozhodně nebude mít lehké. Dokáže nahradit nejúspěšnější Windows Phone smartphone? V Microsoftu neponechali nic náhodě.

Kompaktní 4″ smartphone s odladěnými Windows Phone a cenovkou kolem 3 tisíc korun. To byl recept na úspěšný smartphone v loňském roce. Letos Microsoft mění design, přidává novější Windows Phone 8.1 do základu a silnou zbraní jistě také bude dual SIM varianta. To vše opět při zhruba stejné cenovce. Taková je Lumia 530 ve zkratce, jaká je pak v detailech?

LCD displej s rozlišením 854 x 480 px zůstal velikostí na 4″ (jemnost 246 ppi), ovšem nově jsou ovládací tlačítka rovnou jeho součástí a ubírají tak z něj místo. Velikostně je přitom nová Lumia 530 zhruba stejná jako předchůdce. Jen o něco tlustší, už nemá 9,9 mm v pase, ale 11,7 mm. Hmotnosti 124 a 129 gramů od sebe pravděpodobně nerozeznáte. Vzhledem k pestrým barevným variantám bude nová Lumia 530 působit stále živě a bude to opět takový kolibřík na smartphoní scéně.

Ve výbavě je nový 4-jádrový 1,2 GHz procesor Snapdragon 200, velikost operační paměti RAM zůstává na 512 MB, což by mělo pro hladký běh systému stále stačit. A tím je rovnou předinstalovaný nejnovější Windows Phone 8.1 s novými funkcemi a vlastnostmi jako je notifikační centrum, hlasová asistentka Cortana (jen pro angličtinu) či nastavení tapety dlaždic a odstranění několika dříve velmi nepříjemných chyb systému. V telefonu také můžete nově používat 2 SIM karty díky dual SIM funkci.

V multimediální výbavě se velké změny nekonaly. Pro data je přichystána 4 GB vnitřní paměť dále rozšiřitelná pomocí microSD karet až o 128 GB. S fotoaparátem můžete opět fotit až v rozlišení 5 Mpx, schází však autofocus a opět také blesk. Video natočíte v rozlišení 864 x 480 px se 30 snímky za sekundu, přední kamerku pro selfie fotky budete muset postrádat. Stejně tak světelný senzor, redukci jasu displeje tedy budete muset nastavovat neustále ručně.

Výrobce nezapomněl ani na datovou konektivitu v podobě mobilních dat HSPA, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Baterie má stejnou kapacitu jako u předchůdce, tedy 1430 mAh.

https://www.youtube.com/watch?v=TTjGI5UP7L4

Nová Lumia 530 půjde do prodeje na některých trzích v srpnu, globální cena je pro single SIM i dual SIM variantu stanovena na 85 EUR, po připočtení daní a poplatků by tedy cena opět nemusela přesáhnout hranici 3 tisíc korun.

ČLÁNKY:, , , ,
3 nejlepší tlačítkové telefony v roce 2017

3 nejlepší tlačítkové telefony v roce 2017

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuálně se všichni výrobci telefonů soustředí na dotykové modely. Přesto by si někteří uživatelé přáli, aby se vrátila doba, kdy trhu…

Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Podle velmi spolehlivého zdroje Evana Blasse alias Evleaks se dočkáme nových vlajkových Samsungů na začátku roku 2018, již za necelých 7…

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Největší nákupní svátek se blíží. Černý pátek sice u nás v ČR není tak rozsáhlý jako například ve Spojených státech, ale…

Mobilní zobrazení