Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia E7 nahradí E90 Communicator, z chyb se však neponaučila

  |  12 komentářů  |  autor:

Majitelé telefonu Nokia E90 Communicator mohou uvažovat o změně, přijde Nokia E7, označovaná jako pokračovatelka manažerské řady telefonů Eseries. Designové provedení je originální, z kritických chyb však radost mít nelze.

Doporučujeme: naši podrobnou recenzi telefonu Nokia E7 – manažersky zkrášlená N8 s QWERTY.

Nokia E7 hýří superlativy, ale i negativy

Nokia E7 je určena především manažerům a uživatelům se zaměřením na práci. K pohodlí psaní je připravena QWERTY klávesnice se čtyřmi řadami tlačítek, která je k dispozici po odklopení horní části konstrukce s displejem. Právě tento mechanismus, kdy se horní díl jakoby překlopí vedle klávesnice, nápadně připomíná modely T-Mobile Sidekick, prodávané v Americe. Za uvedení takového telefonu buďme rádi, jelikož modely Sidekick se do Evropy jen tak nechystají. Uvidíme, jak se osvědčí model v konečné prodejní verzi.

 


Nokia E7 živě na Nokia World (zdroj: PhoneArena.com)

8 Mpx a autofocus (ne)chybí

Fotoaparát v minulosti nepatřil mezi přednosti řady Eseries. S příchodem nové Nokie E7 s 8 Mpx se však předpokládalo, že půjde o funkcemi nabitý fotoaparát. Což o to, funkcí má mnoho a uživatele potěší, nicméně pokud opravdu schází autofocus, jedná se ze strany Nokie o obrovský přehmat. Osobně si nedovedu představit, na co jsou mi 8 Mpx fotografie bez zaostření. Nokia oficiálně neuvedla, jak to s autofocusem doopravdy je. Některé zdroje hovoří o tzv. Fixed focusu, který zaostřuje komplexně celé fotografie, ale fotografie pořizované blízko předmětům tím trpí.

4″ displej se směšným rozlišením

Představení parametrů displeje doprovázelo v řadách novinářů další zklamání. Úhlopříčka displeje 4″ je skvělá, ale HVGA rozlišení (360 x 640 px) nikoliv. Vždyť stejné rozlišení displeje má nedávno představená Nokia 5250 s úhlopříčkou displeje 2,8″! Nerozumím tomu, proč zrovna manažerský telefon s tak obrovskými ambicemi na úspěch vsadí na nižší rozlišení, než by se nabízelo (480 x 800 px).

QWERTY klávesnice pro dětské prsty

Nokia volí už po několikáté malý rozestup horní řady tlačítek od vrchního dílu telefonu. V praxi to znamená, že se tato tlačítka špatně stiskávají, protože prst vždy zavadí o rám horního dílu. V poslední době jmenujme model C6 (C6-00) nebo N97 Mini, u kterých se výrobce dopustil totožného prohřešku. I přes nelibost uživatelů v tom dál pokračuje.

Top model bez „top“ baterie

Nokia E7 se cenou zařadí v současnosti na samý vrchol nabídky produktů Nokia, nepočítáme-li luxusní verze některých modelů. Takový top produkt by zasloužil adekvátní výdrž. Výrobce do něj vložil Li-Ion baterii o kapacitě 1200 mAh, přitom má k dispozici např. 1500 mAh baterii, se kterou by Nokia E7 dostala slušných pár hodin výdrže navrch. Jsme zvědaví, jestli se telefonu podaří prolomit hranici jednoho dne výdrže při plném pracovním nasazení.

Kompletní informace o telefonu Nokia E7 naleznete v katalogu mobilů.

ČLÁNKY:,
Špičkové Samsungy dál vévodí žebříčku Consumer Reports

Špičkové Samsungy dál vévodí žebříčku Consumer Reports

DNES  |    |  diskuze (1)

Nezávislá nezisková americká organizace Consumer Reports opět ocenila duo jihokorejských telefonů Samsung Galaxy S8 a S8+. Dle jejich žebříčku jsou to aktuálně…

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Ve Wi-Fi kryptovacích protokolech WPA2 byla nalezena závažná bezpečnostní chyba, která dovoluje hackerům ukrást z nezabezpečených zařízení, ať už telefonů nebo i počítačů,…

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

VČERA  |    |  6 komentářů

Dnešní den se zapíše do historie. ZTE totiž jako první výrobce na světě přišlo s novodobým skládacím smartphonem – prakticky máte telefon…

Mobilní zobrazení