Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nejznámější aplikace pro seznamování mají bezpečnostní problém

  |  komentovat  |  autor: Lucie Poláčková

Výzkumní pracovníci bezpečnostní společnosti Kaspersky Lab tvrdí, že řada populárních aplikací na seznamování jsou zranitelné až třemi typy útoků, které uživetele odhalují od jeho umístění až po indentitu.

První testování se týkalo toho, zda uživatelé mohou být propojeni se sociálními sítěmi a tak být důkladněji identifikováni. Nejnebezpečnější informace, které můžete zadat, jsou podle společnosti vaše práce a vzdělání. Uvádí, že uživatelé populárních aplikací, konkrétně Tinder, Happn a Bumble, kteří přidali informace o své práci a vzdělání, byli v 60 % pomocí těchto vodítek identifikováni na sociálních médiích, jako je třeba Facebook nebo LinkedIn.

Druhé testování se zabývalo sledováním polohy. Jakákoli aplikace, která zobrazuje vzdálenost mezi útočníkem a obyčejným uživatelem seznamovací aplikace, můžete být použita k triangulaci jeho polohy. To by sice teoreticky bylo možné udělat, ale v praxi by to bylo velmi složité, protože vy byste se museli hodně pohybovat, zatímco váš cíl by musel zůstat jen na jednom místě a nejasné vzdálenosti by znamenaly, že by bylo zapotřebí mnohem více měření.

A nakonec výzkumní pracovníci zjistili, že řada těchto aplikací nešifruje komunikaci. Badoo například nepoužívá HTTPS pro fotografie. Prohlížením zobrazených fotografií by bylo možné zjistit, které profily byly zobrazeny. Mamba na tom ale byla ještě hůř – vůbec nepoužívala HTTPS, což umožňovalo zachycení všech dat, včetně přihlašovacích údajů.

Ačkoliv se rizika zdají být v reálném životě velmi nízká, tak i přesto byste si měli na to, co o sobě uveřejňujete na těchto seznamovacích aplikacích, dát pozor. Chcete-li být v seznamování anonymní, neuvádějte, kde pracujete nebo jaké máte vzdělání. Stejně tak byste si měli dávat pozor na veřejné Wi-Fi síti, a to ať už jde o seznamování nebo on-line bankovnictví. Pokud si nejste 100 % jisti jejich bezpečností, tak pro tyto účely je raději nepoužívejte. Vypnutí Wi-Fi a připojení přes data je v tomhle případě bezpečnější.

ČLÁNKY:, , , , ,
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  2 komentáře

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení